Кога приключихте с пасирането веднъж завинаги?

  • 2 273
  • 77
  •   1
Отговори

Анкета

Детенцето ми "прояде" непасирана храна на:

Опции:

  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм сигулна дали мястото на тази анкета е тук, но мисля, че се интересувам от нещо ОБЩО, а не конкретно, свързано с храненето, и за това едва ли мястото и е в някой от двата подфорума "Кърмене/хранене с АМ и захранване..."
Провокира ме фактът, че моят син едва ДНЕС изяде първата си порция непасирана храна от кухнята (а е на 1г и 4м. Crazy), а повечето дечица на тази възраст, които познавам реално или виртуално, от доста отдавна се справят добре с храна на частици. Още повече се убеждавам, че си е до дете, явно не съм била достатъчно упорита и твърда, за да му помогна да се научи по - рано да дъвче, а не да се дави от всяка частица и да стигаме дори до повръщане...  Sick Ако изобщо става с учене това, а детенцето не си показва за кое кога е готово. newsm78 Ето днес отведнъж се справи прекрасно, а досега е било истинско мъчение, ако се заинатях храната да не мине през пасатора. ooooh! Ужасно ми беше притеснено, мислех си, че никога няма да се научим  Embarassed, а някои хора в обкръжението ми, разказваха страховити истории как на самите тях са им пасирали всичко и след 2г. и т.н., и т.н....

Целта ми е сумарно да се види черно на бяло до кога АдЖебА  Mr. Green е "нормално" храната да се смила по - финно от мама, защото явно ние сме мъъъничко позакъснели  Laughing и кога болшинството мъници са започнали да се справят перфектно с парченцата.
Моля, нека темата не се превръща в поле на нападки на тема методи и практики на хранене и отглеждане. Искам просто да споделите как беше при вас...  Praynig

# 1
  • Мнения: 5 393
Някъде около 1г и 2м беше, но не помня точно newsm78Иво се научи да дъвче много рано, още когато имаше само 4 зъба, защото обожаваше солети и аз му давах-дъвчеше ги с венците Laughing

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Не си спомням съвсем точно, но синът ми беше на около година и 5-6 месеца, когато наистина започна да похапва с охота по-едра храна. По бисквити и солети никога не си е падал. Попара също не долюбваше. Хапваше от по-малък - към годинка - супа с хляб на попара. Иначе дори и до по-късно много обичаше Ганчевите пюрета с месо, така, че му давах дори след като стана на две години, докато започна да яде единствено от общата храна.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Пасирах до годинка, след това храната я давах намачкана с вилица  Peace

# 4
  • Мнения: 3 205
Около година и два месеца. Още ми е пресен спомен времето, когато не ядеше месо, ако не е стрито на молекулки и ревеше от цели зърна ориз.... Според мен е до дете и нещата не трябва да се насилват. Опитваш, пробваш и един ден чудото става. Но дотогава не можеш да го държиш гладно, нали.

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Изобщо не съм пасирала каквото и да е.Давам храната намачкана с вилица,за да се учи и на по-едри частици Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз не съм готвела и не съм пасирала съответно  Embarassed .До 8 месеца Велизар беше на пюрета, сега вече е на кухня и от там манджите не му ги пасирам.По-едри са от пюретата, но той има 5 зъба и си дъвче всичко.Вече си яде и бисквити.Така, че никога не съм пасирала.Ти да сега всичко от кухнята ли си му пасирала  newsm78 ? И не мисля че ти си виновна.То като си е готово да дъвче детето си показва.Няма да го оставиш да се дави я.Ще се научи.Велизар сам си показа, че е готов.Сега яде и парченца кашкавал и такива неща, но всичко си е до детето.Не се притеснявай и успех с дъвченето  Laughing  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
На 10 месеца,когато започна да яде от детската кухня Wink

# 8
  • Мнения: 2 567
Моят отговор го няма в анкетата. Никога не съм пасирала. Единствената по рядка храна, която е яла е била кашата и пюретата. От шест месечна възраст започнах да и взимам от кухнята и и слагах по малко хляб в супата, в която си имаше и малки парченца месо и така си започна да яде твърда храна.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Не помня точно Confused Но около годината ще да е било - опитвах се да я насърчавам полека да яде по-едри частици. Като бебе пасирах, после почнах да мачкам, след това ядеше дребни парчета, сега яде като човек Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 211
След година и половина не пасирах много неща, но някои от храните прояде непасирани чак след втората година. Мисля, че не трябва да се притискат децата, като им дойде времето, те сами показват кога са готови да ядат по едро смляна храна.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Ти да сега всичко от кухнята ли си му пасирала  newsm78 ? И не мисля че ти си виновна.То като си е готово да дъвче детето си показва.Няма да го оставиш да се дави я.Ще се научи.

Да, всичко готвено от кухната или от мен, пюретата нямаше нужда, естетвено, поне тези които са по - финно смлени. Дори на море ходихме с пасатора... ooooh! Проблеми с апетита не сме имали, но ако нещо не е пасирано или отказваше да го преглътне, или направо се давеше с него. Пробвала съм много пъти да намачквам само, но резултатът е бил същия...
Радвам се, че твоят Велизар (адаш! Heart Eyes) не ти е спретвал притеснения и чуденки по тоя въпрос. Браво на него! Hug

# 12
  • Мнения: 1 230
На 7 месеца си ядеше без проблем ДМК, а в къщи мачках с вилица  Peace Разбира се има храни, които ги пасирах до 11 месец (после ползвахме зъби  Mr. Green) - телешкото например...

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ами аз още пасирам,заради сухара който слагам в яденето

# 14
  • Мнения: 865
Сега е точно периода ,когато преминавам от пасатора към вилицата.Нещо започна да се мръщи на пасирани храни.Харесва и явно да дъвче (с два зъба Laughing)

Общи условия

Активация на акаунт