Отделяте ли пари за благотворителност?

  • 1 927
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Замислям се напоследък....,че не можеш да помогнеш на всички нуждаещи се...  Sad,но все пак...
Аз давам по 5 евро всеки месец на AIDS fonds i na Green Peace.
Вие имате ли възможност да отделяте някакви пари на месец за нещо подобно?
А имате ли потребност да го правите,дори и да не можете да си го позволите?
Изобщо...случва ли ви се да си помислите виждайки нечие страдание,че все пак не сте толкова зле и да искате да помогнете?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да! Но мъжа ми все ми мърмори, че не мога да помогна на всички болни деца.
Аз обикновено изпращам СМС-и с благотворителна цел. Изпращала съм и колети на нуждаещи се. Давала съм дрехи на улицата.
Между другото има подфорум за благотворителност. Тия дни влизах там да търся на кого мога да подаря детски дрешки, останали от моите деца...

# 2
  • Мнения: 1 404
Преди време гледах Венета Райкова в "На кафе" и тя сподели,че си е опредила някакъв процент от доходите ,който отделя за благотворителност-ако изкара 200лв примерно,ще даде 10 за благотворителност,ако изкара 2000,ще даде 100.Видя ми се добра идея за копиране.

# 3
  • Мнения: 10 568
Целенасочено - не. По- скоро инцидентно. Често помагам на близки или съседи. Много гадно ми стана след като изпратих пари за Криско и погледнах началната страница на клюкарника и видях колко много деца имат нужда от помощ...Не мога да дам за всички и много зле се почувствах.
А на Венета грам не й вярвам

# 4
# 5
  • Мнения: 2 270
Целенасочено - не. По- скоро инцидентно. Често помагам на близки или съседи. Много гадно ми стана след като изпратих пари за Криско и погледнах началната страница на клюкарника и видях колко много деца имат нужда от помощ...Не мога да дам за всички и много зле се почувствах.
А на Венета грам не й вярвам
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 5 283
На работа имаме организиран благотворителен фонд, в който се събират пари за болни деца на колеги и подобни неща. Лично изпълнителната писа няколко пъти писма и призова всеки да се включи. Скромна сума по желание, ама наистина по желание - някои дават по левче, някои - по десет, някои - по повече - кой колкото може. Попълва се молба първия път и после ги превеждат служебно всеки месец.

Който дава когато има - има очи да иска когато изпадне в нужда, така казва една моя позната.

# 7
  • Мнения: 444
Пращам само смс по някои кампании , най лесно е !!!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Много малко мога да си позволя, но винаги съм давала ( чак ме е срам, че с моите 10,20лв нищо няма да направя)

# 9
Случайно знам от човек, който е работил това, че ако купиш картичка за благотворителност от тия дето ги продават в автобуси, по улицата и т.н. за 2 лв., 50 ст. от тях за за човека, който ти я е продал, 1 лв. е за фирмата, която организира цялата работа и 50 ст. са за благотворителната кауза.

Подобна е работата с есемесите, от които мобилните оператори прибират лъвския пай  #2gunfire

# 10
  • Мнения: 247
Абе то е ясно,че много се злоупотребява....,уж и аз мога да проверя какво се случва в организациите,които подкрепям,но..... кой знае Sad
Но не мислите ли че ако от 10 случая в които сте дали-7 пъти са ви преметнали по някакъв начин и само в 3 наистина сте помогнали-пак има смисъл?Особенно когато става въпрос за деца?
Иска ми се и сега да помогна за една кауза,но се колебая...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 511
Да,отделям пари,време,прегръдки и внимание ... винаги,когато мога!  Peace

# 12
  • Мнения: 2 427
Не,не мога да да си го позволя за съжаление.Но винаги давам пари на бездомниците и на просещите.Никога не отказвам.Ако започна работа един ден ще осиновя дете от дистанция.

# 13
  • Мнения: 215
На просяци по улиците не давам.
Иначе винаги, когато получа бонус превеждам 100лв на някое детенце, но често съм повлияна от публикации в медиите и най-вече от ТВ репортажи, което съзнавам не е честно. ( и никога не казвам на мъжа ми за това Embarassed Embarassed).

# 14
  • Мнения: 1 044
Давам пари инцидентно, под формата на смс, телефонни обаждания или купувам по баничка на просещите циганчета. Пари на ръка на просяци не давам, не купувам картички, не дарявам "музиканти" по градския транспорт. Участвах в Българската Коледа. Харесва ми, когато някоя стабилна организация или патрон стои зад каузата-така чувствам, че парите са отишли наистина при нуждаещите се, а не при използвачи и измамници

Общи условия

Активация на акаунт