На какъв език говорите?

  • 3 402
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 664
 Бих искала да попитам, на какво ниво са ви взаимоотношенията с родителите на партньора ви? Не в смисъла " със свекървата се мразим или нещо от сорта ".
 На какъв език си говорите, на прекалено свойски или се държите на дистанция? Мерите ли приказките си за пред тях или ги приемате толкова близки, че не е проблем да кажете нещата които искате с точните за вас думи и дали това е двупосочно ?
 Имам лек проблем с единия от родителите му. Меко казано си позволява да говори...прекалено много. В подробности не ми се влиза, просто се допитвам за да разбера дали аз нещо не греша.
 Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 3 423
Нямам проблеми в комуникацията с родителите
на мъжа ми. Говорим за всичко без притеснения.
Включително за килограми, флиртове, дрога, секс.

# 2
  • Мнения: 77
аз предпочитам по-скоро дистанцираните отношения, намирам ги по-малко въвличащи.

--сат

# 3
  • Мнения: 4 664
намирам ги по-малко въвличащи.

Извинявай, но това в какъв смисъл?

# 4
  • Мнения: 77
намирам ги по-малко въвличащи.

Извинявай, но това в какъв смисъл?

ох.. Grinning

ами то е малко субективно, поне в случая с приятеля ми и по-конкретно с неговите родители. малко е сложно да го обясня, там ситуацията е особена. майка му е доста шумен и своенравен човек, странна и  безкрайно бъбрива. няколко пъти ме е оставял сама с нея /по моя инициатива/ за няколко часа и тя просто не спира да ми надува главата с това президента колко бил такъв, царя как бил онакъв, пък иван костов не знам какво си... обяснява, как всичките ще ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire, после за сестра си, с която не си говорят не знам от кога, блаблабла... пред него е същата работа де, та просто е такова... кречетало /съжалявам, че го казвам/... ако взема да й опонирам или съгласявам, или изобщо реагирам, може да се стигне до конфликт или де да знам. та идеята е, че докато аз съм там, трябва САМО да слушам и по възможност да не се обаждам. това означава, че аз освен да кимам, друго не е препоръчително да правя, съответно освен да са ни тихи и хладни отношенията, друго не е препоръчително.

--сат

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 789
В моя случай най-удачна се оказа дистанцията. "Добро утро" и дотам.

# 6
  • Мнения: 2 353
  Много обичам да ми разказва за детството си, радвам се, че и тя го разбра и там си говорим на един език. Всички останали теми са на италиански със силен немски акцент, т.е., слухът тъгува, така че вече ги избягваме. Намерете си една честота на която се чувате добре. Ако може.

# 7
аз определено се дистанцирам
говорим си предимно общи неща или неща свързани със семейството
чувствам се глупаво ако ме пита нещо лично
не обичам да се врът в главата ми и да се знае всичко
искам си моето лично пространство само за мен

п.п ню определено ти суъчувствам избрала си най доброто решение  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 77
мерси, сладка Grinning мю съм, не ню Flutter

--сат

# 9
опс извинявай грешка на клавиатурата  Mr. Green
мю приятно ми е  Hug

# 10
  • Мнения: 335
С братчеда ще следим отговорите.
Той заложи (9:1) за нахуатъл (или гуарански, или кечуа).
Просто не си спомни откъде е глухонемият индианец в "Полет над кукувиче гнездо".

Като знам как рисуват семейните си гнезда снахите в този форум и с какъв език говорят в него, не ми се мисли за гнездата им...

Не че има чак такава аналогия с темата (пък и колко ли ще се сетят какво точно значи  "кукувиче гнездо"), но не е зле да се направи леко диференциране на снахи у дома на свекървите си и такива у собствения си дом. Езикът им понякога зависи главно от това.  Simple Smile


# 11
холограма филма съм го гледала но не помня много
камо ли на какъв език е говорил глухонемият индианец  Joy
но ако си спомня ще пиша Peace

# 12
  • Мнения: 1 233
Аз се държа на дистанция, не ги чувствам близки.

# 13
  • Мнения: 13 171
Говорим си за всичко, без най- интимните неща, естествено. Виждам, че и е приятно да си споделяме ежедневните проблеми- по- скоро приятелски.

# 14
  • Мнения: 336
Говорим си аз на Вие, те на ти, моля, а се познаваме от 6-7 години. Хората са много извисени - вълнува ги кибернетика, диференциални уравнения, физика, философия, история на античността и нищо друго. За толкова години още търся обща тема с тях, хахаха.

Общи условия

Активация на акаунт