Колко време трябва да се дава мляко на бебетата/ децата?

  • 8 213
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 478
Любопитна съм според вас колко дълго трябва да се дава мляко на децата?
АМ или кърма без значение.
Трябва ли да се вслушваме в децата и да ги изпратим дори и на училище с бибата/гърдата в уста?
Нямам предвид прясно краве мляко в чашка защото и аз пия.

# 1
  • Мнения: 368
Всеки до когато иска то заповед няма - аз мисля че до годинката е нормално да се дава
Ние адаптираното го заместихме с кисело  когато стана на годинка - и досего му давам

# 2
  • Мнения: 4 111
Колкото по-дълго - толкова по-добре.

# 3
  • Мнения: 46 488
Аз се ръководя само от детето си по този въпрос  Laughing

До 3 г. беше на мялко за деца от 1 до 3 г., като ги мина, сама го спря, сега почти не пие, децата усещат кое и кога  Peace

# 4
  • Мнения: 649
От както навършиха годинка сами се отказаха от млякото(преди заспиване). Иначе редовно с яденето им давам да преглъщат с мляко.

# 5
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Мляко и млечни продукти е добре да се консумират цял живот,но според мен към 2 годишна възраст е добре да започне да се отвиква от навика да заспива след чаша или шише с мляко.

# 6
  • Мнения: 4 496
Малкия е на 2,8 години,заспива след като си изпие киселото мляко от шишето.Иска ми се да го пие от чаша,но ще трябва да мисля начин...Закъсняла съм,май.... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 924
На мен също ми е много любопитно да разбера Grinning
Всеки друг бозайник знае докога малките му имат нужда от мляко , докато при нас-хората, като че ли никой не твърди със сигурност.
За мен е нормално млякото да се пие дотогава,докато детето вече консумира всякаква друга храна без чужда помощ-а на каква възраст става това,не зная с точност. Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 44 029
аз знам, че АМ / кърма е най-добре да е до около 3 години (за кърмата може и повече), но до тогава поне сепрепоръчва с оглед нуждите на детето...ама на, моето от 1 седмица(на година и девет месеца) отказа да вкуси АМ, да го кърмя се наложи да спрана година и 2 месеца...

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
детето само ще си покаже

# 10
  • Мнения: 478
Аз ако чакам той да си покаже това може да продължи доста дълго време не е ли така?

# 11
  • София
  • Мнения: 44 029
а тебе какво те притеснява...няма дете така или иначе в първи клас както си писала да пие нито АМ, нито кърма...те си знаят най-добре мъниците - имай доверие в детето си...ако не за др то защото то се води предимно от инстинктите си и неговото трябва или не трябва ще е най-вярното...

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
До 3 години бих кърмила детето си

# 13
  • Мнения: 8 999
Мляко за пиене съм предлагала само като те4ност, а не като заместител на някое хранене след 6-тия  месец. След 7-8ми месец не искаха да пият, искаха да ядат. Сега, от около една година пият прясно мляко по4ти всеки ден като напитка съпровождаща някое ядене.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Все още си пием АМ сутрин и вечер.Ако продължи да си го иска ще го давам поне до 3г.После ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт