За Дактарина

  • 667
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Имаме мленица и ни изписаха Дактарин.Вече мажем устата след всяко хранене 1 седмица,но езичето още и е бяло.Гърдите си също мажа,мия ги със сода,биберин-залъгалката също мия със сода,изварявам по 1 път на ден и преди да я дам понякога и слагам Дактарин.За колко време ви мина млечницата?Чудя се дали да купувам нова опаковка Дактарин,че остана за 1 ден някъде.Тоест за седмица измазахме 1 опаковка.Единствено след нощното хранене понякога не я мажа,че много се разсънва и после няма заспиване.Икак мажехте?На мен педиатърката ми каза с клечка за почистване на уши да мажа и венците и бузите,че там също се развивали гъбички.

# 1
  • Мнения: 374
При нас Дактарина- гел подейства светкавично. Мажех езичето и отстрани устната кухина с пръста си - 2-3 пъти на ден. Още на следващия ден млечницата изчезваше. Така около 3-4 дни мажех, след което ако вече нямаше бели петънца,  спирах Дактарина. Себе си не съм мазала с нищо.

# 2
  • Мнения: 236
При нас не са петънца,само езичето е бяло,а не розово.Аз даже не бах сигурна дали изобщо е млечница,но на прегледа казаха че е.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
според мен бялото езиче е нормално при кърмените бебета, стига да няма налепи. Затова ми бяха казали веднъж месечно да давам Дактарин за 3-4 дни профилактично. Вапреки, че вече сме захранени още и седи по-бял езика.

# 4
  • Мнения: 1 924
Само белотата по езичето не е показател,може да сте излекували гъбичките вече-най-добре  педиатърът да види.На моя син езикът постоянно е бял, но няма млечница.

# 5
  • Мнения: 1 672
При нас Дактарина- гел подейства светкавично. Мажех езичето и отстрани устната кухина с пръста си - 2-3 пъти на ден. Още на следващия ден млечницата изчезваше. Така около 3-4 дни мажех, след което ако вече нямаше бели петънца,  спирах Дактарина. Себе си не съм мазала с нищо.
Peace

# 6
  • Мнения: 236
Мерис за отговорите.Спрях Дактарина и петната изчезнаха след това.Много странно.Сега езичето е само леко бяло след хранене,но без налепи.Мисля,че за сега се оттървахме от млечницата.

# 7
  • Мнения: 19 294
млечницата избива и по венците.и ние имахме бяло езиче първите няколко месеца,но педи каза,че не е млечница.ако пак се появи посъветвай се според мен с друг педиатър.

# 8
  • Мнения: 8 999
Аз така и не успях да размазвам Дактарин-а, както ми беше казал педиатърът. Просто пъхвах тубичката в устата на бебето и изстисквах по малко - то после си примляскваше доволно /нали е сладичко/ и май само си го "размазваше". На два пъти имаше млечница, но за 3-4 дни се изчистваше. Добре е преди да дадеш Дактарин, да пийне малко водичка, за да се изплакне устната кухина.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 244
Да споделя и аз - първите дни като давах Дактарин, не забелязах никакъв ефект. После разбрах, че се прави с марличка - увиваш около пръста и при намазването леко разтъркваш езичето. Така започна да се маха налепа и сега е доста по-малко.

# 10
  • Мнения: 122
при нас подейства за седмица.Мажех я три-четири пъти дневно,след всяко хранене,като последно вечер,преди лягане.Нощем не сме се мазали.Себе си също не съм се мазала.За седмица някъде трябва да ви мине,а той и самия дактарин мисля не трябваше да се използва повече от десетина дни за един курс на лечение.

# 11
  • Мнения: 3 886
Ползвала съм много съм доволна Peace

# 12
  • Мнения: 758
Ние пък мазахме 1 седмица и всичко се оправи. Педиатърката ми подсказа много хитър начин - намазваш биберона и го даваш на бебето - то примляскава и само си го размазва по устата.

Общи условия

Активация на акаунт