Лапароскопия (моята операция)

  • 8 249
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 841
По предложение на няколко "колежки" Grinning , се престраших да разкажа за моята операция.
 Да не разказвам на ново как се реших да стигна до лапаро, разказвала съм го няколко пъти по-назад, но по-важното е че моят случай е все едно да знаеш че ще спечелиш от тотото и да пуснеш фиш, ако не се бях оперирала, щях да видя бебе през крив макарон Confused
  И така приеха ме следобед във вторник 22.03, източиха ми порядъчно количество кръв за изследвания и ме настаниха в стаята и ми дадоха очистително към 18.30. Последва 14 часово подрискване (извинявам се), ама така си беше. С очистителното изпиваш 5 литра вода за 2 часа, уж за да стане по-лесно. Никаква храна до операцията. На два пъти ми обтриха влагалището с някакъв препарат, обръснаха ми и корема....гадно.В 17.00 в сряда бях на операционната маса, в родилна поза, с вързани крака, не че имах намерение да избягам Grinning Цялата галимация е продължила около час и половина, събудих се в реанимация и на 50-та минута ме изръчкаха да ставам да си ходя в стаята, аз....курназ, хукнах по стълбите и после няколко минути ми се губят Grinning
Болките започват, когато се освестиш и осъзнаеш къде се и какво са ти направили току-що, не знаеш резултата, какво са намерили, видяли, ще можеш ли да имаш деца Shocked Почнаха да ми тракат зъбите, разревах се, ама бързо ми мина, биха ми малко морфинче в задника и се даврандисах Grinning  Wink Медицинска сестра има до теб неотлъчно 24 часа в денонощието. Болкоуспокояващото е както задължително, така и по желание, не ми оставаше време да кажа "боли", и вече не ме болеше. На всеки 6 часа ми биеха антибиотик в ръката. Боли като ходиш до тоалетната по малка нужда от катетъра, но за кратко. Осезаема е и болката в корема от трите дупки, една по голяма, около 2 см в основата на пъпа, където е била камерата, другите две, по-малки, малко над яйчниците. Болката е нещо като М. ама не съвсем.
На следващата сутрин вече ме караха да ходя, ставаш сядаш, разхождаш се.....понаболява малко корема, но се понася.За бравих да кажа, че са ми вкарали багрилно в-во през влагалището да проверят дали са проходими тръбите(това чудо все още се изтича, много е некомфортно Sick )
Моята диагноза е ендометриоза- получава се единствено и само наследствено или след секцио. При мен явно е наследствено. Обясниха ми, че както всеки месец лигавицата на матката се удебелява, после се изхвърля с М., така подобни клетки се образуват и растат в/у тръбите и яйчниците. Ендометриозата се отстранява единствено оперативно, а и се открива само така, гадно но факт, не се вижда на ултразвука.
Сега съм ошлайфана като диамантче Grinning , имам си една напълно проходима и една по-малко тръба, шест месеца ще съм на инжекции, всяка от които струва около 240$, но се поема от здравната каса.
Ето тук ме оперираха, а ето този е човека, който ми върна вярата.
Операцията ми струваше 660 лв диагностична лапароскопия и 110 отстраняване на проблема. Бих се подложила  отново и отново ако трябваше, не съм виждала никъде такова отношение към пациентите, както в тази болница! Ако беше възможно, щях да остана там повече от три дни Grinning Моята операция се поема и от здравната каса, но ако трябваше да избирам пак, бих отишла пак там и преди всичко при проф. Горчев

Ами това е  Grinning

# 1
  • Мнения: 3 154
Хубава история. Информацията мисля е полезна Grinning
След време чакаме и хубавото гукащо продължение Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 4 324
Най-важно от всичко е че проблема е открит, останалото ще се преживее  Wink
И разбира се пожелавам много скорошно обебване  Simple Smile  Grinning Успех Милена и късмет  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт