Моля за съвет - газове, неспокоен сън

  • 2 428
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте,

Малката ми дъщеря е на 5 месеца, на кърма, храня я на поискване.
Вече повече от месец спи изключително неспокойно нощем - в началото спи добре 2-3 часа, след което започва едно непрекъснато гърчене, свиване на крачетата и често пръцкане. Често се буди (кърмя я 1-3 пъти през нощта), но дори и като спи, на няколко секунди - въртене, свиване на крачетата и пръцкане.  Понякога спи повече време - 4-5 часа, и после - същото... Cry
Не знам от какво е - след толкова време кърмата трябва да е обработена вече нали? Не знам дали е от нея, защото няколко вечери дадох АМ, за да видя дали ще има промяна (дали е от кърмата ми) - не забелязах промяна. Тя горе-долу по същото време започна от 5-6 пъти на ден, да ака 1 път на ден или през ден. Може би и зъбите имат нещо общо, защото понякога имаме тежки периоди с лигавене и много неспокойна по цял ден. Но толкова дълго време да се мъчи нощем... Cry Cry Cry
Пробвах капки (Саб симплекс, еспумизан) - не помагат. Дали пък не и претоварвам коремчето като я храня на поискване и  понякога е твърде на често (след обяд обикновено яде на по-малки интервали) . През деня е спокойна обикновено и дневния и сън е спокоен.
Моля, помогнете със съвет Praynig

# 1
  • Мнения: 629
Ами газовете до голяма степен зависят и от твоето меню. Това му е специфичното на кърменето, че всичко което похапваш се отразява на бебето. Въпреки, че вие сте големи и не би трябвало на тази възраст да е с такава чуствителност.
Аз доколкото знам зелените чушки, всички бобови и зелеви култури са газообразуващи. Моето диване през първите три месеца реагираше и на целина. Не трябва да се прекалява и със сладките работи. За съжаление и различните захари водят до ферментация в коремчето и от там до газове. Чувала съм, че и поемането на повечко течности преди хранене или до час след това при бебето може да е проблем. Разреждали се стомашните сокове. От там храносмилането се забавя... ферментация и...пак газове.
Ние го имахме този проблем първите два месеца - цяла нощ мрънкане, свиване на крачета, зор, пръцкане и така докато изловя и зелените чушки и целината. Аз за бобовите и зелевите култури си знаех и ги избягвах първите три месеца.
Разбира се зависи дали детето поема и друго освен кърма - някакви пюрета, сокове? Изолирай едно по едно различните неща и ще разбереш. Успех!

# 2
Да, това са си направо колики... някои бебчета ги имат по-дълго време, но както са ти писали много зависи и от твоето меню. Не мисля, че и претоварваш коремчето като я кърмиш на поискване. След като тя си иска значи има нужда от кърмата. Просто ограничи това, което ти ядеш и предполагам ще има резултат.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт