Страх, параноя или отново за 11.09.?????

  • 1 232
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Страх ли ви е повече след 11.09. за сигурността и безопасността ви по принцип?????Прекалено много ли се раздува тероризма или вече наистина Земята не е същата след толкова много войни, кръв, болка, мъка, и природните катаклизми?????

Аз лично все още помня как гледах ТВ с първите новини за 11.09. и ужаса и страха,които ме бяха обзели тогава...Сега....май вече новини без смърт не са новини, толкава нормално стана страданието,че вече май новина е новина без смърт..........Но все повече и повече се чувствам като живееща на полицейска планета.......

# 1
  • Мнения: 1 568
Спомням си бях си в къщи и се хранихме с малкият! Той беше на около година и нещо и като чух,бях сигурна че светът свършва!Усещах че нищо вече няма да е същото! Обзе ме майчина тревога,минах покрай иконата в спалнята,докато мъникът седеше на столчето си за хранене в кухнята,ходих да затворя прозореца на балкона(не знам защо,беше топло) и докато минавах покрай иконата на света Богородица само и казах :Майчице,пази ми го,моля те!
Сърцето ми знаеше,че нищо вече няма да е същото,не знам защо.....

# 2
  • Мнения: 3 491
Мамо Цоцоланке, имах съпруг, който работеше в съседната на Близнаците сграда на въпросния 11-ти септември, и не знаех какво става с него цял ден, и нямах право да си губя разума, защото бях прясно бременна с второ бебе и се грижех за дете на годинка и нещо. Така че, докато човечеството си е позволявало да се шашка и да гледа на воля ужаса и страхотиите, на мене този емоционален лукс ми беше отнет, а може би и на много други около мене. Малкият човек си искаше своето - да гледаме улица "Сезам", да ходим на детска площадка, и изобщо, да има нормално детско ежедневие на 11-ти септември. Нямах на кого да го оставя и да се пошашкам на воля.
Така че, в резултат на 11-ти септември и разни други събития попретръпнах достатъчно, за да не се чувствам като живееща на все по-лоша планета. На 12-ти септември бях  на преглед за установяване на втора бременност. Сестрите и лекарят гледаха телевизия, но имаха куражът да си вършат работата и да ме настроят оптимистично.
Какъвто и да е животът и каквото и да става, за мене по-героично нещо от запазването на нормалното ежедневие няма.

# 3
  • Мнения: 822
Това лято бях за няколки дни в Лондон...Повозих се и в метрото.Може и да ми се е сторило,но пътуващите гледаха подозрително всеки,качил се с по-обемен багаж...Очите им шареха насам-натам.Мълчаха дори и тези,които бяха по двама...Стори ми се много подтискащо...Мои познати споделиха,че когато имат възможност,избягват да пътуват с метро...Не зная,дали е параноя...Животът все пак продължава.

# 4
  • Мнения: 1 312

Какъвто и да е животът и каквото и да става, за мене по-героично нещо от запазването на нормалното ежедневие няма.

  202uu

# 5
  • Мнения: 2 792
 Е, как точно в България, да ме е страх в повече, много преди това около нас се случиха много по-сериозни неща, цяла Югославия горя, много повече ме е страх от масовите гробове там и всичко, което се случи до нас, от един 11.09.

# 6
  • Мнения: 4 585



Блажна, опитвам се да си представя какво ти е било.
Едва ли успявам.

# 7
  • Мнения: 1 120
Е, как точно в България, да ме е страх в повече, много преди това около нас се случиха много по-сериозни неща, цяла Югославия горя, много повече ме е страх от масовите гробове там и всичко, което се случи до нас, от един 11.09.

напълно съм съгасла с това.но все си мисля,че в Бг сме в безопастност.но винаги като съм извън границите ме страх,признавам си  Peace и то без значение в коя страна
началото на юни бях в Мармарис.на втория ден разбрах,че в Истанбул двама туристи седнали на пейка и тя гръмнала.не ме питайте как се чувствах през следващите 8 дни там.само се оглеждах и треперех  #Crazy

# 8
  • Мнения: 3 423
Вече писах, че онзи 11.9. го проспах
и чак на другия ден разбрах, че нещо
било станало някъде-си. Никакъв шок.
Мъжът ми ми каза обаче, че тия дни
из града имало много повече ченгета
от обикновено. Представям си колко
неуниформени пък е имало. Каквото
става, ще става рано или късно. Веднъж
обаче, признавам си, слязох от влака и
хванах следващия, защото някакъв тип
срещу мен ми се стори подозрителен.
Сега малко ме е срам от постъпката ми.

