Колко дни може да не ака бебето, без да страда от това

  • 29 160
  • 19
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Момичета, синът ми не е акал от вчера в 11 ч., може да е рано да се притеснявам, ама ще ми се да знам колко дена може да задържа храната, без това да е проблем за него?  
Храня го по много объркан начин  На кърма и на Аптамил е. Но няма режим на хранене,а е на поискване - понякога прескача хранене, друг път го отлага с час -два.
Доскоро акаше след всяко кърмене, но след като започна да повръща след яденето и да не наддава на тегло, след ходене по изследвания в Пирогов, дадох 2 пъти Аптамил АР и 1 път Фризовом.
От вчера давам веднъж кърма, веднъж Аптамил(обикновен).
Дали му се е разбъркало коремчето  
А, не дава признаци да страда от това,че не е акал  
Моля, споделете мнението си

# 1
След първия месец започнахме да акаме през два дена. Съответно аз се притесних да не е запек. Но и досега няма проблем. Ака си на все 48 часа,а сме на адаптирано мляко. Обаче имаме режим на хранене. Не те ли обърква това хранене на поискване, още повече, че даваш и ад.мляко?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
Гена,Светослав е само на кърма,а разреди акането..Simple Smile
Дали е пораснал незнам,но майките тук от форума и педи казват че няма нищо обезпокоително.От една седмица ака по веднъж на ден,като не дава признаци това да го мъчи,яде си нормално и не плаче Sunglasses Сега като го разреди количеството е повече както и вида му е малко по-различен ама нищо тревожно.Сега например от 3 дена небеша акал и днес два пъти напълни памперса....толкова че само с кърпички няма начин да го оправя и тичаме на мивката.
Не се притеснявай!

# 3
  • Мнения: 1 214
Щом сте на смесено хранене:Мляко и кърма на едно хранене е най-добре,а не да ги редуваш.Малко е неудобно с две шишета да храниш на едно хранене,но  адаптираното мляко  се усвоява по-добре.Сок даваш ли?Да не се е запекло от това бебето?
Ако не се е изакало само до 48 ч. трябва да му се  помогне.По принцип Аптамил AR e  и против запек,така че не би трябвало да имате проблем.Освен това сте на възраст да разредите вече акането.Или е просто период на адаптация към новата храна.Прочетох в другата ти тема,че от скоро даваш формула.Аз не бих направила това заради  повръщането както те е посъветвал педиатъра. Има начини и при кърмено бебе да се намали  повръщането, а ако се окаже друга причината и вече е късно да върнеш кърмате?Бих сменила педиатъра.Но това е все пак моето мнение.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря ви за отговорите!
Обърква ме храненето на поискване, но Влади,ако не се събуди сам за ядене, не го храня, така че часовете се разместват!
А педиатърката вече я смених  #Cussing out
Засега няма да предприемам нищо за акането.
Сокче не давам.

# 5
  • Мнения: 4 629
Няма проблем да не ака до 4 дни. Така ми каза моята педиатърка.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: 11bobi11
Няма проблем да не ака до 4 дни. Така ми каза моята педиатърка.


 #Shocked 4 дни #Shocked

# 7
  • Мнения: 430
Аз пък знам, че до 3 дни се смята за приемливо, но разбира се нежелателно. След този срок трябва да му се помогне. Малко офф, ама какво значи "повръща". Мойта щерка си драйфаше така до 7-8 месеца. Не обилно, но достатъчно да си оплеска дрешките и чаршафите и по тази причина се мъкнеше постоянно с лигавник. Та, нормално е да повръща по малко. Аз бих те посъветвала да я оставиш на режим. Поне през деня. Много по-лесно е за теб, добре е и за детето. А през нощта - ако си поиска, дай и.

# 8
  • София
  • Мнения: 708
и аз съм чувала за 4 дни, било свързано с усвояването на храната..

# 9
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Само за изключитено кърмено бебе се допуска 4-5 дена, защото се усвоява почти без остатъци, на формула над два дена става опасно, ще види зор  smile3550  !

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: eli_c
Само за изключитено кърмено бебе се допуска 4-5 дена, защото се усвоява почти без остатъци, на формула над два дена става опасно, ще види зор  smile3550  !


тук не става дума за изключително кърмене обаче.
два дни е абсолютният максимум, всичко останало е самоуспокоение на майката.

# 11
  • Мнения: 3 146
2 дни е наистина максимум.Аз не бих легнала да спя спокойна, ако детето нене акало 2 дни.Макар че тук съм чела съвети, които са ме потрисали - акало си някакво бебе веднъж на 10 дни и това било съвсем нормално.така се изказаха няколко майки, то всичко си усвоявало, понеже било на кърма.С това посмъртно не мога да се съглася.И дъщеря ми е била само на кърма и един единствен път не беше акала (почти 6 дни) през които щях да откача и давах какво ли не.а да ми ака 3 пъти в месеца  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked просто не мога да коментирам.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Цитат на: mama kenga
И дъщеря ми е била само на кърма и един единствен път не беше акала (почти 6 дни) през които щях да откача и давах какво ли не.

Но явно не е имало резултат, щом въпреки всички мерки е взело 6 дена събитието - но пък е било обилно акото, нали?
Тези потрисащи те мнения се споделят и от педиатри, включително някои български такива. Стига детето да не се мъчи и акото да е с нормална (мека) консистенция и като количество да отговаря на времето (т.е. ако не е акало 3 дена, количеството да съответства на тези три дена), това не се счита за запек. Става дума за кърмени бебета.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: mama kenga
2 дни е наистина максимум.Аз не бих легнала да спя спокойна, ако детето нене акало 2 дни.Макар че тук съм чела съвети, които са ме потрисали - акало си някакво бебе веднъж на 10 дни и това било съвсем нормално.така се изказаха няколко майки, то всичко си усвоявало, понеже било на кърма.С това посмъртно не мога да се съглася.И дъщеря ми е била само на кърма и един единствен път не беше акала (почти 6 дни) през които щях да откача и давах какво ли не.а да ми ака 3 пъти в месеца  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked просто не мога да коментирам.


всичко е абсолютно вярно Rolling Eyes до последната запетайка Rolling Eyes

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Цитат на: Gena
Момичета, синът ми не е акал от вчера в 11 ч

Аз бих наблегнала на внимателно масажиране на коремчето, каране на колело с крачета (пак леко) и по-често кърмене. Така ще натрупа по-скоро "материал". Ако бебето не се мъчи и не страда, а впоследствие акото не е твърдо и е изобилно, не се тревожи излишно.

Общи условия

Активация на акаунт