Бременност и късогледство?

  • 2 441
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Малко странен въпрос, но нещо не ми е ясно. Ако някоя мама е по-информирана да помага? Аз съм с около 1.75 - 2 диоптъра късогледство и ми се струва, че откакто съм бременна май леко се е влошило зрението. Принципно може ли да има някаква връзка с бременността и каква? Чудя се, защото първият път като отидох да раждам, първият въпрос на лекарите в АГ-то (като видяха, че съм с очила) беше не какво да е, ами колко диоптъра съм и има ли някакво влошаване? Супер странно. Чудя се защо ме попитаха точно пък това и каква връзка има с бременноста и раждането?

# 1
  • Мнения: 8 999
Да, възможно е да ти се влоши зрението или да ти се повредят зъбите по време на бременност. А за майки със силен диоптър не е препоръчително да раждат нормално, защото може да им се отлепи ретината /или там какво точно беше/ докато напъват, затова лекарите следят и това докато трае раждането. Но твоят диоптър е нисък, доколкото знам има такава опасност при по-високи диоптри.

# 2
  • Мнения: 474
Да, възможно е да ти се влоши зрението или да ти се повредят зъбите по време на бременност. А за майки със силен диоптър не е препоръчително да раждат нормално, защото може да им се отлепи ретината /или там какво точно беше/ докато напъват, затова лекарите следят и това докато трае раждането. Но твоят диоптър е нисък, доколкото знам има такава опасност при по-високи диоптри.
Peace Peace Peace
Можеш сега да отидеш на очен, за да видиш дали състоянието ти не се е ппроменило.....

# 3
  • Мнения: 169
аа, ясно, разбирам, значи това било.
Мерси за отговорите!

# 4
  • Мнения: 22 343
Възможно е диоптрите по време на бременност и след раждане да се увеличат.
За това си направи поне един преглед по времето когато си бременна и задължително след като родиш.

# 5
  • Мнения: 438
Съвсем нормално е по вреем на бременността да качиш диоптър, поинтересувай се зараждането защото наистина се отлепя ретината и поради това често се препоръчва секцио. Можеш например да попиташ водещия ти ЖК.Майка ми е късогледа също,до колкото знам с брат ми по време на бременността е щяла за малко да ослепее-в резултат и двамата сме секцио бебета.  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 169
е мойте диоптри не са големи - около -2

предполагам опасност има за диоптри -3.5, -4 и нагоре
ще го проверя това

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 18:14 от Анджи

# 7
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Възможна е промяна на диоптрите и цилиндъра (при астигматици) и в двете посоки, не само увеличаване.

Практиката за секцио поради висок диоптър и има май само в България. Аз раждах в чужбина и когато повдигнах въпроса пред акушерката, тя беше супер изненадана. Имам -7 на лявото и -6 на дясното и раждах нормално. Сега пак така ще раждам.

# 8
  • Мнения: 13
Аз родих преди месец с секцио,защото имам късоглетство с астигматизъм с близо 9 диоптъра на двете очи,но до последно моя гинеколог ме обеждаваше да родя нормално въпреки,че и първия път преди пет години беше с секцио трябва да имаш промяна в очните дъна. Peace

# 9
  • Мнения: 724
Аз съм със същия диоптер като теб и по време на бремеността усетих че зрението ми се влошава и се оказа че на едното ми око се е увиличил с 0.75 и лекарят ми каза да отида на преглед три месеца след като спра да кърмя.Сега вече мисля че пак ми се върна старят диоптер.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 550
1 диоптър повече на лявото око и 0,25 на дясното е равносметката при мен след бременността и раждането.
Сега съм със 7,5 на ляво и 6,5 на дясно.

# 11
  • Мнения: 213
Аз с първата бременност качих по половин диоптър повече и на двете очи.

Общи условия

Активация на акаунт