Новороденото, настинките, грипа...

  • 9 246
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Здравейте, мами!
Скоро ще си имаме бебче и ме вълнува един въпрос. Тъй като идва зимата, а с нея и постоянните настинки, грип и т.н., искам да ви питам как предпазвате болните в къщата от бебето? И по специално ако вие, мами, се разболеете през зимата какво правите? Ние си имаме само една стая, в която можем да спим, и там ще е и бебето. Ако някой от нас се разболее нямам идея какво се прави, та да не разболеем и бебето. Питам ви и защото в момента съм болна и незнам дали ще се оправя докато се роди бебчо...

# 1
Моето бебче е родено януари месец тази година, точно когато имаше грип. Първият месец вкъщи допускахме само бабите. Аз когато усещах, че се разболявам слагах маска. Леко раждане и да оздравяваш!  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 111
Моето дете се роди точно по време на грипна епидемия. Имаше ограничение за посещения дори в клиниката, в която родих. Вбесих се на изписването - бяха се събрали около двадесетина роднини и близки, а казах, че не искам никой, сред тях и една болна  #Cussing out
Слава Богу нямаше му нищо, не се разболя. Задължително който влезе в дома ви трябва да си измие ръцете. Зимата ограничете посещенията. Свекърва ми дори си носеше резервни чисти дрехи. Купихме маски от аптеката за всеки случай. Опазихме бебето, аз не се разболях, но имахме други стаи.

# 3
  • Мнения: 7 723
Санитарните маски са добро решение на проблема.

# 4
  • Мнения: 3 205
Чисти ръце, никакви болни в стаята на бебето. Ако си настинала, носи маска. Ако таткото е настинал - също. По принцип ако кърмиш, кърмата предпазва бебето (аз съм била болна няколко пъти от настинки, но Иво не се е заразявал).

# 5
  • Мнения: 753
нашето бебе също се роди януари месец,аз също се разболях веднага след това,но носих маска.тъкмо аз се оправих и мъжът ми се разболя - пак маска и на бебето му нямаше нищо,освен това бебета имат вроден имунитет първите няколко месеца след раждането,така че не се притеснявай,но разбира се колкото по-малко контакти в началото толкова по-добре.Късмет!

# 6
  • Мнения: 17 401
На първо време можеш да предложиш на околните д асе ваксинират против грип.

# 7
  • Мнения: 8 999
Почти до края на първата годинка децата имат естествен имунитет, създаден от майката, от кърмата и от не знам точно какво, но моите, дори и аз да съм била болна, не са прихващали от мен грип докато не навършиха 1 г. Първите сополи се появиха след като проходиха /около 1 г. 2-3 месеца/.

# 8
  • Мнения: 17 401
Така е, не си мисли, че новородените са толкоз кекави. Пък и ако кърмиш, нямаш избор- детето е все до теб.

# 9
  • Мнения: 983
И ние се предпазвахме с маски. Бяхме в 1 апартамент 5 човека и все някой имаше болен, но те не се разболяха. Само веднъж.

А някой чувал ли е за детски имунобор. Похвали ми го много една майка. Но от каква възраст започва?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 249
Дъщеря ми се роди през януари, аз март месец изкарах много тежък грип. Тя не се разболя. Иначе у дома идваха само най-близки хора и то здрави! Обявила съм, че ако някой си позволи да дойде у дома болен, няма повече да види детето. Naughty Задължително се мият ръцете, когато някой дойде от вън - няма зима, няма лете.

Мисля, че е достатъчно при детето в началото да не се събират много хора, да се спазват елементарни правила на хигиена и ако вие с таткото се почувствате зле, да носите маска. Това е.

Успех и живо и здраво бебе ти пожелавам! Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако смяташ да кърмиш, даваш на бебчето най - безценния подарък и най - добрия старт в живота: готови антитела, за борба с различни вируси, на които е изложено в нестерилна среда. А ако си болна и кърмиш - още повече антитела.  Wink

# 12
  • Мнения: 546
Ами кърми си детето и тогава даже и ти да се разболееш то вероятно няма да се разболее, отделно, че кърмата дава най-добрия имунитет на децата!

# 13
  • Мнения: 2 100
Е, ако мога ще кърмя Simple Smile Мерси за отговорите, схванах картинката общо взето  Hug

# 14
  • Мнения: 478
Моят бебчо се роди февруари, не сме боледували от настинки, но аз ограничих посещнията в нас (до 0) и веднъж ме боля гърло бях с маска 2 дни и спах в съседната стая на пода.
Сестра ми се беше разболяла яко и кърмеше бебето си с маска въбще не я сваляше даже, докато не се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт