Хранене на две годишни

  • 7 177
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Я и аз да питам нещо, че не съм го правила отдавна, а като чета из форумите и се замислих.

Моето диване върви кльощаче щото не ще да яде много, ама ми се струва, че и аз не му давам достатъчно  Embarassed

По колко е порциона като грамаж за дете на почти 2 години?

Борис яде по около 230г. на хранене средно.

# 1
  • Мнения: 7 821
Чета, много труден въпрос задаваш  Wink , аз бях по същия начин с Вики все се чудех дали не му давам малко. И сега е така, защото с Дани изяждат почти едно и също количество  Sad , разликата е само в това, че Вики яде и хляб. За една година той не е започнал да яде повече, за това ще ти кажа какво яде пък ти си направи сметката  Wink, ако искаш  Simple Smile .
Сутрин - кифла, кроасан, козунак, кекс, корнфлекс (така ли се пише) всичкото плюс чаша мляко или сок.
Обяд - задължително супа (защото е със запек) домашна т.е. хранителна  Simple Smile  50 -70 мл. Второ - манджа около 150 до 200 + половин филия хляб. Десерт - плод или плодово мляко. Дояждане (ние сме като французите  Wink , но без това той отказва другото) кашкавал или колбас - 3-5 парченца.
Следобедна закуска - крем 180 мл. или вафла, кекс, сладки, соленки + сок.
Вечеря - Манджа около 200/ 250 + хляб или сандвич (филия с масло, шунка и кашкавал) + кисело мляко.

Вики е капризен на ядене, но ако нещо му хареса може да изяде огромни  Shocked  количества.

Мисля, че за да разбереш дали му е достатъчно може да започнеш да предлагаш освен това което даваш и хляб, плод и да видиш колко ще изяде от тях.
Успех и дано съм помогнала  Simple Smile .

# 2
  • Мнения: 4 244
Чета, да ти кажа, че и моя е кльощав. Все едно с мухи го храня, жив щиглец
А си хапва, понякога даже повече от кака си. То не че тя е много по на килограми - същия чироз.
За грамажа - толкова е различен, то като нашия апетит де.
Веднъж ми изяжда по 150 гр. друг път по 300 и нагоре
Един пример - на закуска яде корнфлейкс с прясно мляко. Т.к. затоплям млякото в мировълновата и му сипвам 150 мл. След това добавям флейките и то колкото да ги покрива млякото. НЕ съм мерила никога. А ако не е корнфлейкс, може да изяде 2 филийки с масло и мармалад. Като не забравям задължително 1 банан и 1 ябълка или 2 банана.
Горе долу същото е съотношението и с обяда и вечерята
Ако ти кажа че при 85 см едва връзва 11,5 кг сигурно ще ми повярваш. Направо хаби яденето

# 3
  • Мнения: 18 542
Вече му давам хляб - сутрин препечена филия с масло, от която изяжда около половината без кората, а в обедната манджа му дробя хляб (направи ми впечатление, че му е по-вкусна така) около половин филия. Така с хляба изяжда около 300г
Не мога да му давам бисквити и разни кексчета и кроасани, защото е с алергии и спазваме доста ограничения.
Ти какви кроасани даваш? Готови или ти ги приготвяш?

# 4
  • Мнения: 4 244
Аз лично купувам от замразените - знам че в БГ в МЕТРО има такива. Доколкото знам са без пълнеж.
Печеш си ги сама и след това им слагаш какъвто конфитюр или шоколадено искаш или ти е разрешено за малкия

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Чета, Мая яде по-малко от Борис. Изобщо не е кльощава, и баджак и бузи има. Но все ми се струва, че малко яде. Колко суче не знам, но ми се вижда, че друга храна яде малко...а дебелее - към 12 кила е, да не е и отгоре. Даже си мислех дали да не й взема някакви стимулатори за апетит  Confused

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: boo
Чета, Мая яде по-малко от Борис. Изобщо не е кльощава, и баджак и бузи има. Но все ми се струва, че малко яде. Колко суче не знам, но ми се вижда, че друга храна яде малко...а дебелее - към 12 кила е, да не е и отгоре. Даже си мислех дали да не й взема някакви стимулатори за апетит  Confused


Сакън пък ти стимулатори. Едно шише Саностол и ще я направиш змей, ама и това недей. Маичка си е бомба, нема нужда от стимулатори - пък и гладна не седи ,нали? Grinning Преди година се бях завайкала за моя батко-нема сми- сега пък е "дебел"(силно казано де, но  на път) и все е гладен. Но това е от както спрях да копувам зрънчовци, меденки, бомбонки, солетки и прочие излишъци.

