протромбиново време - какво е това?

  • 7 333
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Правих изследвания на кръвта на сина ми, понеже му предстои да му вадят третата сливица. Личната ни лекарка разгледа резултатите и като стигна до стойностите на протромбиновото време (ПТВ) ме попита - той пил ли е лекарства? Казах й - не. А тя : някой не си е гледал работата. Попитах я : Какво означава това , а тя : Какво да ти обяснвам, няма да разбереш. После каза : Ами добри са резулататите на детенцето. И с този отговор ме отпрати.
Аз обаче още преди това видях, че резулатът е 38% при референтни стойности 80 - 100%.
Притесних се  Shocked, какво искаше да каже с това? Някой има ли идея?

# 1
  • Мнения: 4 111
Намерих това:
протромбиново време (PT) - едностъпален тест на Quick (коагулометрия на активност);
Аналитичен принцип при изследване кръвосъсирване и фибринолиза - коагулометрия (хронометрия, измерване времето до поява на съсирек) - за скринингови тестове и определяне на "активност" при повечето фактори на външна и вътрешна система.

# 2
  • Мнения: 21
Лилянчо, благодаря. Явно това на проститък език означава време на съсирване....ако нашите резултати са верни имаме сериозен проблем. Утре отиваме да ги повторим.

# 3
  • Мнения: 4 111
Да, можело е да ви каже, че е време на съсирване...
Надявам се всичко да мине добре с момчето ти!

Общи условия

Активация на акаунт