Картоф с масълце???!!

  • 4 213
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 210
Ей сега се връщам от консултацията супер възмутена Rage  Първо съвсем кротко казах че мисля да захраня с пюре или оризова каша в началото на петия месец, а тя ми отговори че българската система била от средата на четвъртия и то с картоф. Картоф с адаптирано мляко и масло Shocked  Доколкото знам маслото се дава чак на края на 1вата годинка. А за картофа - не знам... Добре че е форума че тия педиатърки понякога такива съвети дават... doctor

# 1
  • Мнения: 4 244
Така, така,
Много си права за форума и педитата.
Иначе добре си решила за срока на захранване.
Ама почни с морков или тиква.
Картов също може, ама само картоф? Аз го мешах винаги с горните.
Адаптирано мляко да, ама масло? Rolling Eyes
Наистина се дава към края на годинката
И най добрия съвет - слушай сърцето си и наблюдавай детето си!

# 2
  • Мнения: 4 358
Аз не бих дала масло на толкова малко бебе не само заради риска от алергизиране, но и заради незрялото още бебешко стомахче.
Ако все пак решиш да дадеш, сложи маслото на водна баня и му обери бялата пяна. Така се махат повечето белтъци.

# 3
  • Мнения: 1 753
Мен също ме интересуваха тези неща. На всичкото отгоре моята педиатърка ми каза в началото на 3 месец  Shocked  да захранвам и освен маслото в кортофеното пюре да слагам прясно млако  #Shocked  Просто нямам думи. Казах й добре и си заминах. Не мисля да захранвам поне докато навърши 4 месеца. А това за маслото на водна баня ще го приложа. Благодаря за съвета!

# 4
  • Мнения: X
Рано е наистина иначе картофа и моркова са най-добрите зеленчуци за захранване.

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: dilqnka
Картоф с адаптирано мляко и масло Shocked  Доколкото знам маслото се дава чак на края на 1вата годинка. А за картофа - не знам...


е нали не мислиш да сложиш 250гр масло на картофа.
и не само, че в 3-тия месец дадох картофено пюре (картоф с масълце Laughing ), ами и никога не съм правила картофено пюре с  #2gunfire адаптирано мляко - само гледах да е прясно мляко от плик, а не от кутия, най - ми харесваше "Горна малина" прясно Stuck Out Tongue

# 6
  • София
  • Мнения: 38 210
Цитат на: Liorena
Цитат на: dilqnka
Картоф с адаптирано мляко и масло Shocked  Доколкото знам маслото се дава чак на края на 1вата годинка. А за картофа - не знам...


е нали не мислиш да сложиш 250гр масло на картофа.
и не само, че в 3-тия месец дадох картофено пюре (картоф с масълце Laughing ), ами и никога не съм правила картофено пюре с  #2gunfire адаптирано мляко - само гледах да е прясно мляко от плик, а не от кутия, най - ми харесваше "Горна малина" прясно Stuck Out Tongue

 Laughing  Laughing Лио пак се майтапи

# 7
  • Мнения: 1 489
Винаги съм правила картофеното пюре с масло.В началото слагах адаптирано мляко,но сега вече с прясно.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: dilqnka
Цитат на: Liorena
Цитат на: dilqnka
Картоф с адаптирано мляко и масло Shocked  Доколкото знам маслото се дава чак на края на 1вата годинка. А за картофа - не знам...


е нали не мислиш да сложиш 250гр масло на картофа.
и не само, че в 3-тия месец дадох картофено пюре (картоф с масълце Laughing ), ами и никога не съм правила картофено пюре с  #2gunfire адаптирано мляко - само гледах да е прясно мляко от плик, а не от кутия, най - ми харесваше "Горна малина" прясно Stuck Out Tongue

 Laughing  Laughing Лио пак се майтапи


не, този път съм наистина сериозна. съвсем честно.
навремето форумите не ги знаех (открих ги когато Ади беше на 1г и 4мес) и действах смело......разбира се, след консултация с педиатърката, на която не знам защо имам 100% доверие.

# 9
  • Мнения: 4 358
Ако Оги не беше с алергия, аз също щях да съм много по-смела.
Важното е да не се изпада в крайности!

# 10
  • Мнения: 2 755
Доколкото съм запозната, маслото се включва от 7 месец, заедно с попарката. Поне аз така направих и не сме имали някакъв проблем.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
значи като казвам масло в пюрето, което съм слагала от 3мес, имам предвид масло на върха на ножчето, съвсем малко, просто картофеното ми пюре трябваше да бъде приготвено като за възрастен човек (със същите продукти), но в по-малки количества.
не си мислете, че на порциика картофено пюре съм слагала едно пакетче масло.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
И нашата педиатърка препоръча да захраня с млечно-картофено пюре. Аз предпочетох да започна с плодово, защото вкусът беше по-близък до сокчетата, с които Иво така или иначе вече беше свикнал. Нов вкус и нова консистенция ми се видя малко множко. Когато Иво свикна с плодовото пюре, започнах да правя млечно-картофено. Правех го с кърма. Ако нямах кърма-щях да го правя с адаптирано мляко. Естествено, че обикновено краве прясно мляко не бива да се дава на тази възраст. А маслото е "колкото грахче"-такава доза ми определи педиатърката ни.

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И моята педиатърка каза да слагам в картофеното пюре масло на върха на ножа и адаптирано мляко. Аз обаче си купувам готови пюрета от зеленчуци без картоф или плодови, варя картоф и го смесвам с пюрето. Яде и реве за още. Не знам дали е правилно ама явно е много вкусно.

# 14
  • Мнения: 7 831
Не разбирам какво ви притеснява в маслото  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Simple Smile . В него почти няма кравешки белтък, а ние не кърмим, децата ни са го срещали вече  Wink .
Дадох масло в 5 или 6 месец (не помня точно  Embarassed ) не съм имала никакви проблеми с него.

Общи условия

Активация на акаунт