# 9
  • Мнения: 6 167
Не, изобщо не ме  е  страх.
Днес гледах по новините Осама, т.е снимка на Осама, размахва пръст.. някъв човек с чалма нещо говори. Аллах, джихат..
не вярвам грам. Мисля, че Буш и пр. народ манипулират хорицата да виждат врагове и да се съгласяват на огромни антитерористични бюджети. Няма вече СССР. Къде е тоя Осама? Къде са тия терористи. 50 милиарда е бюджета на Буш за антитерористични мерки. В Европа по-малко. Защо? отвреме на време ми  пускат снимка на човек с калашник и чалма да повтаря глупости и да си мисля " ето, добре че платих от данъците ми , за да ме пазят наш'те".  Манипулации. Те така и на Луната кацнаха.  Гледах след новините и едно интервю, споменаха застрахователни компании. При тях, както се знае няма 6/5, основава се на статистика, а не на новини. Има застраховки с/у терористични атентати - застраховката по стойност е същата, която е и при злополука с метеорит. Тоест, вероятността да те убие метеорит е същата, като тази да пострадаш от терористи.

По-сериозни заплахи виждам и аз от междуетнически и местни конфликти тип Югославия.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 15:44 от Lennie

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Лиске по добре да те е срам,отколкото да нямаше тази възможност,разбираш ме.

# 11
  • Мнения: 236
Можеш да пострадаш в автомобилна катастрофа, да ти падне керемида на главата, да умреш за минути от инфаркт... Всичко това се случва на хората всекидневно. На хиляди, но не го отразяват в новините. Смисълът на тероризма е да те държи в страх. За никого не е полезно да се поддава на този страх. Съгласна съм с блажка. Колкото по-уплашени са хората, толкова по-лесно е да ги контролираш.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Като чух по новините, изтръпнах, защото сестра ми е у щатско. Зазвънихме по телефони, тя се обади да каже, че е добре, жива и здрава - хубаво, че беше в по-селски щат по това време.
Драма голяма е това, толкова животи нахалос...
Но иначе - да, прекалено се раздува тероризма.

# 13
  • Мнения: 1 952
"Анализ на колапса на световния търговски център в Манхатан отново повдигна версията за конспирация около атентатите на 11 септември, съобщи BBC.
Според 130 инженери и архитекти, включително и от университета в Кембридж срутването на кулите-близнаци е било „подготвен демонтаж” с използване на взривни вещества, а не пряко следствие от тарана срещу сградите на два самолета с терористи-самоубийци. Експертите потвърждават своите сензационни изводи с подробен анализ на фото и видеоматериали, многобройни свидетелства на очевидци. Според тях сградата се е срутила вертикално вместо да се люлее, като всеки етаж е събарял следващия под него. Ясно, че засегнатите части на сградата са падали надолу, но не е известно защо здравите са се срутили без да оказват почти никаква съпротива. Очевидно това е бил професионален демонтаж с използване на взривни вещества, твърди Ричард Гейдж от американския институт на архитектите, цитиран от Комсомольская правда и БГНЕС. „На всички е известно, че подобна операция изисква сложна система на миниране. Предвид съществувалата в Търговския център система за контрол и безопасност е трудно да си представим, че всички тези работи терористите са могли да извършат безпрепятствено. Така стигаме до ужасния извод: терористичният акт може би е бил „режисиран” от правителствени кръгове в САЩ”, казва инженерът. Проучване, проведено неотдавна от „Ню Йорк Таймс” сочи, че трима от всеки четирима американци подозират, че правителството на САЩ крие истината за 9/11. Ясно е още, че 91% очакват нов атентат от Ал Кайда. "

# 14
  • Мнения: 236
Хм, теория на конспирацията. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт