Бебето отказва зеленчуковите пюрета

  • 1 222
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Мойта мацка твързо отказва зеленчуковите пюрета и кашата, какво да я правя. Плюе и пищи. Сега яде 4хАМ и 1 плодово пюре (с нишесте, т.е. само него, не като добавка). 

# 1
  • Мнения: 56
Какви пюрета й даваш?Моята също отказваше Sad.Нашата педиатърка ми каза да и приготвям домашни и така прояде.

# 2
  • Мнения: 1 672
и моята дъщеря е по същия начин като и давам с лъжичка пищи и посинява от рев, но аз вече и ги давам с биберон пробих му по голяма дупка и така.Така си ги хапва и не ги плюе  Peace



# 3
  • Мнения: 2 401
Давам и само Овко, плодовите ги хапва иначе. А това за биберона и аз съм си го мислела, не бях сигурна дали идеята е добра.

# 4
  • Мнения: 390
Пробва ли да добавяш към пюрето малко АМ? Така хем става по-рядко, хем се доближава до вкуса на млякото с който е свикнала. Аз така правех в началото, след това постепенно премахнах тази добавка от АМ.
А идеята за пюре с биберон, според мен не е добра. Трябва да свикват да ядат с лъжичка.
Иначе има вероятност след това всичко да иска да яде с биберон.

# 5
  • Мнения: 56
Това с биберона не е от най-добрите идеи,според мен.Детето трябва да свиква с лъжицата,естествено без да се насилва.Имам приятелка,чиято дъщеря до година и 2 месеца ядеше всичко през биберон.Голям зор беше докато свикне с пустата лъжица.И това дойде от предлагане на пюренца със биберон.

# 6
  • Мнения: 1 877
Аз добавям на Дарин АМ към тези пюрета,защото и той не иска да ги яде иначе

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
В зеленчуковите и аз добавях АМ,но можеш да опиташ с друга марка пюре.

# 8
  • Мнения: 753
спокойно, и моето беше така, затова ги смесвах с плодови, на ам-ам има комбинирани плодови/зеленчукови също, опитай я с тях, моето там 'прояде'...успех  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 401
Е аз понеже неотдавна се оплаках, че много ми дебелее бебето, та сега ще се видя в чудо явно. Мерси за съветите, ще ги пробвам един по един докато стане.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Синът ми така и не ги прояде.Ама те наистина имат отвратителен вкус.
Пробвах няколко различни марки и се отказах.
Варих му в къщи картофи с чушки,грах.Зимата имаше и тиква ,много я харесваше.

# 11
  • Мнения: 2 401
Мдааа и аз не бих ги яла.. Simple Smile Къде мога да намеря рецепти за домашно приготвяни?

# 12
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз сега захранвам с зеленчукови и купих няколко вида. Определено Хип не ги иска само ги плюе, а на един дъх оправя Бебивита и Хаме и са на добра цена и двете за разлика от Хипа.
А рецепти мисля, че има в сайта на Бон Апети и аз от няколко дена мисля да влезна да видя ама многооооо ме мързи  Embarassed

# 13
  • Мнения: 353
и моята дъщеря е по същия начин като и давам с лъжичка пищи и посинява от рев, но аз вече и ги давам с биберон пробих му по голяма дупка и така.Така си ги хапва и не ги плюе  Peace




И аз така и с дъщерята и сега и сина,нямам нерви да го мъча с лъжица.Колкото до биберона,никакъв проблем с ранното му махане Wink.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
и моята дъщеря е по същия начин като и давам с лъжичка пищи и посинява от рев, но аз вече и ги давам с биберон пробих му по голяма дупка и така.Така си ги хапва и не ги плюе  Peace

И аз така и с дъщерята и сега и сина,нямам нерви да го мъча с лъжица.Колкото до биберона,никакъв проблем с ранното му махане Wink.

Но не при всеки е така, на позната детето и по тази причина до към 3,5г. му пасираха всичко едвали не само да го преглъща като сок, неискаше да дъвчи или каквото и да било. Така, че не е много добър този варянт с широката дупка на биберона. Така мисля аз  Peace

Общи условия

Активация на акаунт