Ново или старо строителство...

  • 14 190
  • 59
  •   1
Отговори

Анкета

Кое бихте предпочели при закупуване на нов дом-ново или старо строителство?

Опции:

  • Мнения: 187
Предстои ни покупка на жилище.Агенциите предлагат и ново и старо.Днес бяхме на два огледа -единият почти завършена НОВА кооперация, апартамент- 92 квадрата на цената на 120 квадратно старо стрителство апартамент, което показаха после...Вие какво ще кажете?

# 1
  • при моите любими
  • Мнения: 2 510
Ами зависи от много неща разбира се. Дай малко повече информация ако искаш конкретно мнение за двете предложения. Аз по принцип съм за ново строителтво. Това което съм виждала като предложения на старо такова не ми харесваха. Но както казах, зависи от конкретното предложение. Аз лично не харесвам общите части и входа, както и външния изглед на старите сгради, които съм разглеждала, затова и си купихме ново.

# 2
  • Мнения: 647
Ново !
Може и да греша но моите мотиви са следните:
1.Новите жилища са на шпакловка и замазка.Можеш още в самото начало да решиш как искаш да направиш апартамента си без да ти се налага да се съобразяваш с вече съществуващи неща.
2.Поради факта , че е ново строителство се предполага , че няма да ти се налага да сменяш тръби , дограми и др. подобни в скоро време;
3. Новото строителство се изпълнява вече с топлоизолация / която оказва голямо влияние / ;
4. Колкото и да е хубав домът ти , общите части на един стар блок никога няма да приличат на общите части на един нов / имам предвид вход , стълбище и по принцип общата визия на блока/;
и т.н. и т.н

# 3
  • София
  • Мнения: 210
И двете си имат своите плюсове и минуси.
Важно е какво се разбира под "ново" строителство, защото често в тази категория се включва всичко построено след 95 или даже 90-та година. А по мое мнение, качеството на много от по-старите нови блокчета е под всякаква критика.
Сред минусите на новото строителство, с които се сблъсквам и върху които имам впечатление са, че масово се строят много малки стаи, предвидени за спални и огромни холове, обединяващи в себе си кухня, трапезария и хол. Поне за мен последното е страхотен минус, защото много по-трудно се отоплява, а и обособяването на специфични пространства не винаги е лесно. В новото строителство често има проблем с комините. Предвиден е по един изход на страна и ако едните са решили да го приложат за абсорбатор, а другите за камина, то тогава включването на абсорбатора, често предизвиква избумтяването на пепел напред. Не съм специалист (то ми личи от обясненията де Embarassed), но виждам тези неща при нас и много познати, та затова си позволявам да ги споделя.
Ако имаш възможност да го купиш на зелено би било най-добре, за да може ти да посочиш разпределението на стаите и размерите им. И абсолютно задължително е да има Акт 16. Изобщо не се подвеждай, ако ти кажат, че е въпрос едва ли не на дни или седмици. Има в момента райони на София, в които "Електроразпределение" прави страхотни проблеми и задържа пускането на не един и два блока.
Като се чета май съм фен на старото строителство, но не панелното такова.

# 4
  • софия
  • Мнения: 1 745
Старо  Peace!Знаеш,че със сигурност купуваш кв. която ти е посочена в н.акт  Peace!

# 5
  • Мнения: 109
Освен всички мнения които бяха изложени по-горе за предимствата на новото строителство , аз ще добавя още едно малко по-нестандартно. Ново строителство предимно могат да си позволят хора по-млади с повече възможности ( не че няма изключения) . И ако разсъждаваме в тази посока няма да има съседи на възраст над 70-80 години които могат да предизвикат пожар, наводнение на жилището ( не че малките деца на младите семейства не могат да направят същото) ,но предполагам разбирате на къде бия. Когато дойде време да се събират пари за общия покрив на старата сграда пенсионерите все нямат пари ( не, че няма случеи баровци да откажат да платят).

# 6
  • София
  • Мнения: 4 570
И аз съм за ново. Момичетата са изброили защо. Ние се включихме на зелено и още чакаме, това май е минус при тях.

# 7
  • Мнения: 3 622
Старо  Peace!Знаеш,че със сигурност купуваш кв. която ти е посочена в н.акт  Peace!

 Peace

# 8
  • Мнения: 3 153
Аз съм за старото. Купихме си скоро и държах да е такова. Гледах какви ли не "нови" строителства на по 4-5 г., които така се бяха изкривили, че един прав ъгъл нямаше.......

# 9
  • Мнения: 47
ново, взех си старо и съжалявам

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
л апартамент- 92 квадрата на цената на 120 квадратно старо стрителство апартамент
Старото жилище в какво състояние е? Добре е реалистично да калкулираш цената на евентуалния ремонт и тогава да сравниш цените.

# 11
  • Мнения: 9 063
Масово новите кооперации се строят некачествено с цел пестене на време, така че давайки сума ти пари, не знаеш дали утре като се нанесеш, няма да чуваш пръцкането на съседа си горе по диагонал на твоя апартамент, само заради неправилна изолация - това е реален пример на наши приятели Sad

# 12
  • Мнения: 2 865
Определено ново строителство. Предимствата са - дограми, изолации, нови инсталации. В едно старо жилище трябва доста сериозен ремонт за да го направиш по твой вкус. Дори да си смениш инсталациите, на съседите водопровода и канализацията а и на целия блок пак ще са стари.
Има качествено ново строителство. А цената предполагам е по-висока защото конкретния блок е пред завършване.

# 13
  • Мнения: 187
Добре, и аз да кажа.Аз също съм ЗА ново строителство, но мъжът ми одобрява старото, поради причината, че при последното терасите са по- големи, стаите отговарят на квадратите си. Новото жилище което агенцията предлага е в един от най новите квартали-съответно преобладават предимно  млади семейства, а старото  е в квартал , в който снощи като погледнах нямаше дори осветление.Това си е мое мнение, благодаря на всички , момичета  bouquet

# 14
  • Мнения: 4 916
Предпочитам старо строителство по много причини - вече му е минал технологичния срок за слягане, разположението на стаите е по-добро, строено е по стандарти, таваните са високи и пр. дребни нещица.

Общи условия

Активация на акаунт