Лактозен Дефицит

  • 1 280
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Това е диагнозата поставена днес на синът ми , които е на година и два месеца.
Обясниха ми че стомахчето му,не може да преработи лактозата.
По принцип е с разстройство което не се повлиява от нищо.на строга диета е,яде само  кортофи,моркови,ориз ,тиквички.Ядзе само безмлечни каши,които правя с НАН НА,и пие Лечебна Хумана.това е вече от близо месец/лечението/,а състоянието му е така от месец и половина.
Иначе изглежда,абсолютно здрав,бяга скача,много е жизнен и т.н.
Притеснението ми идва от това ,че изследванията му са в нормата.при  референтни стойности на  Глюкозата 3.55-6.10mmol/l
нашите са:
На гладно Глюкоза-4.0 mmol/l
Глюкоза на 30мин- 4.4 mmol/l
Глюкоза на първия час-4.2mmol/l,но въпреки това Гастроентероложката твърди че проблем ИМА Confused
Поради тежкия и запълнен график,ще се видим чак утре в 18.20,а дотогава  само ще сменя млякото с NAN AL110/безлактозно/.
След Глюкозата която пи сега е със страшно разстройство.значи сигурно проблема е такъв,но защто изследванията са добри???

Има ли някой ,който да изкаже мнение по въпроса Hug Hug Hug

Повярвайте ми, много съм притеснена  Sad

# 1
  • Мнения: 34
Точно преди година на моя син му беше поставена същата диагноза,вследствие на дълго и продължително разстройство.Преминахме през всякакъв вид лечение за диария и разстройство но без резултат.Джипито беше безсилно и ни насочи към Медицински център"Детско здраве"гр.София.След телефонен разговор ми дадоха час за след 3 дни при гастроентеролог Д-р Радка Куманова.След прегледа тя назначи лечение и диетично хранене с картофи(варени,печени)ориз,об.бисквити,солети,ALL110 ,мезимфорте,и едни капсули които тя ни ги даде-Бифидус комплекс,които се пият по1/2 капсула на ден за 10 дни.След това отидохме на втори преглед-продължихме с диетата и безлактозното мляко,още за 6 дни ни даде Бифидус комплекс.След 10 дни трябвяше да започнем много внимателно със захранването.Около 4 месеца преди посещението при Д-р Куманова детето беше с обилни диарични изпражнения не повлияващи се от нищо.От тогава до сега не сме имали проблем.Ако имаш още въпроси пиши.

# 2
  • Мнения: 34
Забравих да напиша,че когато ни поставиха диагнозата синът ми беше на 1г.6м.

Общи условия

Активация на акаунт