Дали ще спре да се буди ....?!

  • 905
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Пускам темата нарочно тук, а не в кърмаческия с оглед да получа по обективни мнения......
От няколко месеца нощите са ми кошмар.....
Добрият ми, кротък син , който е спокойно и същевременно активно дете не ми дава мира нощем ....  Sad
Да уточня - кърмя го още, но само преди заспиване и сутрин. През деня ако го правя , то е само ако усетя гърдите си по-пълни, като го приспивам и то не за наяждане а само за успокоение.
Също така от бебе е свикнал да заспива само " на цица" .
Интерсно е, че през деня не проявява нервност и признаци с които да покаже , че иска да суче.
Нощем започва един кошмар :
Буди се 2 часа след като заспи и после на по 30 мин или час ..... без значение дали е в кошарата си или гушнат добре у мен, това се повтаря всеки път .....
Няма сън ... иска постоянно да е със зърно в устата, а това се оказва невъзможно - не мога да спя изобщо.
На границата съм на психическите си и физически сили : това ми се струва неестествено и се започвам да се чудя дали ако го отбия, този кошмар ще свърши ....
По принцип съм подръжничка на дългокърменето, но в тази ситуация се чувствам разколебана ....  Confused
Моля ви споделете вашето мнение и опит !

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 12:41 от Magesta

# 1
  • Мнения: 2 908
Това както ми го описваш да не е от зъби?Защото ако е-и да го отбиеш, няма да свърши "кошмара".Ние сме на АМ от 4-тия месец,друг въпрос е,че не съм имала много нощи от раждането да спи по цяла нощ,но това е заради бибата(ставам редовно на нощ по 4-5 пъти Laughing),та иначе я засищаше АМ-то,но сега заради зъбите се буди по цяла нощ и реве и иска да дъвче нещо.

# 2
  • Мнения: 244
пробвай да даваш да смуче биба може да си против,но на мен ми изглежда че ще е по-добре него отколкото тебе пак нямаш гаранция(най-вероятно ще се пробужда и пак ще ставаш ама с тия зъби е така  Mr. Green) все пак може да си спечелиш няколко часа сън,което си е направо супер успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 212
М-да ...  Thinking
Откъм зъби има вече завидно много - в момента пробива 8 мия.  Mr. Green
Почнаха от 4 ти месец. Допреди това, а пък и до към 6 тия даже се "бяхме научили" с шишето с водичка / при това се будеше най-много 1 - 2 пъти, даже беше спрял за около месец да се буди съвсем/
После какво стана ?!  Crossing Arms
Да, бих могла да пробвам упорито с биба "на дърти " години , макар и да съм опитала вече : и с биба, и с вода , и със сок, и с чай  Naughty - плаче и плюе.

# 4
  • Мнения: 3 695
Една идея и от мен - внимавай каква храна му даваш вечер - възможно е да му тежи, газообразува и затова да се буди.
При нас скоро имаше една такава кошмарна седмица с безброй будения посред нощ.  Tired Мислех че е от единия зъб, който избиваше, но по същото време давах вечер каша от царевица и ориз (грис). В деня, в който я спрях, започна да се буди само по 2-3 пъти, което е къде-къде по-добре. Не знам дали беше свързано, но - виж при вас дали не е от нещо такова.
Също - ако дам по-късно последната храна, забелязвам, че се буди да пърцуни  Blush
Успех! Ще се справиш!  Peace

# 5
  • Мнения: 7 723
Зъбките растат "по- активно" вечер, когато организмът е в покой. Wink

# 6
  • Мнения: 8 242
Тони е така откакто се е родил.
Броила съм му 43 събуждания една вечер  Crazy
Но мен това не ме тормози.. Свикнала съм.
И до такава степен съм свикнала да кърмя спейки (а и той вече си се самообслужва - доръркаля се до мен и си цока) - че ако не се събуди в продължение на 2-3 часа се чувствам наспана (ако ще и 2 часа посред нощ да е) и се ококорвам  Shocked

# 7
  • Мнения: 274
може да е от зъбите и да премине от самосебе си . те са така на периоди

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери е така от годинката насам,но не се буди за хранене/не съм я кърмила/.

# 9
  • Мнения: 572
magesta, виж http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222131.0;topicseen - явно това е период, през който минаваме сега...  Hug

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Струва ми се, че е период това - или са зъби, или някакъв БУМ.
Синът ми се отби точно на тази възраст (сам, без какъвто и да било натиск от моя страна...  Tired), просто се отказа, мъчеха го горни зъби и това му пречеше явно да полага усилия и да суче. След като приключихме с кърменето, започна да спи по цяла нощ и да си заспива сам в собственото си легло  Shocked(тогава още с бибата). А мислех, че ще откараме като скачени съдове поне до 1 - ви клас...Wink

Общи условия

Активация на акаунт