Най-доброто средство за здрава и красива коса

  • 13 513
  • 41
  •   1
Отговори
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Нека всяка от вас сподели по едно-две неща,от които е забелязала,че се отразяват най-добре на косата й. Може продукти,марки,процедури,маски,храни,вътрешни,външни методи и т.н. Кой от каквото е доволен Hug
П.П. Ако ви се струва,че темата вече е банална може да е закриете,но тука всичко ще е обобщено на едно място и ще са само извадени заключения Peace

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Най-хубавото за моята коса е това, че спрях да я боядисвам.
Расте много бързо.
Също така редовно я мажа с бадемово масло и хининова вода!

# 2
  • Мнения: 530
най доброто за моята коса:
масла - бадемово, карите, кокосово
маски - розова на лореал, маски с карите или с кокос
кристали

# 3
  • Мнения: 4 496
Масло-бадемово
Шампоан-Keranove
И "маската",естествено doh

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 11:35 от красим

# 4
  • Мнения: 3 312
Дома6ни маски с наи -разли4ни масла,маската "таината на далгата и гъста коса", 6ампоан на Дева с лаика и зелен 4аи  и бебе6ките 6ампоани

# 5
  • Мнения: 1 259
С две ръце гласувам за серума за сухи краища на AVON. Ползвам го от около 5 години....а и е икономичен...., когато го нямалят си купувам 2 и до следващото му намаление ги ползвам,дори ми остава.. Crazy

# 6
  • Мнения: 893
Правя си маската от "тайната на гъстата и дълга коса"
+ редовно пръскане с хининова вода или Себорал Форте
+ балсами за блясък на Елсев и Глис
+ Кристали за коса

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Задължително балсам и кристали. Никаква грижа извън това не полагам за косата си. Дори не я сресвам.
Това не и пречи да расте като подивяла, ако я оставя ще стигне до земята. Зимата беше стигнала до кръста ми и новата ми фризьорка беше скандализирана, като ме видя и каза - като русалка си, не може така! От тогава я поддържам доста по-къса - малко под раменете ми е сега. Искам да я подкъся още повече дори.
Опитвам се да кажа, че всичко е твърде индивидуално и зависи от самата коса изначално. Има слаби коси, които каквото и да ги правиш не стават нито по-гъсти, нито по-здрави, стигат до определено ниво на растеж и спират - успокоително за притежателките им, мисля, са възможностите за изкуствено удължаване и сгъстяване.
И други, които както и да ги измъчваш и третираш - са устойчиви и здрави. За щастие, моята е от втория тип.

# 8
  • Мнения: 5 103
Винаги съм си мислила, че косата е ген, е на боядисвам се от 15 годишна, всяка седмица се изправям на фризьор, правя преси и пак косата ми е здрава, много момичета ме питат какво правя ми нищо особено, пролет и есен ампули Фито + пия калмацин /май така се пише/ и кристали когато се сетя.

# 9
  • Мнения: 1 802
Именно точно ген си е.  Simple Smile
Аз каквото и да я правя винаги е суха и чуплива.
Иначе ползвам разни маски, балсами, кристали, пяна, гелове ... не виждам кой знае какъв ефект от това обаче

# 10
Балгодарение на готови маски за коса и кристали на марките Loreal, Alfa Parf, Gliss Kur и др., се радвам се на прекрасна коса, въпреки интервенциите по изправяне със сешоар или преса.

Единственото, което трудно се повлиява от използваните от мен готови продукти е косопада. Мисля, че прехвалената маска с Тривитаминол, която всички сме изпробвали , има ефект косопада.

# 11
  • Мнения: 302
Спрях да я боядисвам и минах на кичури - осезаемо спря да пада. Когато се сетя слагам хининова вода. Никога не излизам от банята без да съм сложила подхранваща маска. Слагам балсам без отмиване - сега съм страшно доволна от този на Шаума в кафявата тубичка, тъй като е много лек и не тормози косата. Това е общо взето.

# 12
  • Мнения: 5 362
Забелязала съм,че най-добре ми действат домашните маски Peace
Но за съжаление напоследък рядко ми остава време да си правя такива.

# 13
  • Мнения: 2 407
Кристали,
маски- Лореал,Фито Кюн.
домашните маски.

# 14
  • Мнения: 27 524
На първо място - маските. После балсамите, на последно - шампоаните. Да са качествени и скъпи. Има си значение.
Най-добрите за мен са на Рене Фюртере, но и цените са...  Crazy На Клоран също са добри. И така надолу с цените....  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт