Пълни гърди през нощта??

  • 693
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте!
Да ви питам нормално ли е сутрин към 5-6ч. да се събуждам с изключително пълни твърди гърди като се има предвид, че бебка суче последно в 21ч., а после чак в 5-6 ч. сутринта. Та всяка сутрин е едно и също: събуждам се от болки в гърдите цедя се 10 мин и изцеждам около 160 мл. и отделно бебка си хапва още половин час. През деня нещата се нормализират.
Нормално ли е??? Знам, че колкото повече се цедя толкова повече кърма ще имам, но няма как да не се цедя сутрин, защото гърдите ми са толкова пълни, че бебка се дави.
При вас как е?

# 1
  • Мнения: 336
rojbeto, състоянието ти е повече от нормално, не би било нормално, ако е иначе. Първо - правиш голяма пауза от над 8 часа, докато денем кърмиш на 2-3 пъти по-малки интервали. Второ - през нощта спиш, което увеличава лактацията ти. И трето - чела съм, че в часовете между 3 и 8 сутринта нивото на пролактин е най-високо. Така че ситуацията е нормална. Моята бебка имаше много кратък период на непробуден нощен сън - някъде през втория месец. Аз също се събуждах с болки и огромно напрежение в гърдите и цедях от гърдата, която няма да предлагам на първото кърмене. Скоро обаче, за моя радост и спокойствие, бебка започна отново да суче нощем. Точно заради дискомфорта сутрин и заради ползата от нощните кърмения за лактацията се надявам скоро да не се откаже от нощното сучене. И пак, въпреки това, сутрин гърдите ми са много по-пълни, отколкото през деня.

# 2
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Нормално е. Заради паузите.  Изцеждай само малко, колкото да облекчиш гърдите си. Иначе ги стимулираш да произвеждат повече от необходимото за бебето и се получава един омагьосан кръг.
А нощното хранене е от значение за лактацията в първите няколко седмици само.

# 3
  • Мнения: 2 381
Нормално е, да.Изцеждай, но не докрай, докато получиш облекчение Peace
И на мен ми се случваше да се събудя мокра.

# 4
  • Мнения: 8 999
Нормално е, разбира се! През деня гърдите ти не почиват по 10 часа. Аз си бях измислила един начин за регулация на кърмата - кърмех само от едната гърда, на следващото хранене сменям, а "свободната", докато трае кърменето, й подлагах някакво съдче и от там свободно си изтичаше кърмата, която беше в повече /не знам дали ме разбра - от едната кърмя, а от другата си тече в чашката, но изтича толкова, колкото сама гърда прецени, не я стискам и изцеждам допълнително/.

# 5
  • Мнения: 547
Абсолютно нормално е  Peace.
Аз дълго време сутрин кърмех само от едната гърда, а другата я изцеждах и замразявах /само от едната имах повече от 200 мл./. След това започнах да прилагам метода на baibibi, а след време и това отпадна и той си изяждаще всичко.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 235
кърмех само от едната гърда, на следващото хранене сменям, а "свободната", докато трае кърменето, й подлагах някакво съдче и от там свободно си изтичаше кърмата, която беше в повече /не знам дали ме разбра - от едната кърмя, а от другата си тече в чашката, но изтича толкова, колкото сама гърда прецени, не я стискам и изцеждам допълнително/.
И аз така правя при всяко кърмене. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт