как се прави сос от кисело мляко,брашно и яйца

  • 10 508
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
знам че го правят за пълнени чушки,но друго не знам а искам да го направя.какво кога се слага и друго има ли,моля ви да ми кажете.

# 1
  • Мнения: 6 015
В моя сос за пълнени чушки няма кисело мляко! Ако те интересува ще ти дам рецептата.

# 2
  • Мнения: 2 211
Както се прави застройка за супа.

# 3
  • Мнения: 539
само тези три неща ли се слагат,аз застройки не правя,само слагам жълтък в супата.

# 4
  • Мнения: 2 211
В тенджерка се разбива 1 яйце, 1 с.л. брашно и 1 ч.ч. кисело мляко. Загрява се на котлон, бърка се непрекъснато, докато се сгъсти - както се прави крем. Когато се сгъсти, се долива бульона в който са врели или печени чушките, посалява се, вари се около 1-2 мин. и се излива при чушките.

# 5
  • Мнения: 3 537
Аз пък малко преди да са готови чушките/печени ги правя само/ им изсипвам смес от 2 яйца, 1/2 коф кисело мляко и 1-2 лъж брашно и сол.Ако искам повече сос-удвоявам количеството на млякото.

# 6
  • Мнения: 444
С повече млекце  Wink

# 7
  • Мнения: 3 622
Аз правя така соса за пълнените пиперки:
Запържвам много малко в олио две - три лъжици брашно. Прибавям 2 чаени чаши от бульона на пиперките и 1 ч.чаша вода и сол. Отделно разбивам 2 жълтъка с 6 супени лъжици кисело мляко и ги слагам към другата смес. Соса става много хубав

# 8
  • Мнения: 5 362
newsm78

В тенджерка се разбива 1 яйце, 1 с.л. брашно и 1 ч.ч. кисело мляко. Загрява се на котлон, бърка се непрекъснато, докато се сгъсти - както се прави крем. Когато се сгъсти, се долива бульона в който са врели или печени чушките, посалява се, вари се около 1-2 мин. и се излива при чушките.
Точно така го правя и аз.

Общи условия

Активация на акаунт