буди се често и реве за гърдата

  • 499
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте, моето момиче е почти на 7 месеца и откакто преди 2 мес. започнаха проблемите със зъбоникненето започна да се пуди по 2 пъти на нощ и да иска да суче. Преди около 3 седмици се разболя и от  тогава се буди непрекъснато, през час-два и реве докато не и дам да суче. Недай си боже да не съм в стаята и да не и дам веднага изпада в истеричен плач. Това дали е заради зъбите или проблемът е друг?

# 1
  • Мнения: 888
И Лора има такива дни- буди се по- начесто някои нощи- и просто си я гушкам и се кърмим...заспива и ...мисля че е доста вероятно да е от зъбите- ние имаме 2 и има доста още да никнат ooooh!; не пишеш как е сега?здравичка ли?от какво беше болна?
А иначе кака Теа, която още няма всички зъби също се буди нощно време покрай избиването на кътниците...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
Ами уж се оправи, беше и зачервено гърлото и отказваше да яде пюрета, но от тази седмица прояде пак. Днеска е много неспокойна и реве. Иначе от 3 сед. се буди постоянно не е само понякога.

# 3
  • Мнения: 888
А възможно ли е да е гладна?През деня спокойна ли е?Как е с памперсите?Като се събуди през нощта и я кърмиш суче ли или просто се успокоява на гърдата?

# 4
  • София
  • Мнения: 431
И моето дете е същото. Направо откачам вече. Отдавам го на зъбите (които все още не са се показали), ама не знам докога ще издържа така. Дано някоя мама с опит да даде някой хубав съвет.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
добре е с памперсите- на около 3 часа ги сменям, ака по1 път откакто въведох пюретата. По принцип винаги съм я кърмила на около 2 часа и половина, рядко на 3 и въпреки, че последните дни си чувствам гърдите по-празни, определено я чувам как преглъща не смуче на "празни обороти". Иначе нощем не винаги яде, просто повечето пъти се приспива така. И все пак буденето на 2 часа 3-та седмица е много, а и вечерно време се буди на час-два.

# 6
  • Мнения: 2 274
И моят син е така! От 2 седмици нямам нормален сън  Tired! Взели сме го в нашето легло, за да не ставам по 100 пъти! Буди се с плач, а понякога дори не иска да суче, а само да го гушна! Отдавам го на 5 зъб, който напира да излезе!
  Гърдите си ги чувстваш по-празни, защото през ноща не може да се "складира" кърма в тях. Това не значи, че малката стои гладна; нали знаеш - търсенето определя предлагането т.е. гърдите ти за момента произвеждат толкова мляко отколкото се нуждае детенцето ти! Все пак ако нещо се притесняваш, винаги можеш да пиеш лактогонен чай или да хапнеш жито  Peace!
  За облекчаване на болките при зъбоникненето аз съм много доволна от хомеопатичното Хамомила 9СН /5 дражете, 3 пъти на ден му ги давам разтворени в малко водичка/. Ако искаш консултирай се с педиатъра и пробвай с тези дражета, може би ще се успокои и ще се буди по-малко  Peace!

# 7
  • Мнения: 318
Ние сме на 10м и половина и откакто започна зъбоникненето,т.e.преди две седмици се бyди също така често.Не че преди въобще не се е бyдила,но сега е много по често.Отдавам го само на зъбките.Кодовата дyма е търпение!

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
На почти  8месеца при нас е същата работа. Нощем спи на цица, през деня суче постоянно. Чакам да го израсте Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
Благодаря ви, поуспокоих се, че не съм само аз. Габи отдавна спи в нашето легло, дано като излезне този зъб да почне да спи по-добре, че да мога да я пренасям в нейното легло.

Общи условия

Активация на акаунт