Не пишка откакто е на ясла

  • 1 230
  • 12
  •   1
Отговори
Синът ми е на 2г. и 2 месеца. Откакто се е родил се кърмим на поискване и до юни месец, когато тръгна на ясла е цокал 7-12 пъти на денонощие. От лятото почна плавано да се отбива. Останаха 3-5 кърмения на денонощие, но задължително цокаше преди сън и през нощта. Вода никога не е обичал да пие и ако не го подканвам ще се сети 1-2 пъти на ден да си поиска. Яде плодове, пие по малко чай и айран. Сокове не лизва. Тази седмица почна да спи в яслата (слава богу това беше голям проблем, но го преодоляхме) и ми прави впечатление, че почна да пишка много малко и то тъмна урина. Днес беше кулминацията. Взела съм го в 4 часа. Изпи 150гр вода 50гр. айран, изяде 200гр грозде, цока в 6, когато се прибрахме, а се изпишка чак в 8 като урината не беше повече от 20гр. Притесних се, защото знам, че така се уреждат бъбреците, а и детето е много нервно и избухливо и не знам дали това е причината. Цоканията са вече 2 на денонощие, определено се отбиваме,  но детето не е свикнало да пие достатъчно вода въпреки честите ми подканвания от 6 месечна възраст. Преди носих шише с вода в яслата и той си го гушкаше вместо мече, но лятото инспектор от ХЕИ е забранил тази практика. Казах какъв е е проблема на  една от лелките и попитах дали не може все пак да му оставям шише с вода, но тя чак се разсърди и каза, че им давали да пият достатъчно често. Аз като гледам, че си седи със засъхналите сополи и сълзи, много не ми се вярва да се сещат да им дават да пият вода чак толкова често. Все пак се грижат за 20 и кусур деца с тенденцията да станат 30 и предполагам, че и пиенето на вода е в определени часове. като пишкането и яденето.В понеделник със сигурност ще говоря с една от сестрите, но ви моля някой ако е имал такъв проблем да сподели.

# 1
  • Мнения: 6 029
абе да не е някакво възпаление бъбречно.. инфекция... не е нормално. аз бих завела детето на лекар.

# 2
  • Мнения: 8 242
Simple Smile
Като ти чета обясненията.. И каквито ужасии прочетох за яслите (чак кошмари сънувам вече)..
НЕ им дават вода на децата там, за да не пишкат.. Това съвсем сериозно, дори д-р Слънчева го беше писала - за обезводняването и яслите..
Така си наваксва водата организма, като го вземеш и му дадеш да пие, но не достатъчно, за да пишка..

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206309.msg4435986;topicseen#msg4435986

Малко е спорна темата, ама на мен ми звучи правдоподобно  Rolling Eyes

Виж и тук-> http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215379.40

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 08:29 от duhi_puhi

# 3
абе да не е някакво възпаление бъбречно.. инфекция... не е нормално. аз бих завела детето на лекар.
Не е инфекция, защото днес си пишка нормално.
Simple Smile
Като ти чета обясненията.. И каквито ужасии прочетох за яслите (чак кошмари сънувам вече)..
НЕ им дават вода на децата там, за да не пишкат.. Това съвсем сериозно, дори д-р Слънчева го беше писала - за обезводняването и яслите..
Така си наваксва водата организма, като го вземеш и му дадеш да пие, но не достатъчно, за да пишка..

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206309.msg4435986;topicseen#msg4435986

Малко е спорна темата, ама на мен ми звучи правдоподобно  Rolling Eyes

Виж и тук-> http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215379.40
Благодаря много за инфото, но направо изтръпнах. Просто честно казано на съм очаквала такова нещо. В понеделник ще говоря със сестрата, а ако се наложи и със директорката.

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не е инфекция, ами не им дават вода, за да не пишкат много.
Но пък обезводняването претоварва бъбреците и носи риск от инфекции.
В яслите гледат да си изяждат храната, а дали са приели нужните течности...
Пък и менюто им едно такова - макарони, филия с нещо, леща, ориз...
Голямото ми дете като го вземех от ясла или градина, и почваше едно ядене и пиене като невидяло. Малкия изтрая една седмица на ясла и също толкова на градина.
Възмутено ми казаха как ял само хляб и ябълки. Той има естествен стремеж да яде разделно, и много обича и плодове, и зеленчуци - диня, ябълки, домати, краставици, зелена салата - все неща, които са много слабо застъпени в менюто им.
Говори с учителката да им дават повече вода.
Не знам кой е правилния начин - да я постреснеш, или да й намекнеш, че ще се отблагодариш за грижите... ама детето има нужда от течности. Дори да му сложиш бутилчица в гардеробчето, лелките понякога така ги стряскат, че децата не смеят да отидат да си пийнат.

П.П. Нервно и избухливо е заради стреса, лелите викат по тях.

# 5
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
И аз знам , че в яслите не им дават вода за да не им сменят памперсите #Cussing out. Това е просто потресаващо.

# 6
  • Мнения: 872
Направо възмутително  #2gunfire  #Cussing out Преди 10 години,когато племенницата ми ходеше на ясла,не даваха децата да са с памперси,за да могат да се учат на гърне.Сега разбирам,че е точно обратното - как ще се научи това дете да контролира тазовите се резервоари,като по-голяма част от деня трябва да си пишка в памперса?!А ти пробвай първо с добро - поговори с директорката или изпрати мъжа ти да говори с нея,за по-голям авторитет,особено ако гледа лошо   Mr. GreenЛелееее,моят мъж какъв скандал би вдигнал  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 1 081
Леле, майчета, какво говорите...Не мога да повярвам...Ама като се замисля по-трезво за гледачките(бивши лели от яслите) дето по цял ден ги гледам в Морската градина, какво ли се чудя...

Уффф, ужас...Какво ли ни чака и нас догодина...

# 8
  • Мнения: 394
аз си спомням за една майка, която казваше, че детето й постъпило в болница понеже в яслата не им давали вода достатъчно често. не мога да намеря темата за съжаление.
възмутително е.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
 Е вие ме разбихте. Иначе май Правда-з спомена нещо такова за влизане в болницата и ясла на кърмаческата среща, но не успях точно да разбера за какво става въпрос.

# 10
  • София
  • Мнения: 480
Не е разумно да се обръщаш към директорката, нито да вдигаш скандали. По- голям успех ще имаш, ако говориш със сестрите. Обърни им специално внимание върху проблема, който се е получил и ги помоли да предлагат по- често вода, за да не се получат усложнения. Сигурна съм, че ще вземат мерки.
А НЕ- даването на вода в яслите не е задължително- при нас като правило в гардеробчето на детето се оставя малка минерална вода, надписана с неговото име. Говорете и за това- има смисъл и има вероятност да ги убедите (особено ако сте повече родители).
Успех!

# 11
  • Мнения: 2 614
Е вие ме разбихте. Иначе май Правда-з спомена нещо такова за влизане в болницата и ясла на кърмаческата среща, но не успях точно да разбера за какво става въпрос.

Да спомена такова нещо Правда, и си поседяхме в болница с детето, именно по тази причина!
Поговори с тях, защото обезводняването при бебетата може да доведе до сериозни последици!

При нас се случи лятото, в ной-големите жеги. Мъжа ми отиде да говори с тях и да вземе на детето нещата от яслата и старшата сестра му каза, че според правилника (процедурата) или както там се казва, трябвало да дават вода на 3 часа. Но като си направи сметка човек, излиза, че дават в 9 след закуската, в 12 - след обяда, и после като се събудят!
А ако не ти се пие точно по това време....
Но на кой му пука - нали имат процедура!
Дано да не е нищо сериозно, но за твое успокоение го зоведи на лекар!

Пух, при нас това с шишетата с вода е абсолютно забранено и даваме всеки месец по 1 лв за вода! А купуваме и пластмасови чашки!

# 12
Колкото и да не ви се вярва, обаче това е масова практика в яслите и детските градини. Преди 5-6 години се занимавах с фотография в детски градини и какви неща съм видяла ви е бедна фантазията, някои толкова зле се държат с децата - от мен не се криеха, защото не бях родител, не бях от града, пристигах и си отивах, та лелките не смятаха, че може да се ''разчуе'' и даваха воля на лошото си отношение... Направо жал ми ставаше за дечицата понякога...

Общи условия

Активация на акаунт