Каква пералня?

  • 10 708
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Май съвсем скоро ще ни се наложи да купуваме нова пералня и ако можете да ми помогнете със съвети. Интересува ме какви функции имат новите модели, какви недостатъци и предимства. Общо взето всичко което би ми било от полза при избора.

P.S.: Нашата е на 6 години и вече съм забравила какво трябва да се гледа, пък и предполагам, че новите модели имат доста функции, с които не съм се сблъсквала до сега, а биха ми улеснили живота... newsm78

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
И аз се интересувам!

# 2
  • София
  • Мнения: 752
побут

# 3
  • Мнения: 1 107
Според мен цветните дисплеи и други подобни обновления освен да правят пералнята по-"уязвима" към токови удари не помагат особено. Но пък за мен основното е ел.везна(за по-малко дрехи) и допълнителните функции за супер мръсно пране  и деликатни тъкани...нека и другите да допълнят-всеки си има предпочитания

# 4
  • Мнения: 648
    Скоро се наложи да си купуваме нова, след като Индезит-ката реши да се сбъгли без време(ползвах я 3 год) Rolling Eyes
Спрях се на AEG, моята е ракла, честно казано досега съм си мислела, че имам пералня Crazy Наистина колкото по- малко електроника има, толкова по- добре Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Моята е Аристон,но не я препоръчвам.Иначе когато я купувах за мен беше важно да има:ел. везна,съкращаване на програмите,лесно гладене,допълнително накисване,програма за вълна,отложен старт.Дисплея е голям плюс-виждам на какъв етап е прането и колко минути остават до края.Сега ако купувам ще си купя за повече от 5 кг. пране,вече има и по 6-7.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз пък съм много доволна от Аристон и в нас и в провинцията сме със Аристон,екстрите почти ги е изброила Ники,освен това са доста тихи. Grinning

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Наистина колкото по-малко електроника има, толкова по- добре Peace

много точно казано.

# 8
  • Мнения: 2 591
аз съм с Уърлпул с горно зареждане, демек ракла  Mr. Green казват, че тези перални са два пъти по-издържливи от обикновените, понеже имат два лагера на барабана, а не един Rolling Eyes за сега я ползвам вече две години и нямам оплаквания Rolling Eyes пу-пу!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 145
На мен също ми предстои такава покупка и се чудех има ли значение материалат от който е изработен казана. Вече почти няма с казан от неръждавейка (освен някои произведени в Китай), а различните полимерни материали нищо не ми говорят.

Бих си купила Миеле, ама като нямам такава възможност, съм се загледала по една доста опростена Бош, за която чета добри отзиви в нет-а  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 940
аз съм с Уърлпул с горно зареждане, демек ракла  Mr. Green казват, че тези перални са два пъти по-издържливи от обикновените, понеже имат два лагера на барабана, а не един Rolling Eyes за сега я ползвам вече две години и нямам оплаквания Rolling Eyes пу-пу!

Аз сам със същата марка, но обикновенна, между другото в магазима ми казаха, че обикновените са с по два лагера. Иначе съм доволна от пералнята, но я имам от скоро.  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 1 748
Whirlpool 6th Sense - имам я вече почти 3 години и забравих какво е пране на ръка, защото преди не смеех по-фините и капризни материи да пускам в машината. Сега с 1-2 изключения всичко минава през пералнята и съм супер доволна. В комбинация с Ариел са ми незаминими в поддържането на дрехите на моя Дивак  Peace

# 12
  • Мнения: 1 449
Нужно:
- икономична (добре е да се провери какво точно се крие зад "клас А, ААА" и т.н.)
- поне 800-1000 оборота (иначе е морално остаряла технология) - с възможност за регулиране
- голям барабан (6 кг и повече) – освен повече пране, основното му предимство е по-качественото пране; материалът няма толкова значение
- програма ръчно пране и програма вълна/коприна

Полезно, но не задължително:
- индикатор за оставащо време (много удобно)
- отложен старт (много удобно)
- aqua stop (хубава опция)
- половин програма (което не е ½ консумация на ток и вода, а просто по-малко консумация; икономичността зависи от конкретната програма)
- тиха работа
- защита от деца
- лесно гладене (удобна, но рядко ползвана функция)
- допълнително изплакване (удобна, но рядко ползвана функция)

Ненужно:
- запаметяване на програми
- програма за пране на маратонки (ръчната програма върши същата работа)
- отваряне на вратата на 180 градуса
- звукови сигнали (за край на прането и пр.)

Не мога да си представя съвременна, икономична и качествено перяща пералня с възможно най-малко електроника.

Освен това, именно електрониката "щади" уреда (например системата за наместване на прането преди центрофугиране) или прави прането по-качествено (зависи например как се впръсква водата в барабана).

# 13
  • София
  • Мнения: 4 005
 Моята е Whirpool с горно зареждане. Работи 7 година без проблеми. Всичко пера в пералня, включително и маратонките. Но е мнооого шумна! Whistling Сигурно през 3 етажа чуват като центруфугира! Иначе е удобна-като си забравил да бутнеш нещо спираш я ,добавяш и я пускаш отново-програмата си продължава. Не знам дали е редно да се прави това, но аз го правя. Blush

# 14
  • Мнения: 230
Не мога да си представя съвременна, икономична и качествено перяща пералня с възможно най-малко електроника
Освен това, именно електрониката "щади" уреда (например системата за наместване на прането преди центрофугиране) или прави прането по-качествено (зависи например как се впръсква водата в барабана).

Напълно подкрепям. Моята е Аристон с маркировка Super silent или нещо от рода . Изключително съм доволна. Има смисъл от дисплей и пр. съвременни нововъведения. Човек се убеждава в това, след като ги има. Преди това имах Indesit- също мн. добро попадение, но тук става въпрос за друга класа на обслужване на самия потребител. Това са т.нар. user friendly продукти.

Успех в избора!

Общи условия

Активация на акаунт