Издаване на задграничен паспорт

  • 3 972
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Предстои ни ходене в чужбина и обмислям да взема и малкият с нас, тъй като не ми се ще да се разделям с него за дълго. Имате ли представа как става изкарването на задграничен паспорт за толкова малко дете (1 г.), къде се прави - в РПУ-то по местоживеене ли или на друго място, какво е необходимо като документи и за колко време важи паспорта?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Прави се в РПУто по постоянен адрес,необходими документи са:
-акт за раждане
-заявление за постоянен адрес на детето
-актуална снимка
-ако няма да сте и двамата родители се иска декларация на другия родител,че е съгласен
-такса(мисля че беше 7лв)или беше безплатно newsm78
Това мисля,че беше,но може и да пропускам нещо

# 2
  • Мнения: 306
Прави се в РПУто по постоянен адрес,необходими документи са:
-акт за раждане
-заявление за постоянен адрес на детето
-актуална снимка
-ако няма да сте и двамата родители се иска декларация на другия родител,че е съгласен
-такса(мисля че беше 7лв)или беше безплатно newsm78
Това мисля,че беше,но може и да пропускам нещо

Точно така. С тази подробност, че искат и двамата родители. Или пък декларацията да е нотариално заверена!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
В РПУ-то по адрес от личната карта на майката. На мен лятото ми се наложи да си сменя постоянния адрес и л.к., за да не пътуваме 2 пъти до Пазарджик. При подаването на документите трябват и двамата родители и детето, после при взимането може само единия.

А, носи си и брачното свидетелство, мисля, че и него ми искаха.

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
В РПУ-то по адрес от личната карта на майката. На мен лятото ми се наложи да си сменя постоянния адрес и л.к., за да не пътуваме 2 пъти до Пазарджик. При подаването на документите трябват и двамата родители и детето, после при взимането може само единия.

А, носи си и брачното свидетелство, мисля, че и него ми искаха.

Търсят личните карти на двамата родители, а не свидетелство за брак / може и да няма такъв, все пак.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 242
Ами на мен освен личните карти, ми искаха и свидетелството за брак (помня, че за нещо си разкарваха мъжа ми до някаква книжарница наблизо с копирна машина, за да го преснима). Естествено, че ако няма брак няма как да го искат. Wink Но може да е било и защото и аз си сменях л.к.

# 6
  • Мнения: 4 111
за колко време важи паспорта?

5 години.
На другите въпроси са ти отговорили.

# 7
  • Мнения: 25
Сърдечно ви благодаря за скоростните отговори. Още днес захващам да се боря с бюрокрацията  Simple Smile
Желая ви много хубав ден и повече усмивки. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 449
Помислете за изписването на имената на латиница, ако има особености! После връщане почти няма.

Да, срокът на валидност е 5 години – въпреки че дъщеря ми вече няма почти нищо общо със снимката на 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт