Как да консервирам храна

  • 1 105
  • 8
  •   1
Отговори
Моля ви ако някой от вас знае да сподели. Как може да се консервира храна?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Какво точно искаш да консервираш, да направиш някаква зимнина ли или просто искаш да стерилизираш някое ядене в буркан  Thinking

# 2
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Ако е готова наготвена храна просто запечатваш в буркани и стерилизираш поне 1 час.Трайността и е до 2-3 месеца,подходящо за студенти и ученици. Peace Grinning Grinning Grinning

# 3
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
И пред мен стои този въпрос.Какво и как от готова храна,може да се съхрани за по дълго време? За сега имам опит с гъбен сос,пържоли предварително изпечени и пиле със зеле.Бурканите стерилизирах 40 мин.Предстои ми да разнообразявам менюто и ще бъда много благодарна , ако някой може да помогне.

# 4
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Разгледай в супермаркета на рафта за консерви какви има - сарми,боб с наденички,телешко в сос и т.н.Всичко това е подходящо за консервиране и в домашни условия.
Една приятелка.след като синът и замина да учи в друг град,продължи да готви в същите количества,но от всяко ядене напълваше в буркан и стерилизираше.Така имаше количество и разнообразие за студента. PeaceСамо затопля и мамината манджа е в чинията. Laughing

# 5
  • Мнения: 2 591
другият начин е просто да я поставиш във фризер Mr. Green свеки вече се специализира и замразява какво ли не Rolling Eyesно ако е за студенти, не е практично, защото те вероятно нямат такъв Rolling Eyes

иначе и аз като студентка що мамини манджи от буркан съм изяла.....

# 6
  • Мнения: 187
.Бурканите стерилизирах 40 мин.

Ако в булканите има месо, независимо дали е препечето или пържено,  предварително непременно трябва да се стерилизира поне час и половина
А пробвали ли сте крем карамел в бурканчета, затворени с капачки?   Няма да съжалявате! Simple Smile

# 7
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Благодаря Ви,всяко мнение ще ми е от полза.След време ще мога и аз да давам съвети.Приемам всяка ваша препоръка.Разбрах вече и за една моя грешка.Благодаря Ви!

# 8
  • Мнения: 2 199
Майка ми стерилизира само капачките  Mr. Green
В смисъл слагала ми и кюфтета и супа /аз това обичам / и вари само капачките  Party
Досега не ми се е разваляло
незнам колко време ще издържи , но за студенти става  Blush

Общи условия

Активация на акаунт