# 7
  • Мнения: 18 542
Цитат на: debelanata

Ако ти кажа че при 85 см едва връзва 11,5 кг сигурно ще ми повярваш. Направо хаби яденето

Аз какво да кажа...преди 2 седмици се мерихме на консултацията. Ръст 87,5 и тегло 11,520  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 18 542
Цитат на: boo
Чета, Мая яде по-малко от Борис. Изобщо не е кльощава, и баджак и бузи има. Но все ми се струва, че малко яде. Колко суче не знам, но ми се вижда, че друга храна яде малко...а дебелее - към 12 кила е, да не е и отгоре. Даже си мислех дали да не й взема някакви стимулатори за апетит  Confused

Ми Борис няма 12 кила. Едвам върза 11 и половина скоро. Май е време пак Мултисаностол да му взема...  Close

# 9
  • Мнения: 4 244
Хахахаха Laughing
Дето викали старите хора ,че крушата непадала подалеч от дървото.
 Rolling Eyes Я каква стройна круша съм, а те едни чирози пред мен. Хич да не вярваш на стари мъдрости. Wink

# 10
  • Мнения: 4 358
Сутрин Оги яде попара с чай, сирене и 3 сухарчета. Отделно му давам 150 мл адаптирано мляко.
Към 10.00 давам една ябълка или един малък банан.
Обядът е манджа с основа ориз, картофи или макарони + още един-два-три зеленчука и през ден месо. Количеството е пълна чаша от 300 мл, не знам колко идва като грамаж. Хляб не давам.
Следобедната закуска е една филия с нещо, 7-8 обикновени бисквити с мляко, 2/3 чаша овесени ядки с плод... нещо такова.
Към 19.00 пие 250 мл фризопеп.
Вечерята е манджа или принцеса. Отделно изяжда една филия хляб на залчета, много обича и не забравя да си поиска.

Хлябът, който купуваме е нарязан и филийките са по-малки от филиите на Добруджата.

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: debelanata
Аз лично купувам от замразените - знам че в БГ в МЕТРО има такива. Доколкото знам са без пълнеж.
Печеш си ги сама и след това им слагаш какъвто конфитюр или шоколадено искаш или ти е разрешено за малкия

Оф, те сигурно са с маргарин   Confused
прави ми реакция към маргарина и продуктите съдържащи го, пък и сигурно е яйца има  Imp
Вече полудявам с тия негови диети!
Може и за това да не се храни добре детето...

# 12
  • Мнения: 4 244
Цитат на: cheta
Оф, те сигурно са с маргарин   Confused ..

Виж това не знам - не съм гледала какво пише на опаковките, ама поне ще са пресни, като ги печеш сама!

# 13
  • Мнения: 704
Цитат на: cheta
По колко е порциона като грамаж за дете на почти 2 години?


Валентина е на 2г.4м., но ще отговоря, защото и тя е с алергии и спазваме безумна диета Mr. Green . Пиша примерното й дневно меню:
7.00 ч. - 250 млл Фризопеп
8.30 ч. - закуска: 2 препечени филии заводски хляб "Добруджа" със зехтин /че не може с краве масло или маргарин/ или
                          -  попара с 3 сухарчета, парче козе сирене и ч.л. зехтин
                          -   2 филии с кози кашкавал на грил
12.00 ч. - обяд: всички яденета са домашно приготвени, по възможност търсим продукти от близките села #Silly
    - картофена супа /лук, картоф, морков, фиде, магданоз, зехтин/
    - спаначена супа /лук, морков, спанак, малко ориз/
   - яхния със заешко месо /месо, лук, морков, магданоз, зехтин/
   - яхния с пилешко месо /като горното/
15.00 ч. - 3,4 обикновени бисквити на "Житен дар" + чаша компот /естествено от разрешени плодове  #Onfire - череши, сини сливи, дюли и круши/
              - порция каша 250гр.- безмлечна на Фризокрем
              - порция царевичен корнфлейкс с вода Sick , без ядки или мляко
20.00 ч. - 250 млл Фризопеп
През деня яде и ябълки и банан /него по-рядко, че е "алергичен"/.

# 14
  • Мнения: 18 542
Цитат на: tedi_b
Към 10.00 давам една ябълка или един малък банан.

Аз имам и друг проблем. Не ще да дъвче диването и това е!
Банан или други плодове така да си хапва не ще! Трябва да са на каша иначе ги плюе.
Банан яде така: аз го обелвам, той идва и го остъргва със зъби и ако случайто отхапе парченце, веднага го плюе на земята. Краставица не ще да близне. Оня ден, понеже каза, че си давала на Оги да рупа марулки и аз реших да пробвам, да ама не! Не ще и тва е
Пробвам да му сложа парченце отстрани в устата, та да усети вкуса преди да го е изплюл, белким му хареса, ама тц! Резултатът е пак пльокнато на пода.
Хрупа единствено сухи неща като хляб, бисквити и солети, но заради това проклето петно дето вече не го знам от какво е не може да ги яде (освен хляба). Много се обостря от тях.
 #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog

Общи условия

Активация на акаунт