Техники за обръщане на бебето в опследните седмици

  • 2 056
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 338
Спомням си , че бях чела за техники (упражнения) за подканяне на бебето да се обърне в поза, удобна за нормално раждане в последните седмици.
Моя приятелка се притеснява, че нейното бебе не иска да се обърне и се страхува от операция. Моля помогнете и с нещо полезно и изпитано. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 368
Застава в кучешка поза на колене и на лакти и стои така по няколко пъти дневно за по няколко минути - не помня точно колко - При мен имаше ефект.

# 2
  • Мнения: 773
Май бях чела, вечерно време фенерче да се държи ниско долу на корема. Бебето щяло да види светлината и да иска да отиде по близо до нея.

# 3
  • Мнения: 335
И аз като Vailets правих това упражнение.Всеки път когато усетя че бебето се мърда заствах в тази поза и стоях 15мин.И при мен имаше ефект ,не знам дали е от упражнението или е просто е щяло да се обърне.След като споделих с лекаря си какво съм правила ми каза че това е много опасно,защото можело при обръщането да се омотае пъпната връв  около бебето  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 368
И аз като Vailets правих това упражнение.Всеки път когато усетя че бебето се мърда заствах в тази поза и стоях 15мин.И при мен имаше ефект ,не знам дали е от упражнението или е просто е щяло да се обърне.След като споделих с лекаря си какво съм правила ми каза че това е много опасно,защото можело при обръщането да се омотае пъпната връв  около бебето  Rolling Eyes
Верно ли бе - на мен лекар ми каза да го правя   Shocked

# 5
  • Мнения: 2 100
Това, което съм чувала са много разходки и...кючек  newsm68  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 581
Понеже в 34 седмица бебето беше седалищно, акушерката ми обясняваше да спя с навито одеяло, подложено под корема, от страната на дупето на бебето - лявата страна, да го натискало, за да се обърне. То не се обърна обаче, пък аз родих 5 дни след процедурата, така че не знам дали е имало шанс за ефект  Thinking

# 7
  • Мнения: 14 654
След като споделих с лекаря си какво съм правила ми каза че това е много опасно,защото можело при обръщането да се омотае пъпната връв  около бебето  Rolling Eyes
И е точно така. Дори и без да правиш тези упражнения, при обръщането може да се омотае с пъпната връв, както стана с моето дете. Едвам го спасиха. Не си правете опити с неясен резултат.

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
След като споделих с лекаря си какво съм правила ми каза че това е много опасно,защото можело при обръщането да се омотае пъпната връв  около бебето  Rolling Eyes
И е точно така. Дори и без да правиш тези упражнения, при обръщането може да се омотае с пъпната връв, както стана с моето дете. Едвам го спасиха. Не си правете опити с неясен резултат.

Е, моля ви  Stop От къде знаете по колко пъти, докато е в корема бебето се е обръщало от седалищна, в главична или напречна поза newsm78

# 9
  • Мнения: 1 049
Не си правете такива опити...  Confused Опасно е...

Общи условия

Активация на акаунт