Ред на въвеждане...

  • 1 735
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
От скоро се интересувам как и кога да захраня малката. За сега най-удачена ми се вижда следната последователност на въвеждане на отделните храни и то след 4 - 5 месец: зеленчуково пюре, каша, плодово пюре, сок. Бъркам ли някъде?

# 1
  • Мнения: 43
Не бързаш за никъде.
Аз започнах да захранвам след 4-я месец в последователността: плодово пюре,зеленчуково пюре , месно пюре , каша.

# 2
  • Мнения: 4 111
Бързаш със сока, иначе последователността е добра.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз съм на тази вълна почнах по тази схема
- зеленчуково
- плодово / след две седмици ще го включа/
- каша
- месно

- Кухня  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Бързаш със сока, иначе последователността е добра.
Ама аз сока за  най-накрая съм го оставила newsm78 Кога трябва да се включи?
Значи кашата по-добре да сложа след плодовото. Мерси  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Можеш да започнеш с зеленчуково пюре или каша. След това и плодови пюрета.
Защо искаш да даваш сок? Няма нужда от него, по-добре давай пасирани плодове.

# 6
  • Мнения: 1 092
аз още не съм давала сок и не смятам да го правя скоро Peace
относно последователността - започнах със зеленчукови пюрета , след това въведох кашите ,а плодови пюрета му дадох два пъти ,но той категорично ги отказва така,че просто не му давам Hug.Захраних го малко след като навърши 4 месеца  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 467
Да, най-добре плод, защо сок? Иначе редът е добър и според мен.

# 8
  • Мнения: 814
И аз съм на тази вълна почнах по тази схема
- зеленчуково
- плодово / след две седмици ще го включа/
- каша
- месно

- Кухня  Mr. Green

И ние така. Само дето каша така и не се научи да яде

# 9
  • Мнения: 4 111
Бързаш със сока, иначе последователността е добра.
Ама аз сока за  най-накрая съм го оставила newsm78 Кога трябва да се включи?

Сокът след годинката. И по малко. А каша аз още не съм давала. Пробвах с някакво ванилово кремче, но не му хареса особено. Иначе яде с апетит пюретата.


Ще допълня, че сок можеш да дадеш и по-рано, след като си захранила с всичко, както си решила, но сокът трябва да е прясно изцеден. Не купен или престоял. Най-добрият вариант е пасиран плод, както са ти писали преди мен.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 19:00 от Лилянчо

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
А готовите сокове на Хип? Предполагам, че те не натоварват стомахчето както прясно изцедените и са по-скоро нещо като заместител на чайчето? И защо става такова разминаване - педито ме кара да давам сок ит 1-ви месец, а тук виждам, че го препоръчвате след годинка.
И как захранвате със зеленчуково пюре - разтваряте малко в млякото, за да свикне бебо с вкуса или директно дават по малко увеличавайки с лъжичка?
И още нещо - засега давам само мляко - предложих на няколко пъти чайче на хип - пийва, но по 10 гр 1 два пъти на ден. да я оставя ли само на мляко или да продължа да предлагам чайче? Или може би чиста или подсладена вода?

# 11
  • Мнения: 4 111
За соковете можеш да прочетеш тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0, ще намериш много информация!
Педито е от старата школа, дето се казва. Съвременните предиатри не са на такова мнение.
Давам лъжичка от картофеното пюре, на другия ден - две и така увеличаваме постепенно количеството. За приготвянето (ще копирам мнението си от съседната тема, че е дългичко):
Обелваш картофа, нарязваш го на малки кубчета, вариш го с малко вода. Като се свари го оставяш малко да изстине и го пасираш заедно с водата, в която е врял карофа + 1 мерителна лъжичка АМ (или малко кърма). Може да отлееш първоначално малко от водата и да я добавиш ако ти се стори гъсто.
Ако имаш микровълнова - нарязания картоф се слага в порцеланова купичка, слага се малко вода и се похлупва с чинийка, но не плътно (по съвет на мамите тук слагам в единия край клечка за зъби, за да се повдигне чинийката). Варят се 8 минути, след това както описах по-горе - пасиране, с 1 л. АМ.
Чайчето можеш да даваш - против колики и/или болка при растежа на зъбките. Дадай му и чиста водичка, не постоянно чайче.
Подсладена вода - не!!!

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 20:42 от Лилянчо

# 12
  • София
  • Мнения: 9 097
Аз също не съм започнала със захранването, но съм избрала абсолютно същата схема като теб- зеленчуково пюре, каша, плодово пюре, сок, но сокове мисля да давам понякога и то не кой знае колко.

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Мами, използвам темата, за да попитам някоя от вас давала ли е сока, който остава след  сваряването на плодовете - нещо като сока от компот е, но без захар, само плод и вода.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
А не е ли по-добре първоначално пюретата да са купешки - знам ли какво има в купешките зелнчуци и плодове, а и са по-добре хомогенизирани newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт