Скърцане със зъбки ,нормални ли е ?

  • 1 169
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Мария е на 8 месеца и има 4 зъба 2 горни и 2 долни и много скърца с тях.Нормално ли е това и дали да не се свържа с педито да попитам.

# 1
  • Мнения: 2 171
При Алекс изникването на всяко ново зъбче беше съпроводено със скърцане. Дори по скърцането познавах, че ще си имаме още едно зъбче. Сега, когато му изникнаха всички 20 млечни зъбки, спря да скърца. Все пак попитай педиатърката, ако това те притеснява Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
Ами май е нормално, баткото ни скърцаше и аз се бях притеснила, т.к. знаеш(от къ е ли) че ако има глисти тогава скърца.
Бях пускала и там тук преди 1-1,5 г. и вече не помня тук ли ими педиатърката ни каза че това се получвавало т.к. още не били свикнали и много стискат.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 079
В последните дни се е разскърцал  Mr. Green (сега му ничат кътници...  ooooh!), и аз в началото се ошашках и си мислех разни страхотии, но сега се поуспокоявам, четейки, че често се среща при зъбоникненето...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 366
Моето още скърца със зъби. Една просветена баба ме ужаси че било с глисти и аз от ужас че му има нещо ходих и на лекар. Нито глисти има нито пък нещо му има - било нормално. А педиатъра ми каза да не слушам бабите в градинките какви ги говорят...
Ти ако искаш прескочи до лекаря, но не се шашкай излишно...

# 5
  • Мнения: 2 005
И ние така скърцахме и мисля ,че няма защо да се безпокоиш Peace

# 6
  • Мнения: 1 701
И Калина скърца със зъби кат полудяла - направо не се издържа на моменти /особено в колата...  Crazy/. Някой ми подхвърли, че било признак за глисти...  Confused но нищо не съм предприемала...  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 230
На моята дъщеря й излязоха първите 6 зъба почти наведнъж, отгоре и отдолу - направо е "терминатор"... така скърца  Crazy

# 8
  • Мнения: 2 237
И моята често скърца със зъби.Също в момента и никнат кътници....Понеже и аз бях чувала,че можело да е от глисти,направихме изследвания.педиатърката после ми се скара,как може да съм толкова невежа и да вярвам на бабините деветини за глистите.Детето си е здраво и е добре,явно като и никнат я сърбят и затова скърца.

# 9
  • Мнения: 2 677
Вчера за първи път чух синът ми да скърца със зъби. Направо се влудих от звука.
Явно е поредният период, през който трябва да минем заедно.

# 10
  • Мнения: 546
Синът ми също скърца, когато ще му пробива някое зъбче.
И сега е в такъв период, избива му горен кучешки и явно така си чеше венеца.
Обърни внимание дали и при вас не е свързано със зъбите, най-вероятно няма нищо притеснително. По въпроса за глистите съм чела, че в много редки случаи скърцането със зъби е признак.

# 11
  • Мнения: 5 362
И аз знам,че е признак на наличие на глисти.Но доколко това е вярно е друг въпрос.

# 12
  • Мнения: 2 677
Чувала съм, че е признак на глисти, когато скърцането на зъби е по време на сън.

# 13
  • Мнения: 169
Благодаря, мн.Не скърца докато спи .Само от време на време.Сега ще разгледам дали няма нови признаци за никнене ако не ми отхапе някой пръст LaughingДано не са прави бабите с тия глисти ,но нали те уж са като червейчета в акото или се лъжа???

# 14
  • Мнения: 552
Ами може да си ги чеше така...А това за глистите в повечето случаи са пълни глупости...искам да ви кажа че аз откакто имам зъби скърцам с тях през ноща и то доста силно и стряскащо (някои предишни гаджета как са се стряскали да не си счупя чиинето-смях голям  hahaha)
И това си продължава до сега...майка ми като марка ме е водила за глисти ама не е от това!
Само искам да споделя че така ужасно много се наранява емайла на зъбите...така че ако има начин да се спре скърцането-УСПЕХ!(при мен вече няма шанс)

Общи условия

Активация на акаунт