Болки в гърба

  • 13 125
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Имам ужасни болки в гърба, откакто се грижа за детето си. Свикнах я да я нося на ръце, ежедневните грижи, спя на неудобен диван...Просто ве4е не мога да се помръдна. Най-големите болки са в гръбначния стълб- шийните прешлени и тези малко над кръста. Имам чувството, че ще останат завинаги. Промених си нацяло стойката и то не към добро  Cry
Дайте съвет- какви упражнения да правя, вие как се справихте, имахте ли същия проблем?

# 1
  • Мнения: 4 068
Защо не пробваш с Космодиск?
Чувала съм, че имал страхотен ефект. Сега мисля да го взема на мъжо, че му намериха дископатия и той все от болки се оплаква.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 828
сестра ми има две момчета с 11 месеца разлика, можеш да си представиш какво й е било , когато единия беше на годинка , а другия току що роден, месеци наред й бяха в ръцете и съответно започна да я боли гърба,
оправи се с космодиск, носеше го непрекъснато през целия ден, докато и малкия проходи
така че има ефект, видях с очите си

# 3
  • Мнения: 2 755
Цитат на: renci
Защо не пробваш с Космодиск?
Чувала съм, че имал страхотен ефект. Сега мисля да го взема на мъжо, че му намериха дископатия и той все от болки се оплаква.

Вместо да си "хвърля парите на вятъра", по-добре да си купи удобно легло или да смени матрака. Неудобното легло е първата предпоставка за болките в гърба. Желателно е да спиш на по-ниска възглавница. Още, мога да те посъветвам да отучиш бебо от носенето на ръце. Гушкай го, радвай му се, но не го носи по цял ден. Вземи ( ако нямаш ), плот за повиване на бебето. Това ще ти спести постоянно приведената стойка при преобличане на детето. Всичко това ти го казвам от личен опит. На мен ми помогна.

# 4
  • Мнения: 2 534
Аз имам същия проблем , въпреки че съм спазила препоръките на горния постинг . А и на Космодиска вяра нямам . Скоро ще ходя на лекар , защото имам някакви съмнения за шипове

# 5
  • Мнения: 194
По време на бременността освен всичко друго се променя и гръбначния стълб-от тежестта на коремчето.Всичко ще отшуми след известно време,не бързай да си даваш парите за космодиск и т.н.И аз бях така до 6-7мес.след раждането,когато ставах от леглото сутрин,не можех да направя крачка,без да се подпра някъде-гръб,колене-всичко ме болеше.Покрай грижите за малкия нямах време да отида на лекар,но всичко отшумя с времето.

# 6
  • Мнения: 2 258
Аз също се спасих с Космодиск.Болките бяха непоносими...

# 7
  • Мнения: 830
Като чуя за " болки в гърба " , изтръпвам !
След второто ми дете - дископатия , шипове и други гръбначни проблеми - куп !!! Така жестоко бях "схваната " , не ми се припомня , много сериозно си беше . Какво направих аз -  след визитата на Бърза помощ - Не можех да мръдна без да пищя ! , инжекции и прочие - при JP -то , оттам на невролог , рентгени и т.н.  . Страшно съм доволна от физиопроцедурите ( магнито - терапия и , един нов уред , Интелект се казва ) ,  които ми назначиха   , съвместно с лечебна физкултура след острия стадий !!! Има специален комплекс упражнения за гръбначен стълб , особено ефективни такива изпълняващи се с "топката за аеробика ", или fittball . Купих си такава топка за в къщи - всяка сутрин по 20 минути разтягане на гръбначен стълб и други упражнения - и вече нямам никакво схващане , болки и прочие . Ако пропусна няколко дена , и ставам "схваната" и току ме прободе  .  
Моя съвет е - ако наистина нещата са сериозни , прегледай се при невролог , поискай направление за физиотерапия  , нека ти препоръчат подходящ комплекс упражнения за теб - и , действай . Правилното раздвижване  на гръбначните мускули е от огромно значение , защото те са в едно статично положение и се натоварват все по един и същи начин , и това е предпоставка да изпаднат в болезнен спазъм . Ако има налице и дископатия и прищипване на нерв - още по-зле .
КОсмодиск вероятно помага , не зная , но активната гимнастика не е за пренебрегване. МНого е важно да стегнеш и коремната мускулатура  - тя също участва в правилната стойка и "носи " голяма част от тежестта на тялото и по този начин помага на гръбначния стълб . С топката има и страхотни упражнения за корем .
Погрижи се за този проблем сериозно ,  не е безобиден . Особено ако планираш и следващи бременности !

# 8
  • Мнения: 303
Мда...и коленете ужасно ме болят..забравих това да се оплача Cry значи са ми нужни пълния комплект на topshop - наколенки на Д-р Ливайн + Космодиск..така се шегува мъжа ми...ама той не знае какви болки са..
аз също имам съмнения за шипове..не знам какво са те..само съм чувала че болката от тях е пареща. при мен такава е на шийните прешлени..вече почти не нося малката..то и на нея милата и омразна..то едно разнасяне беше...може би неудобният диван ми топи лагерите  Confused

# 9
  • Мнения: 27
samo gimnastika-nishto drugo ne pomaga!!!!Vzemi si kaseta s gimnastika i pravi sutrin za ukrepvane na muskulaturata

# 10
  • Мнения: 500
Нека се включа и аз защото също съм със старшни болки в гърба. Аз се лекувам с- Анестезел( или още наречен "руски спирт")- това е спирт, който с памук се втрива в гърба и още на следващия ден се усеща разликата. Няколко поредни намазвания- и болката изчезва. Като се появи пак- отново се повтаря процедурата.

# 11
  • Мнения: 1 425
И аз до скоро се оплаквах от болки в гърба. Мъжът ми ми препоръча неговия доктор, който е Chiropraktor ( незнам как е на български). Ходя при него един път в месеца, той ми намества прешлените, дава ми различни упражнения и сега се чувствам много добре. Но ми каза да не нося децата ( аз гледам 5 деца ), ако ми се налага, да ги нося, само отпред, никога отстрани. Също и да не спя по корем.
 Преди около месец бях да карам ски и си навехнах коляното, той ми го намести и каза да карам колело. Утре пак ще ходя, да видим какво ще каже. Иначе съм много доволна....

# 12
  • Мнения: 3 861
Tъййй, Изчетох всичко което другите са написали...
Аз също бях с кошмарни болки в гърба разбирам ет напълно. Казвам бях защото  отшумяха към 6-я месец. Може би наистина космодиск действа макар че аз на телешоп вяра нямам. ето как беше при мен
1. Отучи бебока от носенето на ръце. Продават бебешки шезлонги - не са скъпи, а бебетата обичат да седят в тях. Аз с такъв отучих малкия от носенето на ръце.
2. Дръж го от бабите далеч Laughing . Те ги учат на ръце.
(това е майтап)
3. И най вече почивай си повече доколкото ти е възможно

Дано се оправиш бързо Grinning

# 13
  • Мнения: 303
Цитат на: Medea
Нека се включа и аз защото също съм със старшни болки в гърба. Аз се лекувам с- Анестезел( или още наречен "руски спирт")- това е спирт, който с памук се втрива в гърба и още на следващия ден се усеща разликата. Няколко поредни намазвания- и болката изчезва. Като се появи пак- отново се повтаря процедурата.

medea,az karmia.moga li da se maja pri tozi slu4ai?

# 14
зна4и не съм единственната,дето носи на ръце и реве от болки в гърба.ве4е се прегърбвам,раменете ми увисват напред.много е грозно за младо моми4е,а адски боли.давайте съвети мами,моля ви!

Общи условия

Активация на акаунт