Помагаите майки

  • 612
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
      Накратко сина ни е на 7 1/2 месеца и съответно почнахме със захранването в петия месец. Храним се предимно с кърма и  захранването го прие много нормално в самото начало, но от вече една седмица ми прави "номера". При самото хранене изяжда си млечната каша без проблем, но пюретата са ни много трудни. В смисъл държи го в устата си и това е- ни напред ни назад/не го гълта, а не го и връща/. След известен престои в устата пюренцето се стича навън.
  Иначе  бебето ми е здраво и спокойно без никакви оплаквания, имаме 2 долни зъба, а горните венци са подути вече месец. Чудим се дали е от венците или нещо друго- може пък да не му харесва вече. Понеже същите тия пюрета ги ядеше с охота преди месец.
 Пробвах на гладно да му давам пюрета, но без резултатно. Ако някой е преживял нещо подобно - моля дайте съвет.   bouquet

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Мога да се изкажа от личен опит  Confused Горе-долу на тази възраст Вики ми отказа всякакви пюрета Shocked Да не говорим, че месните въобще не ги яде  Close Пробвах, аз да приготвям, но уви  Confused Принудих се да я запиша на кухня Sad

# 2
И при нас беше така, даже като започнеше да прави с пълна уста брррррррррр и всичко ставаше в моркови  smile3514 или не дай си Боже да вземе да кихне преди да е глътнала...  smile3511 Но венците точно отпред тогава й бяха подути и просто не искаше много лъжицата. Така реших, че като я боли ще пробвам с гумена лъжичка и наистина прояде... те са по-мекички. Като вариант може го да пробваш дали ще помогне, при нас подейства!  newsm68

# 3
  • Мнения: 42
 То ако вървим по пътя на логиката би трябвало да не яде въобще от лъжица. Кашата си я хапва без проблем - значи проблема не е в моя телевизор. Може би пюретата не му се услаждат??? Дори слагам по малко кърма в тях, уж да му е сладичко, ама не яде "магарето". Дори съм пробвала цял ден само пюре без да му давам да "цока" кърма - същата работа.

# 4
  • Мнения: 1 691
Не от личен опит, защото пюрета изобщо не съм давала, но според мен просто не му харесват на вкус. Вариантът с кухнята ми се струва удачен, или пък ти да му готвиш разни неща, ако предпочиташ.

# 5
  • Мнения: 42
  Забравих да кажа, че пюретата които му давам са домашни, а и купешки съм пробвала - резултата е един и същ.

# 6
  • Мнения: X
Уф, не знам дали ще съм полезна, но е възможно да е период, в който просто не са им вкусни...  newsm78 Моят Слънчо ще се озъбва след неопределено време, но ще е скоро като гледам венеца. Болничък е от няколко дни и пюретата са му "ТЦ". Щом не се кефеше на плодовото, а и тиквата, която обича много, значи ясна работата. Ще почакам засега сме на кърма- основно. А пък по нататък ще му мисля.
Като гледам и ти имаш време,  важно е да папа кърма. Може да му даваш само това, което харесва и приема, пък другото- за по нататък. Успех!!!

# 7
  • Мнения: 2 829
Ами моето мишле като започнах да го захранвам беше като прахосмукачка-каквото докопаше и го гълташе. След месец-два обаче имаше един период дето изобщо спря да яде пвърда храна. И до ден днешен има дни, когато изобщо не желае да яде. Обаче си суче винаги и аз изобщо не се притеснявам-ако иска да яде-нека яде, ако не иска-това си е негов проблем.

Общи условия

Активация на акаунт