ПОМОЩ - набара НУРОФЕНА!

  • 936
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Снощи след няколко часов рев и безуспешни опити да приспим малката, която изпадна в някакво странно състояние на бяс, рев и тръшкане и отказваше всякакво внимание, сок, биберони и т.н...., с мъжът ми се опитахме да и дадем лъжичка нурофен да се поуспокои, но тя го изплю.... Както и да е заспа много трудно и след дълга борба. В голямата дъндания сме забравили шишенцето до леглото и сутринта докато си пиехме кафето малката го е набарала, не знам как, но го е отворила, изляла е част от него върху себе си, а останалата сигурно е изпила  Имаше около два пръста на дъното! Веднага звъннах на лекарката и тя каза цял ден да и давам много течности и ако мога да я накарам да повърне. Няма да ви казвам какъв ужас изживях бъркайки и в устичката. Е повърна - но съвсем малко, почти нищо. Сега спи спокойна все едно нищо не е било. Някоя от вас знае ли дали това количество нурофен (два пръсна на дъното на шишето) ако ги е изпила (дано не е) как ще се отрази на малкото и организъмче? А какво да и давам освен сокове и вода за да го изхвърли? Мляко категорично ми отказва!

Пазете много децата си и не правете моята глупост да оставяте лекарства около тях...

# 1
  • София
  • Мнения: 39 744
мойта беше пила автършейф
даваш картофено пюре, и прясно мляко
при натряване се дава прясно мляко, а пък картофите обират всякакви погълнати неща в стомаха
давай и много течности

# 2
  • Мнения: 1 770
Млякото не се дава при всички видове натравяния (ако има такова въобще в случая), затова трябва консултация с педиатъра. Два пръста на дъното, разлято по дрешките - на мен не ми изглежда да е погълнато голямо количество. Успокой се и я наблюдавай за промени. Добре е да питаш какви точно течности да даваш - сокове, чай?

# 3
  • Мнения: 1 289
Племенницата ми яде Калгел, това което е за зъбки. Правиха и промивка на стомахчето в бърза помощ. Нурофенът при предозиране засяга бъбреците, затова или давай много вода или се обади в бурза помощ, за да ти кажат какво да правиш.
Ох, мота отвори Зимафлуора, но аз я сбарах в движение преди 2 месеца.
Пускай, ако това ти е до главата, постинги, защото всички сме едно голямо семейство и се притесняваме. Дано ви се размине само с уплахата на мама.

# 4
  • Мнения: 2 274
Аз бих я завела в болница ВЕДНАГА!!!

# 5
  • Мнения: 1 187
За щастие в шишнцето имаше около 4-5 чаени лъжици Нурофен, толкова е някъде количеството "около два пръста на дъното". Имаше и разлято по нея и на играчките й, от където съдя че е изпила 2-3 лъжички може би, в най-лошия случай. Според педиатъра, това количество по никакъв начин не може да и навреди, освен че ще стане по-сънлива и по-отпусната за през деня. Е минаха вече 6 часа от тогава, а тя нямаше признаци на отпуснатост и сънливост, игра, бяга, смя се, щуря... едва заспа, но й беше време и нямаше на къде да мърда. Надявам се да се разминем без последствия. Това ще ми е огромна обица на ухото да съм по-внимателна за в бъдеще.  Мисля си, че мога да се доверя на педиатъра ни, както съм правила до сега и затова не заведох малката в болницата. А бях на крачка да го сторя. По съвет на лекаря Вики изпи 3 шишенца със сок... ще продължавам да и давам до вечерта. На обяд ще и дам картофено пюре... Благодаря ви, че ви има. Надявам се и вие да сте по-внимателни с лекарствата и винаги да имате едно на ум, дори вечер като ги вадите да ги прибирате на мястото им...

# 6
  • Мнения: 3 042
Кламерче, ако Вики не е много опитна в пиенето сама от чашка, може само една глътчица да е пила! Не се шашкай! Хубаво, че е повърнала веднага. Мисля, че страшното е минало вече.
Съни така беше ял балсам за устни, ходихме до банята да го карам да повръща, така че и мен много ме е страх с тези лекарства и прочие. Научил се е да ги отваря, даже и Зиртек-а, който е със специална капачка за непослушни деца и него отваря вече Simple Smile големи са маймунки и имитатори!
Хайде, целувки за Вики!

# 7
  • Мнения: 1 187
И Нурофена е със специална капачка против малки ръчички, но това не е затруднило Вики да го натисне и завърти  Confused Благодаря ти приятелче, за успокоението. Наистина се надявам да се размине без последствия малкото човече и да си е все така палава, лъчезарна и усмихната. Пфу... а аз по-внимателна  #Puppy dog Изкарах си ангелите направо като влязох в стаята и я видях да надига шишенцето... Веднага се обадих на татко й да се прибира от работа. Той миля така се стресна, че не знаеше първо мен ли да успокоява или да накара Вики да повърне... Абе ужас голям, дано никоя от вас не изживее подобен страх за детето си... Изревах един леген със сълзи, заради глупавата си немърливост.

От сърце си пожелавам - да са ни живи и здрави дечицата!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Дано да няма последици! Голям ужас си изживяла!!!

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
О, миличка, дано наистина всичко е наред!
Все си мисля, че вече щеше да има симптоми, ако беше погълнала голямо количество.
Стискам ви палци!!!

Общи условия

Активация на акаунт