Въпрос за ваксината за полиомиелит

  • 959
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Здравейте,
миналата седмица ни беше 4-тия прием на ваксината за Полиомиелит. Педиатъра ни каза, че 5-тия прием е отпаднал. Наистина ли е така и въобще къде мога да се информирам.
Предварително мерси за отговорите.

# 1
  • Мнения: 2 529
Отпадна откакто вече се използва убитата инжекционна ваксина, а не капките. На листовката на самата убита инжекционна ваксина си пише, че се слага 3 пъти както следва след навършен 2-ри месец с интервал един месец и една реваксинация 1 година след последния прием:
http://www.doctorbg.com/data/File/9_I/Imovax-Polio.pdf

# 2
  • Мнения: 941
Здравейте,
миналата седмица ни беше 4-тия прием на ваксината за Полиомиелит. Педиатъра ни каза, че 5-тия прием е отпаднал. Наистина ли е така и въобще къде мога да се информирам.
Предварително мерси за отговорите.
  Solange,имахте ли някакви реакции след ваксината,че ни предстои,даже малко я отложихме?

# 3
  • Мнения: 3 069
Здравейте,
миналата седмица ни беше 4-тия прием на ваксината за Полиомиелит. Педиатъра ни каза, че 5-тия прием е отпаднал. Наистина ли е така и въобще къде мога да се информирам.
Предварително мерси за отговорите.
  Solange,имахте ли някакви реакции след ваксината,че ни предстои,даже малко я отложихме?

И аз се присъединявам към питането.....Много се тревожа от странични реакции.

# 4
  • Мнения: 251
Здравейте!
Не, не сме имали абсолютно никакви реакции против ваксината. Всичко мина нормално.
Само, че аз пак имам въпрос първия, втория и ако не се лъжа третия ни прием бяха на капки  а сега последния бе с инжекция. Това означава ли, че няма да имаме 5-ти прием и ако да нормално ли е?
Мерси предварително!

# 5
  • Мнения: 3 069
Здравейте!
Не, не сме имали абсолютно никакви реакции против ваксината. Всичко мина нормално.
Само, че аз пак имам въпрос първия, втория и ако не се лъжа третия ни прием бяха на капки  а сега последния бе с инжекция. Това означава ли, че няма да имаме 5-ти прием и ако да нормално ли е?
Мерси предварително!

Ами след като сте имали 3 приема на живата полиомиелитна без проблем, дори и да ви сложат 5-та ваксина, не трябва да се притесняваш, защото тя е убита.

# 6
  • Мнения: 539
и аз вчера разбрах че сега ще имаме убита ваксина, след като  на 2, 3 и 4 м. се слагаше живата. И аз се чудя дали не е проблем 3 пъти жива и сега убита!

# 7
  • Мнения: 3 069
Не е проблем, защото живата ваксина е опасна, а мъртвата не толкова.

Общи условия

Активация на акаунт