За менюто в детските кухни

  • 643
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте. Искам да ви попитам правило ли ви е впечатление, че в детските кухни (поне при нас е така) дават всеки ден месно основно ядене (с изключение на понеделник). А за супите са едни такива чорбаливи и не стават за основно ядене. Бебката е на 11 месеца и аз до сега и редувах месни и зеленчукови пюрета през ден. Аз така или иначе съм решила да я храня от кухнята и ще и давам каквото готвят, но все пак исках да попитам.
И още нещо. При положение, че е на кухня, да и давам ли допълнително жълтък?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Жълтък няма нужда да даваш допълнително, а супите не са предвидени да бъдат основно ядене и нама как да са други. В нашата кухня не е месно всеки ден основното, но пък и да беше не би ме притеснило това.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
И при нас даваха всечи ден ядене с месо. Обикновено в понеделник супата беше пилешка, а второто-постно. Иначе всички останали дни супата беше безмесна, а второто-с месо. Нямах нищо против. Всъщност, откакто тръгна на кухня, с много малки изключения Иво яде храна с месо всеки ден.
Не знам какво имаш предвид под "чорбалива" супа. При нас (в "Западен парк") си бяха супи като супи. Не бяха воднисти, вкусни си бяха-никакви забележки нямах. Слагах малко сухар вътре, иначе омазването беше голямо. А и според мен супата не е предназначена да бъде основно ядене. При нас дори и грамажът беше по-малък, отколкото на второто.
В "Западен парк" супите бяха застроени с яйчен меланж. Затова не съм давала допълнително яйце.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
В кухнята, от която аз взимам храна един ден супата е с месо, а на следващия - основното ядене. Супите не са воднисти - ако това разбираш под чорбаливи - а нормални. До преди има няма месец аз добавях към супата 1/2 бурканче (от малките) зеленчуково пюре за да я направя по гъстичка. Иначе омазването ни беше гарантирано Wink Сега вече слагам само малко сухар.

Няма нужда да даваш допълнително жълтък

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Супите са чорбливи, защото не са за отделно хранене.
Трите неща които се дават в кухнята са само за обед : супа за разяждане, основно и десерт.
Това че майките ги делят на 3 хранения, вече е друг въпрос.

Иначе и аз не бях доволна от храната - сина ми се хранеше от кухня 1 месец, изяждаше всичко и въпреки това отслабна с 300 гр  Tired
За това аз му готвя.

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз така или иначе давам всеки ден месо. Всички супи са чорбаливи, нали затова са супи. Аз супи не давам, но просто ги дробиш с малко сухар и готово. Не, няма нужда да даваш жълтък. Синът ми яде жълтък сигурно два пъти в годината  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 644
При нас ако супата е с месо ,основното е постно - редуват се....
За супите- ако са по-редички/което е рядко/слагам сухар,а основното давам така,както си е...
Това да се дават и трите неща наведнъж за едно хранене ,не мога да го разбера.Сина ми и до сега ,повече от това количество/едно бурканче/и да искам да му дам- не го хапва.Значи детето ми се е нахранило....Ако на някое дете не му стига това количество,естествено е да се дава повече,но да го натъпча и с трите, за да е първо ,второ и трето Naughty- ееее извинете ме, но няма да стане

# 7
  • Мнения: 5 362
Супите са чорбливи, защото не са за отделно хранене.
Трите неща които се дават в кухнята са само за обед : супа за разяждане, основно и десерт.
Това че майките ги делят на 3 хранения, вече е друг въпрос.



Напълно съм съгласна.
Десерта оставях за следобед,а супата и второто си ядеше на обед.
Винаги съм казвала,че съм доволна от храната в нашата ДК Peace
А за жълтъка-аз го дадох по-рано,но ние сме като цяло рано захранени Wink

# 8
  • Мнения: 4 451
При нас всеки ден има месо, даже и в понеделник. Simple Smile Но готвят много вкусно и малката хапва с удоволствие.

# 9
  • Мнения: 753
1/2 супа със сухар + основното ядене на обяд, следообедна закуска десерта от кухнята
жълтък давах преди доста през ден, вече не...според мен е полезен, но всичко е индивидуално

В нашата кухня редуват дните с постни и местни ястия, и съм страшно доволна, винаги менюто е разнообразно

# 10
  • Мнения: 2 908
При нас всеки ден се сменя-един ден супата е месна,второто е постно,на другият е обратното,но всеки ден има месо някъде.Затова аз през седмицата не давам жълтък,въпреки,че за хемоглобина той е по-лесно усвоим отколкото месото.Събота давам постно пюре с жълтък,а неделя заделям за рибно пюре.

Общи условия

Активация на акаунт