Чува ли бебето в корема

  • 12 943
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
В 33-та г.с. съм и се чудя дали бебето ми чува. Купихме му музикална играчка, защото четох, че може по време на бременността да му се пуска музиката, а след като детето се роди да се успокоява със запомнената мелодия. Моето бебче обаче сякаш не реагира на мелодията, нито на други звуци. Вие забелязали ли сте дали вашите бебчета са имали любими мелодии по време на бременността ви?

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
А съм в 32 седмица и не мога да ти отговоря на въпроса, но според мен и според това, което съм чела е точно така. Затова използвам всеки удобен момент, за да му говоря.
Поздрави и целувки на бебчо

# 2
  • Мнения: 244
da,chuva ..tova e dokazano.. edna moia poznata beshe kupila muzikalna igrachka i wsiaka wecher kato si liagashe si ja slagashe na korema... sega deteto zaspiva samo s neja .. maika i troabva da i ja pusne sa da saspi Simple Smile)..
sushto taka chuva glasowete na maikata i tatkoto ...

# 3
  • Мнения: 522
Със сигурност чува. Докато бях бременна често слушах една руска детска песничка - "Ульiбка". След като родих, малкият бързо притихваше, когато му я пуснех на уредбата или пък му я запеех. На запад има цели стратегии, свързани с музиката как да развиваме интелекта на бебето още докато е в утробата ни. Препоръчва се класическата музика и композитори като Моцарт и Брамс.

# 4
  • Мнения: 6 315
Твърди се, че бебетата чуват от седми месец. Аз на бебчо му пея и говоря отдавна, за да ми познава гласа Simple Smile. бебчовците били особено чувствителни към по-ниските тонове Simple Smile.

Не съм забелязала особени промени в активността му докато слушаме музика, но все пак ми е приятно да му говоря и пея и затова го правя  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile .

Поздрави и леко бременеене!

# 5
  • София
  • Мнения: 725
Здравей мила,

в книжките пише, че бебо започва да чува към 18 седмица, затова и препоръчват да му се говори, да слуша приятна музика и т.н.
При раждането със сигурност разпознава гласа на майката и често и на таткото, защото техните гласове най-много е чувал, така че му говори, пей, слушайте музика и т.н.

Поздрави и лек ден

# 6
  • Мнения: 21
И аз пускам на бебето мелодията на играчката почти всеки ден, но имим чувството, че то не реагира на нея (може би я слуша съсредоточено Stuck Out Tongue ). А когато аз съм била неродено бебе, хит е била песента "Вълкът и Седемте Козлета" и майка ми твърди, че щом съм я чуела, съм започвала да ритам.

# 7
  • Мнения: 5 647
Определено! А най-любимия му шум е гласът на мама!!! Laughing

# 8
  • Мнения: 1 341
Ние сме си правили експеримент с нашата бебка. Когато тати й заговори, винаги започва да рита. Понякога, когато е заспала на тати му отнема много време докато усети любимото ритниче. Използва винаги една и съща интунация и едни и съща думи "Бебо, Бебешорка я дай едно ритниче на тати"... и винаги го прави. Виж на моя говор не реагира.
На една приятелка съпруга й винаги казвал на корема й "Бебе, тати и мама много те ибичат". Когато таткото видял за първи път бебето му казал точно това изречение. Тогава бебе Виктор спял, но въпреки това си отворило очичките и пак ги затворило.

# 9
  • Мнения: 2 693
Сигурна съм, че чува! Аз например непрекъснато водех преговори с моя син, докато беше в мен...: Като тръгне да напуска квартирата, да го направи по възможно най-бързия начин; Да не ми образува стрии и целулит; Да не ме направи по-лесна за прескачане, отколкото за заобикаляне; Да ме слушка като се роди, и т.н., и той изпълни всичко /с изключение на последното  Confused /.

Това в кръга на шегата, а сериозно, пак смятам, че чуват бебешоците! Сигурна съм!

# 10
  • Мнения: 2 655
И ние му говорим Close , аз почти през целия ден Laughing  /като лудите съм малко/, а татко като се върне от работа Laughing  започва. Разказва му разни приказки Laughing , какво ще правят заедно и къде ще ходят и т. н.
Понякога много рита, татко като си сложи ръката и му каже да не рита мама, веднага спи и кротва.
Мама като пише във форума много се вълнува и бебето с нея. От радост прави бързи движения и малки ритничета. Страхотно е. Laughing
Обича да слуша Тоника Laughing  и Тони Димитрова Laughing , а класическа музика обожава Laughing  Rolling Eyes  Laughing. Заспива веднага. Влюбен е в Бочели и в Хулио Иглесиас Laughing , като майка си. Wink
Дано да е така и като се роди.
Всичко чува, не се съмнявай.

# 11
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Pela
И ние му говорим Close , аз почти през целия ден Laughing  /като лудите съм малко/, а татко като се върне от работа Laughing  започва. Разказва му разни приказки Laughing , какво ще правят заедно и къде ще ходят и т. н.
Понякога много рита, татко като си сложи ръката и му каже да не рита мама, веднага спи и кротва.
Мама като пише във форума много се вълнува и бебето с нея. От радост прави бързи движения и малки ритничета. Страхотно е. Laughing
Обича да слуша Тоника Laughing  и Тони Димитрова Laughing , а класическа музика обожава Laughing  Rolling Eyes  Laughing. Заспива веднага. Влюбен е в Бочели и в Хулио Иглесиас Laughing , като майка си. Wink
Дано да е така и като се роди.
Всичко чува, не се съмнявай.


Така ще е мила, ще видиш! Моя е толкова музикален и вече има измислени две хореографии Wink . Много е смешен засега, но пък виждам, че е попил всичко, което аз вършех като бях бременна! От което и малко ме е страх де, добре че все пак не скочих и с бънджи тогава...

# 12
  • Мнения: 949
Гледах по ДИСКАВАРИ,че бебето още след 20седмица,започвало да чува!

# 13
  • Мнения: 1 999
Чува разбира се! И във филмчето "В утробата", което дават по  National Geographiс също го казват. Grinning

# 14
  • Мнения: 296
В книгите пише,че бебока започва да чува към 6 месец от бременността,затова е хубаво да се слуша музика и да му се говори, така като излезе малчо ще познае нашите гласове.Пример със сестра ми ,тя фокато беше бременна си слушаше един определен диск с чил аут,после бебо като се роди в кризисните дни ,в които нищо не можеше да го успокои и ревеше като съдран тя му пускаше диска и само той го приспиваше и укротваше baby_neutral Joy

Общи условия

Активация на акаунт