Болничен - до края на бременността

  • 1 915
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Искам да попитам на някоя майка налагало ли и се да иска да и се издава болничен до края на бременността. Имах леко кървене и влезнах в болница, като лежах само 1 ден и другото го прекарах у дома на легло. Сега ще ми пуснат болничен за 7 дни в болница и още няколко от горе домашен, но честно да ви кажа след това ще ме е страх да се върна на работа, защото тя е такава че по 7 часа съм на крак. И въпроса ми е - мога ли да поискам от лекаря да ми пуска болнични до края, дали ще му е някакъв проблем и т.н. Дано ме разбирате какво искам да кажа.

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Заради проблемна бременност може да си в болничен и продължително време, дори през цялата пременност. След тези 7 дни болничните без прекъсване се издават от ЛКК, а ако стане нужда и от  - ТЕЛК. Желая ти лека и безпроблемна бременност оттук нататък.

# 2
  • Мнения: 219
Здравей ,
аз имах същия проблем като теб и от началото на бременноста си съм в болнични. Не са ми отказвали от ЖК.
Ако не се чувстваш добре не ходи на работа , а се пази . Сега бебата е най- важна! Работа ще работиш докато си жива  Laughing
Стискам палци и лека бременност!!!  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 371
Бях чувала, че може само шест месеца болничен или нещо такова... Някоя друга мама ще каже. Друг е въпроса, че след това парите от майчинството ще ти бъде много малко!

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Бях чувала, че може само шест месеца болничен или нещо такова... Някоя друга мама ще каже. Друг е въпроса, че след това парите от майчинството ще ти бъде много малко!

Няма такова нещо! 180 календарни дни се изписват от ЛКК, ако има нужда повече - жената ходи на ТЕЛК.
Обезщетението за бременност и раждане няма да се намали от това, че си ползвала болничен по време на бременността.

# 5
  • Мнения: 10
Здравей ,
аз имах същия проблем като теб и от началото на бременността си съм в болнични. Не са ми отказвали от ЖК.
Ако не се чувстваш добре не ходи на работа , а се пази . Сега бебата е най- важна! Работа ще работиш докато си жива  Laughing
Стискам палци и лека бременност!!!  Hug  bouquet

Значи, ако кажа на лекарят ми че искам да ми се дава постоянен болничен, той едва ли ще има нещо против. Не трябва да се притеснявам и да се чувствам задължена след това към някого ако поискам болничен ? Защото в интерес на истината, ми е много притеснено да ме кажа искам болничен защото ме е страх да ходя на работа.

# 6
  • Мнения: 1 371
То и аз това имах предвид - 6 месеца или 180 дни  Simple Smile от личен лекар + комисия, за после незнаех как стоят нещата. А ако си шест месеца в болнични, не ти ли се намаляват парите всеки месец и после при изчисляването за майчинството - доста по-малко , отколкото , ако си на заплата. Питам - нямам представа.

# 7
  • Мнения: 1 371
Значи, ако кажа на лекарят ми че искам да ми се дава постоянен болничен, той едва ли ще има нещо против. Не трябва да се притеснявам и да се чувствам задължена след това към някого ако поискам болничен ? Защото в интерес на истината, ми е много притеснено да ме кажа искам болничен защото ме е страх да ходя на работа.
Не трябва да ти е притеснено, нито срам, нито каквото и да било. Кажи си, че ти е тежка работата. Аз само веднъж си исках  Flutter , имаше един случай на шарка в компанията, където работя, та направо от лятната отпуска в болничен - добре ми дойде!  Laughing

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
То и аз това имах предвид - 6 месеца или 180 дни  Simple Smile от личен лекар + комисия, за после незнаех как стоят нещата. А ако си шест месеца в болнични, не ти ли се намаляват парите всеки месец и после при изчисляването за майчинството - доста по-малко , отколкото , ако си на заплата. Питам - нямам представа.

Не - не се намаляват. Ако болничния по време на бременността е без прекъсване се изчислява през цялото време на една и съща база - 6-те месеца преди първия болничен лист. От 01.2007 година при изчилсяване на следващи болнични листове с прекъсване или на друго основание се взема доходът , от който са изчислени предходните обезщетение, а не тяхната сума, т.е. отнова база е евентуалната заплата, която би трябвало да взема жената, ако не беше в болничен.

# 9
  • Мнения: 2 677
Можеш и цялата бременност да си изкараш в болничен. Ако имаш проблемна бременност, не мисля, че някой гинеколог ще ти откаже издаването му. Дори и да нямаш проблеми, пак е възможно. Аз си седнах вкъщи от четвъртия месец. Лекарят ми беше разбран и всеки месец ме пускаше на ЛКК, а там не отказват болничен на бременни.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Разбира се, че може. Гледай си здравето и това на бъдещото ти дете. Работата няма да избяга и винаги ще има. Peace

# 11
  • Мнения: 773
На мен ми се наложи да влезна в болница в края на четвърти месец, заради прокървяване. После вече не съм работила. Личния лекар ми беше казал, че единственото ми задължение през деня трябва да е да стигна до кафето на нашата улица.  Laughing

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
4 месец излязох в болничен,повече не се върнах на работа.
Живота и здравето на детето ми са по-важни от всичко останало.

# 13
  • Мнения: 1 371

Не - не се намаляват. Ако болничния по време на бременността е без прекъсване се изчислява през цялото време на една и съща база - 6-те месеца преди първия болничен лист. От 01.2007 година при изчилсяване на следващи болнични листове с прекъсване или на друго основание се взема доходът , от който са изчислени предходните обезщетение, а не тяхната сума, т.е. отнова база е евентуалната заплата, която би трябвало да взема жената, ако не беше в болничен.
Благодаря.   bouquet

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Може аз бях точно така

Общи условия

Активация на акаунт