Боледуват ли децата по-рядко през втората година в градината?

  • 1 252
  • 18
  •   1
Отговори

Анкета

Боледуват ли децата ви по-малко през втората година в градината?

Опции:

  • Мнения: 512
Е, реших да си спретна нещо като "социологическо проучване" сред мамите тук.
Миналата година моето дете се скъса да боледува в градината - преди това беше изключително здраво дете, за 3 год. и половина беше изкарал 2 хреми... Сега май вече няма антибиотик, който да не е пил  #2gunfire
Казват ми, че така е винаги в началото - в ясла или градина - много боледуват.
Споделете опит - наистина ли мога да се надявам, че тази година ще е по-лесно? Миналата зима беше ад - от октомври до април не съм имала пълен месец на работа - все болни бяхме... И тържеството за дядо Коледа пропуснахме, и баба Марта... Confused, все отсъствахме...
Как е при вас? Поукрепват ли дечицата през втората година?

# 1
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Как е при вас? Поукрепват ли дечицата през втората година?
ДА, Георги през втората година почти не ми е боледувал, може би просто поизрастна "градинските" болести.
Лек ден!

# 2
  • Мнения: 819
Оооо, определено втората година беше къде по-добре. Миналата зима изкара грипа и то леко.Варицелата не я броя изобщо и това беше, цяла година си ходи на градина. Сега ще видим 3-та група как ще е.

# 3
  • Мнения: 686
Ще следя темата с интерес. Миналата година ние бяхме в ясла - първа година, а сега тръгваме на детска. Пет месеца трябваше да го спрем миналата зима заради боледуванията. И много се надявам тази година да не се наложи да отсъства, поне не толкова много!

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Според един педиатър, детето за около 6м си изграждало някакъв имунитет в яслата/градината и боледуването доста се разреждало. Rolling Eyes Според личния ми опит - да, всяка следваща година боледуват по-малко, може би и заради възрастта си (имунитета се засилва)

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 498
По-малко боледува отколкото първата година, но аз го свързвам не само с това, че все пак е поукрепнала, а и с меката зима миналата година.

# 6
  • Мнения: 469
Ще следя темата с интерес.
Дъщеря ми тази година е втора група.Тя е от децата дето не пропускат вирус. Sad
Много се надявам,вече да разреди боледуванията.
И в яслата,и в първа група две седмици ходи,две-три после се лекуваме. Tired
Все още пълна такса не съм плащала.

# 7
  • Мнения: 182
Ще следя темата с интерес. Моята дъщеря ходи на ясла от 5 месеца, но много често боледува. Нашата ЛЛ също казва, че първите 6 месеца са критични. Други лекари казват точно обратното- че децата боледуват в тази възраст много. Пожелавам на всички деца весели игри и занимания в детските заведения и по- малко болести.

# 8
  • Мнения: 753
много актуален въпрос, ще следя какъв е опита ви, гласувах с не боледува за да видя резултата, така че да се смята без 1 глас

# 9
  • Мнения: 512
По-малко боледува отколкото първата година, но аз го свързвам не само с това, че все пак е поукрепнала, а и с меката зима миналата година.

Ох, точно през тази мека зима ние бяхме все болни...
А пълната такса в градината даже не знам колко лева е...
Благодаря ви за споделеното, надявам се графата "боледува по-малко..." в анкетата да нараства бързо  Hug!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 428
И при нас беше ужас първата година  в градината - 2 пневмонии + хх вируси...Дано 2 ра група да е по-добре! Макар да не ми се вярва много - ходи 1 седмица и после беше 2 седмици вкъщи!
 Sad Cry

# 11
  • Мнения: 647
Определено боледуват по-малко през втората година на градина.
И при нас първата беше кошмар #2gunfire

# 12
  • София
  • Мнения: 6 242
Честно казано радват ме резултатите от анкетата. Grinning
Мен също силно ме вълнува този въпрос, още повече, че всеки момент чакаме и бебо. Точно преди 1 г. го пуснахме на ясла и за първите 3 м. боледува 3 пъти (2 пъти бронхит и третия пневмония). А беше супер здраво, калено, кърмено дете. Дано вече е изградил достъчно имунитет. Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 3 610
Ние ще сме вече 4та група и още пълна платена такса нямаме. Rolling EyesВсичко си е до дете.Дано при вас са по-леки нещата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Бяхме 2ра група в градинта и си боледувахме както и когато бяхе 1 група . Изобщо откакто сме тръгнали на ясла , в началото и сега на градина си боледуваме редовно.

Общи условия

Активация на акаунт