Ендометриоза - медикаменти за лечение в чужбина?

  • 11 925
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 381
Здравейте. Пускам тази тема с призив тези от вас, които са лекували ендометриоза в чужбина, да напишат какви медикаменти да ползвали преди или след направена операция, какво е било действието им, дали е спиран МЦ и т.н. Дано и на нас в България ни е полезна.
Имаше няколко постинги в други теми на момичета от чужбина, които ще потърся и ще копирам в тази тема.
Благодаря ви много!

# 1
  • Мнения: 409
Imam pravena laparoskopia v New York. Sistemata im e mnogo slojna i ne v polza na patsienta. Nikakvo le4enie ne mi nazna4iha za sled operasiata. Dori ne mi spomenaha za takova.Prosto,zashtoto e mnogo skapo,a zastrahovkata mi ne bi pokrila. Vsi4ko se varti okolo parite.Kistite mi porasnaha otnovo za 6 mesetsa i sega ste hodia v klinikata na Shterev za laparotomia.
Mnogo sam 4ela za vazmojni metodi za le4enie na endometrioza. Nishto ne pomaga. Edinstvenoto koeto mislia,4e moje bi dava rezultat sled dalga yporitost tova e akupunkturata. Ne sam probvala obache. Abe nai-sigurnoto e da se rajda po navreme,4e togava shansa da si pipnal endometrioza e po-malak. Gadna bolest, i nikoga ne sam predpolagala,4e takav ogromen broi jeni po sveta stradat ot tova.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 381
Благодаря за отговора. Успешна операция!  Praynig  Hug

# 3
Личното ми мнение е, че лечението в чужбина не винаги е по-добро от лечението в България, а понякога е и по-лошо. Имах съм нещастието да се уверя в това на собствен гръб, но не конкретно за ендометриозата.

# 4
  • Мнения: 409
Kvo da vi kaja.... Balgari ima vsiakakvi, no kato sialo sme ymna natsia. Kato otidesh na doktor v USA toi te lekuva po niakakva shema po koiato lekuva vsi4ki ostanali s tvoiata diagnoza i mnogo ne se interisuva ot tvoite jelania i namerenia. Dokato, ako otidesh na edin dobar doktor v BG ( to v nashta malka darjavitsa si gi znaem koi sa), to toi te priema kato li4nost i te lekuva taka kakto tvoiata situatsia iziskva. Po razli4no beshe na vremeto kogato niamashe nikakva moderna tehnika v BG. Sega ne e taka i mnogo 4esto doktorite v BG varshat po-dobra rabotata ot doktorite v 4ujbina. Az imah neshtastieto da si patia i ot doktori, i ot zabolekari, i ot ortopedi, i ot fizioterapefti v US. Nakraia razbrah, 4e ste mi izleze po-eftino da si hodia do BG za vsiaka bolejka otkolkoto da raz4itam na hora sas samnitelni sposobnosti. E kvo kato imat tehnika i yslovia.....te ne znaiat dori kak da ia izpolzvat. I da vi kaja istinata te ne sa vinovni. Vsi4ko e ot hranata, koiato e super izkustvena i dolnoprobna. Mozatsite im ne se razvivat ot tazi hrana. Za sajalenie i v BG ve4e kiseloto mliako e s 3 sedmitsi srok na trainost. Mnogo dobre gi gonim amerikansite. Po4ti sme gi stignali. Emi, taka e......
Jelaia zdrave na vsi4ki i po- malko da se nalaga da poseshtavame doktori.

# 5
  • Мнения: 141
krassina, да беше отишла при добри доктори в чужбината - и тук, и там, като навсякъде, има отлични специалисти, има и некадърници. Не се изказвай така, сякаш всички трябва да ходят под ножа.
При добрите доктори се плаща повече, това е тънката разлика. Застраховки нямало, пари нямало, не знам си какво щяло да се спести, ако се ходи при кварталния доктор...просто имигрантски синдром.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 05:58 от belemez

# 6
  • Мнения: 1 224
krassina, да беше отишла при добри доктори в чужбината - и тук, и там, като навсякъде, има отлични специалисти, има и некадърници. Не се изказвай така, сякаш всички трябва да ходят под ножа.
При добрите доктори се плаща повече, това е тънката разлика. Застраховки нямало, пари нямало, не знам си какво щяло да се спести, ако се ходи при кварталния доктор...просто имигрантски синдром.
Peace , подкрепям напълно!

По темата - правили са ми лапаро с подозрение за ендометриоза, но нямаше такава. Иначе плана беше да се отстрани ако се открие.Знам че друго момиче половин година пиеше медикаменти, но не знам точно какви.Не можах да бъда от полза май  Crazy .

# 7
  • Мнения: 1 143
krassina, то май най-добре е като се родим и веднага да си умиргаме, че да не страдаме след това - то като се започне с коликите, с никненето на зъби..... Край нямат тези гадории! Извинявам се за тона, но живота не е само цветя и рози и план-график и не винаги можем да изберем кога да забременеем и кога да родим.
И това с храната. Явно доста си хапваш от същата тази храна. Това, че не си отишла на правилното място не значи, че всички са маскари. Безплатен обяд няма.

# 8
  • Мнения: 409
Dosega mi praveshe vpe4atlenie kolko sa mili vsi4ki v tezi forumi i kak momi4eta koito ne sa se sreshtali nikoga se opitvat da si pomognat edna na druga sas saveti i informatsia. Noooo eto tuk pak se nameri koi da se razmirishe i da se zabi naliavo, nadiasno.
Az niamam namerenie da ybejdavam nikoi v nishto. Tova e moiat opit v jivota i se radvam,4e drugi sa imali pove4e kasmet s doktorite i hranata. Ne sajaliavam, 4e sam se rodila i se naslajdavam na jivota. Koito ne mu haresva da se opravia sam. Zlobata ste ymori niakoi hora.... Twisted Evil
O4akvam s netarpenie da se poiaviat komentari na momi4eta s polojitelni mnenia za doktori v 4ujbina. Sigurna sam,4e takiva ima.

# 9
  • Мнения: 409
Ia mi kajete sega vsi4ki. Koga se razbira edin doktor kolko e dobar? Predi ili sled kato vi e otriazal korema? Vie po parite li sadite , kolko sa dobri? Po kakvo? Zashtoto az i na skapi i na eftini sam hodila i ne namiram tova za pokazatel ili kriterii. I za tezi, koito mnogo razbirat ste kaja, 4e v US kato imash zastrahovka to dori i ne razbirash kolko pari e struvalo. Doktora si se opravia sas zastrahovatelite.
A gadnata hrana ne vsi4ki ia iadat, zashtoto niakoi ot nas maikite im sa gi y4ili da gotviat i ne iadat kakvoto im padne pod pat i nad pat. Elate mi nagosti ste vi zaveda na obiad na moi raznoski.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 15:10 от krassina77

# 10
  • Мнения: 1 950
krassina77, първо пиши на кирилица, ако нямаш използвай Кредор. Второ, когато искаш да напишеш нещо допълнително използвай опцията редактирай. В този форум има правила. Peace
Трето, никой не ти се е зъбил, напротив момичетата изказаха своето мнение в отговор на твоите писания.
Темата е много важна за да бъде оспамвана с глупости Peace

Сори за спама и от мен.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 381
Здравейте.
Пуснах темата, не защото смятам, че българските гинеколози не са добри или медицината ни е много изостанала. Исках да видим в чужбина как се лекува това "коварно" заболяване, както го нарича лекарят, при когото ходя. Просто да бъдем информирани и за чуждия опит. Обещавам, че ще прегледам темите, в които имам спомени да съм срещала мнения, но съм заета доста напоследък.   Rolling Eyes
Пускам един линк за билкови лекарства от САЩ, за които пише, че са поддържащо лечение на ендометриозата.
http://www.viable-herbal.com/products/prod54.htm
Ето това е отговорът на д-р Стаменов към мен в ЗАЧАТИЕ. Там съм с друг ник.
"Привет kyan, благодаря Ви много за линка, хубав и полезен сайт четох много по него, колкото до лечението - чудесата са навсякъде около нас и ако не вярвах в тях не бих работил това.Лечението на ендометриозата е трудна работа и Вие сте го изпитала на гърба си, то е различно по отношение на забременяване и различно за болките, които предизвиква заболяването. Казано накратко избираш какво лекуваш в конкретния случай и прилагаш нужното лекарство за това. Медикаментът от линка главно помага за болковия синдром или поне за това го препоръчват. Дали е стопил кистата не зная, но ако това се докаже и при други пациенти ще е супер откритие и новост в разбирането на лечението на ендометриозата. По настоящите стандарти ендометриозни кисти могат да се лекуват само хирургично.
Благодаря Ви ! Поздрави д-р Стаменов"


Линкът ми го прати, момиче, на което е била отстранена много голяма ендометриозна киста с лапароскопия. После се е лекувала с медикаменти, ако не се лъжа бяха 4 мес. със Золадекс. М. г.е взимала известно време това билково лекарство, защото е имало предположения, че има нова ендометриозна киста с размер ок. 4 см. Не знам колко време момичето е взимало въпросното лекарство, но кистата е изчезнала. Може да ви изглежда невероятно...

# 12
  • Мнения: 3 376
Моето лично, субективно и НЕбазирано на личен опит мнение е, че в чужбина често проявяват нехайно отношение към ендометриозата. За това съдя понеже когато ме диагностицираха с това прочетох цял куп американски и английски сайтове за ендометриозата.

В Щатите най-често се прилага следната методика: лечението се преценява в зависимост от степента на заболяването и дали жената се опитва да забременее. Ако жената има болезнен цикъл, го водят за почти 100%-ов случай на ендометриоза. При леките случаи (които явно ги мерят по болките), препоръчват на жената да забременее веднага ако иска. Ако не иска, няма лечение. При по-тежките случаи вече жената трябва да избере дали да се лекува въобще, като лечението е или лапаро, или медикаментозно. Най-разпространените медикаменти за ендо там са:

- Золадекс - както при нас
- Депо Провера - прогестеронов депо препарат. Високото ниво на прогестерон блокира производството на естрогени, в резултат на което изтънява лигавицата на матката. Използва се и като противозачатъчно. Слага се една инжекция с минимален срок на действие от 3 месеца. Аз самата, макар и тук в България, бях на това лечение. Недостатъкът му е, че всъщност лекарството блокира нормалния МЦ на жената за много по-дълъг период от очакваните 3 месеца. При мен от 1 инжекция 6 месеца нямаше цикъл.
- Деназол - базирано на андрогени. Високото им ниво също подтиска производството на естрогени. Това лекарство обаче, както може да се очаква, има страничните ефекти, че увеличава окосмяването и може да доведе до трайно мутиране на гласа на жената  Close

Като цяло не ми харесва това, че там не приемат ендометриозата като важна пречка за забременяването - дори и при тежките случаи лекарите са склонни да оставят жената да опитва до безкрай (без правена лапароскопия или хормонално лечение). Като цяло сякаш в Щатите следенето изкъсо на УЗ по каквито и да било причини е лукс.

# 13
  • Мнения: 282
Аз съм с ендометриоза, преди три години претърпях една операция, взимах Золадекс шест месеца, нещата се стабилизираха за около година, сега отново ми препоръчват операция, защото имам и миома, която се опитаха да овладеят с Оргамзетрил, но не се получи.
В общи линии лечението, което ми предлагат у нас е - противозачатъчни, Золадекс, Оргаметрил, инвитро, операции през няколко години. В моя случай нищо не помага, а на въпроса ми няма ли друго лечение, ми отговарят - има, но е скъпо - добре скъпо е, но поне ми кажете за какво става въпрос - не, няма смисъл, много е скъпо.
Преди време, когато само ме подозираха, че имам ендометриоза, четох в един вестник за български лекар, който работи в клиника в Белгия. Той обясняваше, че Белгия е на първо място в света с тази болест, затова медицината там е много напреднала в лечението и. Говореше за някакъв нов метод с лазер, който води до значително подобрение и дори излекуване. За съжаление, тогава не разбирах колко е сериозно положението ми и не съм запазила статията или поне името на клиниката или доктора.
Българските лекари като ги питам дали са чували за такова лечение, ми отговарят, че имало нещо такова, но у нас такова лечение няма.
Другото, на което попаднах тези дни е този сайт: http://www.intermed-prima.com/bg - предлагат лечение с нехормонални препарати.
Ако някой има впечатления от тях, моля нека ги сподели - ако има дори малка надежда, мисля да се пробвам, защото другото решение на докторите е операция, след няколк години пак и т.н.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 381
Гризката, а странични ефекти имаше ли от лекарството и ако да - какви?
zara13   - благодаря за сайта. Ако има съфорумка, подложена на или преминала вече това метаболитно лечение да разкаже подробности.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт