забрал пръст

  • 98 202
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Изрязах си нокътя на пръста много надълбоко и в процеса на растеж едната страна забра...има ли някакви рецепти при такива случаи?

# 1
  • Мнения: 9
Изрязах си нокътя на пръста много надълбоко и в процеса на растеж едната страна забра...има ли някакви рецепти при такива случаи?
Обикновено се слага "ихтиол"- той издърпва гнойта.

# 2
  • Мнения: 5 593
Преди имаше един крем Вишневски по аптеките.Сега не знам дали го продават,вършеше добра работа, в такъв като твоя случай!

# 3
  • Мнения: 1 564
Преди имаше един крем Вишневски по аптеките.Сега не знам дали го продават,вършеше добра работа, в такъв като твоя случай!
PeaceТо това мисля,че същото като ихтиола,но и двете помагат в този случай.

# 4
  • Мнения: 2 609
Охх, преди време и на мен ми се случваше това. Много боли, особено, ако е на крака.
Ихтиол и после да се опиташ да изрежеш края на вече порасналия нокът, малко под ъгъл/ как го обясних Blush/, че да не се забива пак в пръста ти. Peace

# 5
  • Мнения: 4 151
Мажеш с ихтиол 3-4 пъти на ден и превързваш с бинт.

# 6
  • София
  • Мнения: 205
За ихтиола - подкрепям всички мнения. Можеш да натопиш пръста в по-силна отвара от смрадлика,  поне за 20 мин. Също и йодасепт върху марля и налагаш върху забралия пръст(йодасета цапа, но после всичко се изпира).

# 7
  • Мнения: 3 146
На малкия се случи преди два месеца и една лекарка позната ни каза: слагаш ихтиол с марля и лепенка и го държиш така 24 часа. Проработи, не се наложи да слагам втори път.

# 8
  • Мнения: 521
А какво представлява ихтиола?Предполагам че се продава в аптеките....

# 9
  • Мнения: 2 005
Отделяш белтък от сурово яйце и го слагаш в чашка, след което настъргваш на ситно ренде сапун /няма значение какъв/- обикновено слагам тоалетен  newsm78 Объркваш хубаво и взимаш марличка или памук и слагаш на набралото място/сутрин и вечер/ Naughty Винаги много ми е помагало това Rolling Eyes С какво ли друго не бях пробвала и с Вишневска мас и др. медикаменти , но като това - няма Thinking

# 10
  • Мнения: 295
Слагаш ихтиол и превързваш по един път на ден  като се пробие да почне да изтича гнойта правиш нова превръзка с йодасепт .Това го знам от хирург. На дъщерями така лекувахме цирей.

# 11
  • Мнения: 753
случвало се е при мен - тетра(смрадлика): сваряваш я, след това си правиш промивки, страшно добро действие има това растение
Смрадлика (тетра)

Описание: Храст, висок до 2 м, или малко дърво, достигащо до 4 м. Листата са последователни, 3-8 см дълги, яйцевидни с дълги дръжки. Цветовете са зеленикави, събрани в съцветие метлица. Плодът е сух, едносеменен. Цъфти май-юни.
Разпространение: Расте из храсталаци и дъбови гори, по сухи и каменливи места почти из цялата страна до 800 м надморска височина.
Употребяема част: Използват се листата.
Действие: Адстрингентно, противовъзпалително и кръвоспиращо.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 09:59 от Tigercheto

# 12
  • Мнения: 393
За ихтиола - подкрепям всички мнения. Можеш да натопиш пръста в по-силна отвара от смрадлика,  поне за 20 мин. Също и йодасепт върху марля и налагаш върху забралия пръст(йодасета цапа, но после всичко се изпира).

Също знам че и сушена синя слива помага

# 13
  • Мнения: 3 146
А какво представлява ихтиола?Предполагам че се продава в аптеките....

Тъмно кафяво кремче, продава се в аптеките навсякъде. Моят се казва ИХТАМОЛ маз 10%, на фирма Гален, самото лекарствено средство се нарича Ichthammol.

# 14
  • Мнения: 2 237
Преди всичко компрес от смрадлика.Аз си слагах също и локум,много ми помогна.Така или иначе резултата беше временен и пръста продължи да набира (ставаше въпрос за големия пръст на десния крак) Накрая се наложи да ми го цепнат,но не съжалявам защото хирурга беше супер готин пич,бих отишла всички пръсти да ми цепи !!!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт