Как се чисти силикон?

  • 19 509
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Това ми е въпроса. Става въпрос за силикон при монтиране на тоалетната чиния, има остатъци, които много ме дразнят, а ме е страх да не увредя теракота

# 1
  • София
  • Мнения: 752
С шпатулка за почистване на керамични плотове

# 2
  • Мнения: 2 591

 Peace действай по-внимателно и няма да увредиш нищо  Peace

# 3
  • Мнения: 204
благодаря ви момичета, ще пробвам още довечера

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
А от ламинат? Намазан ми е пода покрай една от преходните лайсни и му се назландисвам от 2 месеца....Шпатула за плот нямам Confused

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Има едни подобни шпатулки по магазините за домашни потреби. Не се сещам точно как им беше заглавието, аз ги ползвах първоначално за да остъргвам боя от прозорците след клепането на мъжа ми. Виждала съм и в Практикер, струват 4-5лв. Идеални са и за готварски плотове, а и за силикон по гладки повърхности.

# 6
  • Мнения: 8 999
А някакъв разтворител няма ли? Моят ламинат го уплътниха със силиконово нещо си, но не го по4истих веднага и засъхна - сега го 4егъртам с нокът, когато съм в настроение. А имам 100 кв.м. ламинат!!!

# 7
  • Мнения: 21
Ами има разтворител.
Съпругът е купил, но още не съм го пробвала.

# 8
  • Мнения: 8 999
Пробвай бързо и кажи кой то4но е!

# 9
  • Мнения: 386
в бутици като бриколаж и практикер има разтворители за силикон на фирмата bison
действат добре, но малко смърдят, но не нетърпимо - чистих от разтекъл се силикон душкабината (това е една друга драма) и имаше ефект   thumbsup
мисля, че е към 20тина лв

# 10
  • София
  • Мнения: 752
А от ламинат? Намазан ми е пода покрай една от преходните лайсни и му се назландисвам от 2 месеца....Шпатула за плот нямам Confused

По всичките магазини като Бриколаж и Практикер се продават комплектчета с макетни ножове и подобна шпатулка, но на мен лично ми изглеждат не толкова сигурни...някакси се кривят леко и ме е страх че с ръбчетата на ножчето ще надраскам повърхността... иначе шпатулки като тази на снимката специално за керамичен плот има във всички магазини за бяла техника - за Техномикс знам със сигурност.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
А някакъв разтворител няма ли? Моят ламинат го уплътниха със силиконово нещо си, но не го по4истих веднага и засъхна - сега го 4егъртам с нокът, когато съм в настроение. А имам 100 кв.м. ламинат!!!

За разтворител не съм чувала, но може да си купиш заздравител...за нокти, де  Mr. Green

Наистина с чегъртане става най-добре. Отлепва се изцяло.

А на мен проблем ми е пяната  Tired Един майстор оклепа всичко и няма махане!

Общи условия

Активация на акаунт