А кашите кога се въвеждат?

  • 2 805
  • 24
  •   1
Отговори
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
То ще ви омръзне от моите теми по отношение на зхранването  Embarassed, ама четох, четох и пак не разбрах кога се въвеждат кашите. Embarassed
Аз захраних с плодово пюре и бебко страшно го хареса, особено крушата и ябълката. Освен тях е ял слива и ябълка с морков.Давам му ги веднъж дневно, обикновено следобяд, като не замествам хранене с пюре.Т.е. от доста време яде по 4 пъти по около 200 гр. мляко, и един път пюре.
Как да разбера дали е време да въведа и каша, пак ли оризовата се препоръчва за начало и след колко време да започна със зеленчуковите пюрета?
С кашата се замества едно от храненията,нали?
Само да добавя,че не спазвам съветите на педиатъра ни, понеже ми препоръча да започна да давам сок след 25-ти ден.

# 1
  • Мнения: 27 524
Има каши за след 4 месеца, за след 6, 7, 8... Щом даваш вече пюрета, може каша. Не ми излиза лентичката ти...  Confused Оризовата според мен лично е за добавяне по малко в шишето с биберона, иначе е адски блудкава и безвкусна. Може така да започнеш, давай в шишето с АМ късния следобяд например, преди последното ядене да е. Иначе може да си вземеш после някоя безглутенова, но не само оризова да е, за да е по-вкусно.

# 2
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
На 5 месеца и една седмица е.

# 3
  • Мнения: 27 524
Давай до 6-ти месец оризова, за мен най-хубавите са на Милупа, имат безглутенова с ориз, царевица и тапиока, вземи от нея, зшпочни по малко в млякото и след това вече с лъжичка.  Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Вече можеш да въведеш и каша и зеленчуково пюре /не едновременно разбира се/. Блонди ти е казала за кашата. На Милупа са хубави, аз съм давала на ХИП и на Хумана освен това, приеха се добре. Кашата замества едно хранене, обикновено това е следобедното, а зеленчуковото пюре - обедното.

# 5
  • Мнения: 1 672
след 4 месец

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
аз дадох каша към края на 4 м  Peace , почнах с оризова на HIP  Peace

# 7
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Много благодаря на всички за отговорите!  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 677
Въведох кашите в началото на петия месец.

# 9
  • Мнения: 676
Въведох кашите в началото на петия месец.
И аз като започнах с оризова на Фризокрем.

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз захраних (6 -тия ) месец с оризовата на Фризокрем!

# 11
  • Мнения: 8 242
В началото давай безглутенови - ориз, царевица, елда.. Към 7м. най-рано можеш да включиш глутена.

# 12
  • Мнения: 20
 На мен ми казаха, че кашите се дават най-много два пъти в седмицата!

# 13
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Пак с по една лъжичка ли се започва,както с пюретата? А останалото количество да изхвърлям ли? И колко време след кашите мога да въведа зеленчуково пюре?

# 14
  • Мнения: 8 242
Пак с по една лъжичка ли се започва,както с пюретата? А останалото количество да изхвърлям ли? И колко време след кашите мога да въведа зеленчуково пюре?


Да, започва се с по 1-2 лъжички. Няма да изхвърляш нищо, просто в началото ще правиш съвсем по малко (не гледай какво пише на кутиите  Wink ). Зеленчуковото пюре можеш да го въведеш когато искаш.. Просто от новата храна да са минали поне 3-4 дни, за да следиш за реакция.

Общи условия

Активация на акаунт