резултат - токсоплазмоза?

  • 4 524
  • 12
  •   1
Отговори
Токсоплазмоза Ig G
Токсоплазмоза Ig G – ELISA         3.0  IU/ml                       <7.2 отр; от7.2 до 8.8 гранична; >8.8 пол Токсоплазмоза Ig G – РПХА          отрицателен титър 
Токсоплазмоза Ig M                     0,198 отрицателен        0,308 - 0,376                   
                        
Здравейте!
Това са резултатите от изследването ми за токсоплазмоза.Разбирам, че нямам инфекция, но се чудя дали имам имунитет. Ще бъда много благодарна, ако някой може да ми помогне.
                          
    

# 1
  • Мнения: 3 146
Най-добрата ми приятелка беше така, доколкото ми каза, има имунитет и сега няма опасност за детето.

# 2
Забравих да добавя, че съм бременна и имам котка, така че наистина ми е важно дали имам имунитет.

# 3
  • Мнения: 133
здравейте.аз направо се шашкам-резултатът ми за токсоплазмоза igG  е133,3 казват че не е опасна тази с индекс G отпред,а по -важна била тази с индекс М ,но на мен не са ми правили,защо незнам.вече ми писна от изследвания.ако някой има какво да сподели с мен,моля направете го.

# 4
  • Мнения: 4 700
elpi, мисля, че нямаШ имунитет. При имунитет ИгГ е висок. Аz съЩо имам котки и съм беz имунитет. Моите котки са домаШни, не иzлиzат от апартамента. Обадих се на ветерирния лекар и той ми каzа да zанеса проба от акото на двете котки. Слава Богу бяха отр. Мнението на лекаря беШе, че Щом са домаШни няма от къде да хванат токсоплаzмоzа. За бременните по опасно било суровото мляко, меките сирена, саламчетата....

бебешор, при това ИгГ оzначава, че имаШ имунитет и си имала контакт с болестта. Но е важно да си направиШ ИгМ, zа да се види дали тоzи контакт не е в момента. Значи ако си бременна, zадължително си направи и ИгМ.  Peace

# 5
  • Мнения: 133
здравей elpi благодаря за отговора.да бременна съм във 2 месец и половина съм,но аз си мислих че това изследване ми влиза във задължителните,а то.сега си исках от личния да ми го пусне това изследване.ох омръзна ми вече колкото повече ходя на лекар толкова повече ме объркват.имам анемия и сега не може да се разбере от какво е и т.н.,но ще си направя това изследване да съм спокойна.дано да е ок.

# 6
  • Мнения: 4 700
Ами да, ти и лентичка си имаШ ама кой да погледне.  Embarassed

Задължително си направи и ИгМ, ако то е наред оzначава, че имаШ имунитет и няма опасност zа бебето. Ако е положително трябва да го обсъдиШ с лекаря си. При мен беШе отр. и zнам, че жените беz имунитет трябва да повтарят иzследването преz няколко седмици по време на бременността.

# 7
  • Мнения: 111
здравейте.аз направо се шашкам-резултатът ми за токсоплазмоза igG  е133,3 казват че не е опасна тази с индекс G отпред,а по -важна била тази с индекс М ,но на мен не са ми правили,защо незнам.вече ми писна от изследвания.ако някой има какво да сподели с мен,моля направете го.

След като има положителен резултат на ИгГ антителата самият лекар трябва най-малкото да ПОИСКА  изследване за ИгМ (в института по паразитология изследват и ИгА).За съжаление много от АГ лекарите особено в ЖК го пропускат.
 Анемията  се среща често при бременност- не се стряскай.Но ИгМ ти трябва задължително.

# 8
  • Мнения: 4 150
Елпи,
Теzи стойности са нормални.Граничната стойност е около 9 до 11.
Ако теzи антитела бяха иzвьн нормата Щяха тогава да те иzследват zа IgM,което пьк от своя страна покаzва само дали си имала контакт с микроорганиzма.Не може да покаже дали си в активна или пасивна/преминаваЩа инфекция така или иначе.
Ако IgM  и   IgG са еднакво високи,то скоро си имала инфекция,която минава.
Ако IgG е ниско,  a IgM високо,то имаШ в момента акутна инфекция.

Дори висок IgM титьр не оzначава автоматично,че zа евентуална бременност има zавиШен риск.IgM се регистрират най вече до кьм 2 седмициц след инфекцията и до кьм 4 години след нея в по малко количество.Затова и не са точен параметьр zа дадената инфекция.
Отделно някои лекарства или други инфекции могат да се отраzят на теста и той да е греШен.

# 9
  • Мнения: 15 379
Токсоплазмоза в БГ няма от средата на 70-те години. Освен това вероятността да се прихване е в пъти по-голяма, ако се яде заразено, термично недобре приготвено месо.

# 10
  • Мнения: 4 700
sourcherry, а zаЩо тогава много жени, родени преz 80 имат антитела в кръвта си?  newsm78 Иначе zа месото си права.

# 11
  • Мнения: 111
Токсоплазмоза в БГ няма от средата на 70-те години. Освен това вероятността да се прихване е в пъти по-голяма, ако се яде заразено, термично недобре приготвено месо.
Имам 2 деца соътветно на 7 и 2 год. При първата ми бременност всички изследвания за токсопл. бяха (-), при втората (+).Бях направила пътека между Майчин дом, детската педиатрия и института по паразитология, докато ми правеха различни изследвания за да преценят има ли риск за детето или не.И нито епидемиолозите, нито гинеколозите са били на подобно мнение.А първите ми обясниха че ооцистите, които причинават заразата могат за се приемат и от недостатъчно добре измита салата или магданоз например.

# 12
  • Мнения: 133
благодаря mile за думите.аз ще го правя това изследване ,но само в пловдив го правят и малко ме затруднява,но в името на бебето съм готова на всичко.но съм учудена защо това изследване не е в пакета изследвания а разбирам за него от форуми и така нататък...не е правилно.правят ти една токсоплазмоза g и толкова,а за м даже не са и чували.боже опази

Общи условия

Активация на акаунт