Примолут Нор

  • 15 847
  • 12
  •   1
Отговори
моля, ако някой го е използвал не за отлагане на цикала, а при влизане в критическата възраст, да пише- как се чувстват,странични ефекти,колко време,по колко хапчета на ден.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 01:55 от girl123

# 1
  • София
  • Мнения: 362
За критическата, катогорично не мога да отговоря.
Аз съм на 28 години и това лято ги пих - за първи път в живота си. Ами да ти кажа нямах никакви странични ефекти, но някои жени се бяха изказали, че имам симптомите на ПМС през цялото време, докато ги взимат. Цикълът ми дойда на третия ден от който спрях да взимам хапчетата.
А колкото до схемата за пиене - има я написана; аз лично взимах по едно сутрин и вечер...

И ВСЕ ПАК - НЕ ПООЩРЯВАМ ВЗИМАНЕТО НА ХОРМОНАЛНИ ПРЕПАРАТИ!!!
Не бива да се месим с работата на природата, с която Бог ни е дарил, но понякога се налага...

# 2
моля, ако някой го е използвал не за отлагане на цикала, а при влизане в критическата възраст, да пише- как се чувстват,странични ефекти,колко време,по колко хапчета на ден.
По своя преценка ли ще ги пиеш? Само за забавяне на критическата ли?
Моето мнение е, че е добре да се консултираш с гинеколог и той да ти назначи доза ако трябва. Все пак хормон си е, знаеш - страничните ефекти обикновено са напълняване.
Аз пих утрогестан, оргаметрил (не ми понесе особено), сега съм на дуфастон. Вероятно ако не ми понесе ще продължавам да изпитвам гестагените на фармацефтичната индустрия за дълги дълги години, докато решат че излизам от критическата. Примолут нор беше споменаван преди да започна с утрогестана.
Всеки човек е различен и лекарствата му действат по различен начин, особено като питаш за странични ефекти.
Ако все пак си твърдо решена да ги пиеш - прави го по лекарско предписание, за да те наблюдават.

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
моля, ако някой го е използвал не за отлагане на цикала, а при влизане в критическата възраст, да пише- как се чувстват,странични ефекти,колко време,по колко хапчета на ден.

girl123 Освободете си (изтрийте)  "Личните"  за да мога да Ви изпратя писмо.  Peace

# 4
извинявай Aleksander,не съм свикнала с такава малка поща  Embarassed

# 5
за майка ми са..гинеколожката каза че причината да й става лошо е от критическата.иначе тя си има редовен цикъл.на 52 год е.каза че трябвало да се оправи от тях..изписъла й е сутрин и вечер,ама тя пие и др лекарства ,апак и никога не взима  колкото й  изпишат, а малко по малко,например аналгин невзима цял ,а по половина.иначе е много за нея.та затова питам и по колко пъти другите са взимали,защото в упътването пише 1 или 2 на ден.

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Грешка е да се бориме с природата, за която дори Бърди беше казал че е непобедима!  Sick

 Нежния и природосъобразен начин може да се постигне с помоща на хомеопатията.  Peace

# 7
за майка ми са..гинеколожката каза че причината да й става лошо е от критическата.иначе тя си има редовен цикъл.на 52 год е.каза че трябвало да се оправи от тях..изписъла й е сутрин и вечер,ама тя пие и др лекарства ,апак и никога не взима  колкото й  изпишат, а малко по малко,например аналгин невзима цял ,а по половина.иначе е много за нея.та затова питам и по колко пъти другите са взимали,защото в упътването пише 1 или 2 на ден.
А възможно ли е да има друга причина за това "лошо"? Как би се изказал например общопрактикуващ лекар по този въпрос? А мерила ли е нива на прогестерон за да е сигурно, че е в критическата? Или по някакъв друг критерий освен възрастта е заключила че е в критическата?

А ако отиде при невролог, той вероятно ще твърди че проблема е на нервна почва, гастроентеоролог - от нередовно хранене и т.н.

Аз пия тези хормони поради усложнение, което обикновено се получава в критическата, а съм далеч под 52 г. Възможно ли е да са и ги изписали заради нещо друго освен "лошо ми е" а тя да не ти казва всичко? Защото ако е само заради това нека си изследва сърцето и другите органи преди да започва да пие тези хормони.

# 8
резултатите от кръвната картина бяха добри... Crazy

# 9
  • Мнения: 1 290
Здравейте,цикълът ми закъснява вече 10 дни,генеколожката ми изписа примолут нор 5 и ми каза да пия три опаковки,само,че тя ми каза,че не е хормонален препарат  Shocked и било напълно безвредно Shocked Shocked Има ли проблем ако го пия докато ми дойде и го спра или трябва да завърша опаковката? Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 37
моля, ако някой го е използвал не за отлагане на цикала, а при влизане в критическата възраст, да пише- как се чувстват,странични ефекти,колко време,по колко хапчета на ден.
       здр,не съм го ползжала но ми го изписаха за нередовен цикал!!!и аз бих изкала да знам как деиства?

# 11
  • Мнения: 37
здр,моля ви ако някои знае как се пие за закасняване на цикала!!ве4е 6 дни ми закаснява и съм претеснена ,не съм бремена правих си изследвания преди месец и хоп сега проблем!!!!блаходаря ви!!

# 12
az polzvam primolut ve4e peti mesec, sutrin i ve4er po edno i taka 10 dni. Sled kato gi spre6, ti idve menstruaciata sled 2-3 dni. V momenta v koito spre6 da gi pie6, si otbroiava6 18 dni po4ivka i na 19-tia otnovo. Na men mi e predpisano da gi pia 6 meseca,do kolkoto sam 4uvala triabva da se poat pone 3 meseca. Dano sam bila polezna.

Общи условия

Активация на акаунт