Divide et impera! - "диференцирай и владей" Д. Вълчев.

  • 4 445
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 585



Какво мислите за евентуална даскалска стачка.
Аз нищо няма да коментирам, пристрастен съм.

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз нещо не съм в час .... за каква стачка става въпрос...иначе в днешно време по - актуално е "Унифицирай и владей"

# 2
  • Мнения: 4 585



Ами министърът на образованието, от как е станал министър, все обещава
диференцирано увеличиние на заплащането на даскалите. Но се окзва, че е
обещавал ей тъй, да чакат тихо и кротко. В Бюджета за таз година нищо такова
няма заложено, следователно не може. Сега се настройва общественото мневие
срещу учителите. Отделно дето учителите настръхват помежду си за това диференциране.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Запис Mr. Green

Аз се отказах от диференцираното унижение. Не е това начина група приближени подмазвачи да ми определят заплащането.

За стачката вече не искам да мисля, защото е още по-унизително. Хвърлят лъжи в медиите министрите относно заплатите ни и сигурно има някой да им вярва.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
И аз съм пристрастна! ooooh!
Но е унизително за учителите да работят за мизерни 250-270 лева.
Особено тези в детските градини и обединените детски заведения! #Cussing out #Cussing out
Бруто заплата, не нетна. Naughty
А помощник възпитателките, пак там, те са  т. нар. лелки, те пък се трудят за мизерните 180 лева. Sick #Cussing out
А с това диференцирано заплащане, което се готви на учителите, в момента само се настройват едни срещу други всички учители.
И за да не си помислите, че се касае за стотици левове, които ще получат отгоре някои учители, ще ви кажа, че става въпрос за 5-10 лева разлика върху заплатата в повече на някои от тях - по-диференцираните ....  Sick #Crazy

# 5
  • Мнения: 7 837
Случайно засякох днес по радиото министерски мисли за Халеевата комета. Министър с чувство за хумор...

# 6
  • Мнения: 871
Смятам , че диференцирането е поредната гавра. Има условия, които ще породят отношения в колективите и пак няма да са с високи заплати учителите!!! Добра основа за кавги е Tired

# 7
  • Мнения: 3 423
Вчера четох, че за 2009 година се планира
учителската заплата да набъбне до хилядарка.
Шокирани ли са учителите, та ще стачкуват?
Сигурно им е много и не знаят какво да правят
с такава бала пари. За да станеш учител в БГ,
сигурно трябва да си наистина в няква безизходица.
Което е наистина жалко, откъдето и да го погледнеш.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При този скок на цените и инфлацията, през 2009 сигурно минималната заплата ще е 800лв., та затова обещават на учителите 900лв.

# 9
  • Мнения: 4 585


Умишлено навират в лицето на обществеността брутните заплати на учителите.
Те не могат да укриват данъци, да се осигуряват на минимална заплата.
Т.е. нетната е чувствително по-ниска от брутната.

# 10
  • Мнения: 822
Вълчане,не наливай масло в огъня...
Имаше две теми в края на миналата учебна година за учителите и техните стачки...Никой не им мисли доброто...нито на даскалите,нито за стачките им...

# 11
  • Мнения: 4 585



2009 кой ще е министър на образованието?
Той ще е ли обещавал нещо на даскалите?

# 12
  • Мнения: X
Абсолютно съм ЗА повишение на мизерните заплати на учителите, както в училищата, така и в детските градини, а и на медицинските сестри в яслите.
Но съм против диференцираното заплащане, също и за простотията отичници да помагат на двойкаджии в събота. Нека има допълнителна работа за слабите ученици обаче, това е и масова практика в много чужди държави.

# 13
  • Мнения: 1 941
Ама и профсъюзите ви и те едни. Класната за пред хоратата "гладува, а отзаде с министрите пасти яде."


# 14
  • Мнения: 516
За съжаление нещата отдавна се въртят в порочен кръг. Мизерните заплати са предпоставка за кофти кадри. Професията отдавна не е атрактивна за младите. Не е тайна, че голяма част от студентите  педагози са неуспели филолози.
Диференцираното заплащане е меко казано гавра и ще доведе до излишно напрежение в гилдията, което пък ще отблъсне още повече младите от професията. Черногледа съм в случая и дано да греша, че догодина ще имам първокласник.

Общи условия

Активация на акаунт