Все си лапа ръцете

  • 1 542
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте майчета!!!
Моя Филип е на три месеца вече  Simple Smile.Голям е  Grinning и се  научи да си лапа ръцете и да ги цока.Не ми харесва тая работа.Плашат ме тука за разни случки че някои деца си смучели ръцете и пръстите до 4-5 годишни.Бута си целият юмрук чак се дави.Не иска бибата за съжаление.Какво да сторя че да се откаже.Много е настървен и се сърди като му вадя ръката от устата.

# 1
  • Мнения: 564
На тази възраст всички започват с това настървено ядене на ръцете  Laughing все пак току-що са си ги открили  Wink
Постепенно загубват интерес ( не помня точно кой месец беше , но продължи поне 2-3 май  newsm78 ) и сами спират. Според мен трябва да се притесниш, ако продължава вече като по-голямо.

# 2
  • Мнения: 729
И Моника беше на 3 месеца,когато започна да си лапа ръцете.До към 6-тия месец продължи и после от само себе си спря.Не се притеснявай от това.Ще се откаже сам.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
Миши,дори през нощта го чувах как си ги цока Joy толкова беше шумен и под бибата си мушкаше някое пръстче и така паралелно си цокаше и двете.Не се притеснявай,по-късно ще открият къде,къде по-интересни неща.

# 4
  • Мнения: 2 677
Всички го правят. И нищо не помага. В повечето случаи става въпрос за период, който бързо отминава.

# 5
  • Мнения: 268
Вече месец водя психо-война с моя Дани по същия повод Crazy. Засега той печели. Педиатърът ми каза да се откажа, уж било временно...ще видим Tired

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Всички бебета минават такъв период.Тери също не искаше биба и затова засмука палчето.Отказах я на 1,5 годинки с едно мазило,но на вас ви е рано още.

# 7
  • Мнения: 1 049
Според мен може би някои зъбчета  започват да растат отдолу и така да иска да си чеше и пипа венците ... На три месеца не е рано, все пак минава доста време докато се покажат навън. На моята дъщеря като и растат зъбки, ръцете са и винаги в устата. Иначе не се и сеща за тях... Ако не си пробвала, опитай с някоя силиконова играчка за зъбките, която да може да хваща хубаво. Така ще си трие венците и може би ще "поизостави" ръцете... Аз така поне за известно време успявах да я залъжа. Но както са ти писали, това е период и ще отмине...   hahaha

# 8
  • Мнения: 667
На тази възраст повечето бебета лапат ръцете си, дори се давят с тях. Друг е въпросът, че някое може да предпочете палче вместо биба.
Е, дъщеря ми бе от предпочитащите палци, на 5 месеца окончателно изплю биберона /изгубих битката по тикането  му и ваденето на пръстчето от устата/. На около 2 год. и 2 месеца реших, че достатъчно си е лапала палците - те дори лекичко се бяха възпалили. Използвах този факт, специално отделих 1 седмица да се учим да заспиваме без палци - бях на разположение на моето момиче и с много обяснения и търпение я отказахме от този навик.
Сега синът ми си заспива с биберон, но и той мина през периода на лапане на ръце - дори пъхаше едната ръка в устата, а с другата я тикаше навътре. Как да не се дави при това положение?

# 9
  • Мнения: 4 394
на 4 м. и една седмица и даже се нервира че не може да я налапа цялата.така е и с дрънкалите Grinning

# 10
  • Мнения: 720
И моето мишле си лапа ръчичките и аз изпадам в паника  #Crazy Дано наистина е период, който отминава.

# 11
  • Мнения: 1 596
Здравейте майчета!!!
Моя Филип е на три месеца вече  Simple Smile.Голям е  Grinning и се  научи да си лапа ръцете и да ги цока.Не ми харесва тая работа.Плашат ме тука за разни случки че някои деца си смучели ръцете и пръстите до 4-5 годишни.Бута си целият юмрук чак се дави.Не иска бибата за съжаление.Какво да сторя че да се откаже.Много е настървен и се сърди като му вадя ръката от устата.

Здрасти Фане,
това все едно съм го писала аз.Ама абсолютно същото.
Моето момченце е на 3 месеца и 10 дни. От скоро прави същото.Направо целия юмрук иска да лапне.....и аз не знам какво да правя newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 4 588
И на Ники  едната ръчичка е доста често  в устата. Гледам да му я махам, ама той веднага пак я лапа. Мисля си, че може да го дразнят венците вече, знам ли...
Предполагам, че ще отмине и този период. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 254
Здравейте майчета!!!
Моя Филип е на три месеца вече  Simple Smile.Голям е  Grinning и се  научи да си лапа ръцете и да ги цока.Не ми харесва тая работа.Плашат ме тука за разни случки че някои деца си смучели ръцете и пръстите до 4-5 годишни.Бута си целият юмрук чак се дави.Не иска бибата за съжаление.Какво да сторя че да се откаже.Много е настървен и се сърди като му вадя ръката от устата.

Здрасти Фане,
това все едно съм го писала аз.Ама абсолютно същото.
Моето момченце е на 3 месеца и 10 дни. От скоро прави същото.Направо целия юмрук иска да лапне.....и аз не знам какво да правя newsm78

Същата работа сме от няколко седмици  Confused Продължаваме упорито да се борим. Способите ни са: вадим ръцете и тикаме бибата, но успехът е временен, когато не й се цока биба. Пробваме и с ръкавички - и тях ги лапа, макар и с отвращение Crazy
Едно от решенията ни е да й даваме да държи разни неща - една дрънкалка за 50 ст., която дрънка прави чудеса, както и закачането на шарени играчки, които шумкат като ги пипа и й държат вниманието. Нощем е толкова шумна, че давам да цока, за да заспи отново и така спира  Mr. Green Дано е временно, че е доста притеснително и уморително да го борим... #Crazy

# 14
  • Мнения: 474
Ох, и ние сме в този период от около месец  Sad Сега новото е, че когато цока млекце от бутилката си вкарва и едното пръстче - вече няма значение кое......... Confused , ако изкарам пръстчето - рев,  пък аз съм от тези деца, които са си смукали палеца - ако щете вярвайте до 6-ти клас  Embarassed и с триста зора се отказах сама....та като я видя, че си лапва палеца направо ми иде  smile3511 newsm61 newsm61.....вадя пръста - бутам бибата и така.....дано наистина да отмине, че  Banghead Banghead Banghead

Общи условия

Активация на акаунт