Хранене на 1 годишно дете

  • 629
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами по колко пъти е правилно да се храни дете на 1 годинка?Ние се храним 5 пъти сутрин и вечер мляко ,попара към 11 часа после към 14 часа супа и основно от кухнята и към 18 часа кремче и пюре плодово.

# 1
  • Мнения: 1 049
Ами аз знам, че обикновено сутрин и вечер се дава АМ или кърма към годинката. Иначе сутрин след кърмене малка закуска, обед - зеленчуково пюре (обикновено 5 дни с месо и 2 дни постно), следобедна закуска - някакъв плод примерно с бисквитки или плодово кремче и вечеря - обикновено супа (1-2 часа преди вечерното мляко). Аз давам за вечеря млечна каша, понеже след това моята хитруша не иска да пие АМ... Просто хубаво е да се получават две млечни и две безмлечни храненета на ден, без да броим кърменето.  Wink

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 23:32 от kati_t

# 2
  • Мнения: 950
Моята дъщеря се храни 4 пъти:
 - 8:30-9:00 - грис/овесени ядки със сирене и масло, попара, пр.мляко с грис
 - 13:00-13:30 - пюре
 - 17:00 - каша, кисел, грис с плод
 - 21:00 - кис.мляко с бисквити
АМ не пие, понеже го отказа преди месец.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 545
Моето змейче baby_neutral суче в 6, става и играе, похапва някакъв суров плод, в 9 пак суче, към 11 яде месно пюре или супа, гледам да е с месо, по-рядко нещо зеленчуково, към 12-13 пак суче, излизаме на разходка, към 3 суче и после спи, към 6 си идва баща му (от кеф забравя да суче, ако баща му го няма си иска и пак суче), към 7-8 яде каквото си изпроси от нашата вечеря (ако е подходящо) ако не - пак яде плод или зеленчук, към 9:30-10 суче за преди лягане, някъде през ноща, един или два пъти пак суче (общо взето се самообслужва, и много не се будя). Нощното спокойствие разбира се е когато не никнат зъби, ако е в период суче на всеки половин час (аз пак общо взето си спя). Всички дадени часове са много относителни, ако е станал по-рано или по-късно всичко се променя. Може и да пропусне някое ядене. И между храненетата пак си похапва, гледам да са плодове и зеленчуци и по-рядко бисквити, но той обича хляб и си краде сам. И яде от нашата храна (общо взето), затова готвя каквото готвя  chef, гледам да става и за него и после добавям вредности (сол, черен пипер).
Като гледам - ящен е, храна не отказва bowuu

# 4
  • Мнения: 236
След годинката започнахме да се храним 4 пъти от детската кухня.
8 ч. - закуска
12 ч. - ястие от детската кухня с малко хляб
16 ч. - кисел или десерт
19,30 - 20,00 ч. - супа с малко хляб
Преди да заспи и давам мляко около 150 мл.

# 5
  • Мнения: 8 242
9:00-10:00 - закуска
12:00-13:00 - обяд
15:00-16:00 - следобедна закуска
19:00-20:00 - вечеря

Кърмене - преди закуската, след обяда, преди следобедната закуска и след вечерята..
После нощем се буди още 20тина пъти да смуче  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт