Шевове след естествено раждане

  • 26 200
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
С перинеотомия съм, след раждането на 4 кг бебе,
не са ми много шевовете, но ме боли, дърпа, щипе, едва сядам/ставам, ходенето до ВеЦе е мъка...

искам да се оправя скоро, че таткото като му свърши отпуската, ще трябва да се справям сама

но не намерих нищо по въпроса с търсачката, освен оплаквания...

Въпросът е може ли да се направи нещо за тия шевове,
освен поливането със смрадлика и лайка...

Упражненията на Кегел за стягане на перинеума?
(аз по време на бременността ги правех, но не много упорито)

Някаква гимнастика, пози от йога?

Мазила?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 244
Още десетина дни ще трябва да потърпиш  Tired Не знам Кегел да помагат за шевовете, но си ги прави за стягане на мускулатурата. За мазила не знам, но аз ползвах Бивацин спрей за заздравяването и дезинфекция. Има леко охлаждащ ефект и облекчава за малко.

# 2
  • Мнения: 2 211
При мен болката отшумя две седмици след раждането, въпреки че бях с много шевове. Правех промивки със смрадлика след всяко посещение на тоалетната.

# 3
  • Мнения: 368
При мен болката отшумя две седмици след раждането, въпреки че бях с много шевове. Правех промивки със смрадлика след всяко посещение на тоалетната.
И при мен беше така. Болезнено е ама няма как - ще ти мине

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Първо,Честито бебче  bouquet да ви е живо и здраво и много да ви радва.На мен и двата пъти нещата чувствително се подобриха като ми свалиха конците.Промивките със смрадлика са много добри,използвай я при подмиване вместо вода и избягвай честото къпане,т.к водата го възпалява допълнително.Можеш да ползваш и някакъм обезболяващ гел или спрей,но и без тях до седмица,10 дена нещата ще отшумят.Стига разбира се всичко да се развива нормално.

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И двата пъти бях с шевове, сега - повечко, че малък дундьо излезе 4 050 Grinning.

Болят си около 2 седмици, няма как.
Подмиване - без сапун и само със смрадлика.
За заздравяване ползвах маз Вишневски - много съм доволна Peace.

# 6
  • Мнения: 766
Аз бях с много шевове и ......... няма начин ще търпиш  Hug Неприятно е и болезнено,но отминава с времето  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 672
Бивацин спрей много ми помагаше за това/ и аз имах 4 външни шева/.Много бързо зарастват и след 6 седмици лекаря ми каза че е направо супер раната
Използвах 2 флакона

# 8
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и на мен Бивацина ми помагаше, но ме предупредиха да не го ползвам повече от 10 дни. В болницата ми казаха да си взема и Лидокаин спрей за локално обезболяване когато много ме боли. Иначе майката му е да потърпиш още малко.

# 9
  • Мнения: 222
И при двете раждания бях с шевове и ползвах само БИВАЦИН спрей.Но да ти кажа до голяма степен за здравяването зависи и от самите шевове(начинът на зашиване)Първият път така ме зашиха,че повече от месец ме болеше,дърпаше, пареше...,а втория път доктора много внимателно "си свърши работата".За по малко от седмица изобщо не ги осещах.Много е важно да се "напаснат" при зашиването,за да няма  опъване...Пожелавам ти бързо въстановяване и дни изпълнени с много радост с твоето слънчице Hug

# 10
  • Мнения: 14 133
а втория път доктора много внимателно "си свърши работата".За по малко от седмица изобщо не ги осещах.Много е важно да се "напаснат" при зашиването,за да няма  опъване...Пожелавам ти бързо въстановяване и дни изпълнени с много радост с твоето слънчице Hug
И при мен беше така. Много зависи колко майсторски те зашива доктора.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 053
При мен болката отшумя две седмици след раждането, въпреки че бях с много шевове. Правех промивки със смрадлика след всяко посещение на тоалетната.

точно така бях и аз,
стискай зъби,скоро ще мине  Hug

# 12
  • Мнения: 37
Първо искам да ти честитя за новия член в семеиството Peace,а за шевовете ще е така около десетина дни както са ти казали вече и другите.Аз родих бебе 4.350 и имам около 30шева но не съм ползвала нищо за тях освен промивки със смрадлика след всяко ходене в тоалетната и неудобствата бързо отшумяха така че въоражи се с търпение и много скоро всичко е ок.

# 13
  • Мнения: 639
А защо не пробваш като пишкаш да се поливаш със затоплена вода/отвара от смрадлика? В момента на пишкането -  намалява щипенето.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 264
Честито бебче, да ти е живо и здраво и много да те радва!

Аз бях с епизиотомия, бях с 3 външни шева, не знам колко са вътрешните. Родих 4100 бебе  Mr. Green Ползвах Бивацин спрей, но мен шевовете спряха да ме болят сравнително бързо за около 3-4 дена. Но имах хемороиди, които ме боляха 2 месеца  Shocked Да нямаш и ти хемороиди?

Общи условия

Активация на акаунт