БОН АПЕТИ гост - Тони Димитрова

  • 2 133
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 306
Гледали ли сте то4но това предаване?Записах си рецептите, но някаде съм ги изгубила едната бе6е за пиле с броколи или не6то такова-много бързо ги приготви и ми харесаха.Това ми е въпроса-записала ли ги е някоя мама тези рецепти?Предварително ви благодаря

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 686
 Аз ги записах и дори правих 1-та.
Беше риба с майонеза.

500 гр. хек филе /или немиризлива маслена риба, със скумрия не става/
2 пакета майонеза "Краси"
2 глава червен кромид - на кръгчета
чер.пипер

В тавичка се нарежда рибата без да се соли. Върху нея кръгчета червен крмомид. От горе се маже с майонезата и се наръсва с черен пипер. Пече се 30 мин. 

# 2
  • Мнения: 95
Мисля, че си ги бях записала, но трябва да погледна вкъщи. само не знам дали довечера ще успея. Ако до утре никой не ти е изпратил рецептите може да ме подсетиш на личния!

# 3
  • Мнения: 3 306
Благодаря ви   bouquet   6те 4акам и другата рецепта

# 4
Рецептата с Хек я правих в къщи се хареса- правих я само, че с бял лук.
И аз се нареждам на опашка за другата рецепта. Crazy

# 5
  • Мнения: 95
Ето най-после и рецептите от мен:
 
Рибата на Гинчето от Варна
Гост: Тони Димитрова, певица
21/7/2007

1/2 кг филе от хек
400 г майонеза
3-4 глави червен лук
черен пипер на вкус

1.   Лукът се почиства и се нарязва на шайби. 2. Рибното филе се поставя в малка тава. 3. Върху филето плътно една до друга се подреждат шайбите лук. 4. Отгоре равномерно се нанася майонезата. 5. Накрая ястието се поръсва с черен пипер на вкус и се пече 20-30 минути в умерено загрята фурна.

  Пиле по бургаски ала Тони Димитрова
Гост: Тони Димитрова, певица
21/7/2007

1 пиле
250 г замразени броколи
200 г синьо сирене
50 г краве масло
червен пипер и сол на вкус

за друсаните картофи:
1/2 кг картофи
50 г краве масло
черен пипер и сол на вкус

1. Картофите се нарязват на едри парчета и се сваряват в подсолена вода. 2. Броколите се нарязват наедро и се слагат в дълбок съд. 3. Синьото сирене се нарязва на малки кубчета. 4. Кубчетата сирене се сипват при броколите, добавя се кравето масло и се разбъркват добре. 5. Пилето се пълни с приготвената смес, слага се в йенска тава, намазва се с масло и се поръсва с черен пипер. 6. В тавата се сипва останалата плънка и се налива малко вода. 7. Пилето се слага във фурна и първите 15 минути се пече на 250 градуса, след което температурата се намалява до 180 градуса и се пече още 20-30 минути. 8. Докато са още топли, сварените картофи се отцеждат от водата, добавя се маслото и започват да се "друсат" под капак. 9. Накрая се подправят с черен пипер и сол на вкус и се поднасят като гарнитура към месото.

Дано чакането да си струва! Приятен апетит!!!

# 6
  • Мнения: 3 306
tiya   blagodarq  bouquet newsm51 smile3525

# 7
Благодаря за рецептата tiya. smile3525

Общи условия

Активация на акаунт