Как се чувствате по време на инволюция?

  • 1 169
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 462
Здравейте, мами!

Искам да питам тези от вас, които вече са минали през инволюцията как сте се чувствали по това време.

Ще ви разкажа накратко какво изпитвам напоследък и се чудя дали и на нас вече времето не ни е дошло...???

Моето момиче сега е на 1г8м. Напоследък през нощта като че ли направо ме изпива. Изсмуква... Цяла нощ само се върти от гърда на гърда и направо не мога да си намеря място да се отпусна да спя спокойно. Залепила се е в мен като пиявица. Започвам чак да се дразня като се вкопчи за зърното. Освен това имам чувството, че често не суче мляко, а просто суче само и само да има нещо в устата си. Иначе яде всичко. Освен това може понякога да заспива без мен. Спокойно изкарва половин ден без да съм с нея.

Във връзка със съмненията ми за инволюция са също и силна физическа умора, но не е веднага след кърмене, а въобще. Има моменти, когато ми се иска да се откопча от малката и просто да си я гушна. Беше спряла да си иска вън, а сега пак почна.

Накратко това е. Надявам се да ми разкажете вашите преживявания през този период!

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 23:08 от Поли.

# 1
  • Мнения: 2 614
Пуснах търсачката и излезе тази забравена тема на Поли., благодаря ти, че не ми се налага да пускам нова  Peace

Та въпросът ми е - сега с Калина не сме заедно от събота и като се върне предполагам, че ще иска да суче. Ако през това време е започнала инволюция, тя обратима ли е?
Защото се отбиваме (и аз от нея, и тя от мен  Wink) и бих искала да знам, ако тя реши да суче много интензивно ще започна ли пак да произвеждам количества?
Ако е така, май ще трябва да я подсетя да поспира, и тогава няма да е съвсем плавно, а леко насилствено отбиване, а не бих искала...
Благодаря ви за отговорите! Hug

Намерих ето това - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/568/ , прочетох го, но не намерих отговора там....

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Инволюцията не настъпва внезапно Laughing Процесът е много постепенен, така че няма да настъпи заради едно отделяне от детето за ден-два. Обикновено когато става по естествен път, не се върви към обратно развитие (т.е. към възстановяване на количествата), а по-скоро обратното - детето свиква с намалените количества мляко и суче не толкова заради млякото, колкото заради удоволствието и близостта.
Аз не съм забелязала нищо по-особено, с изключение на това, че малко преди мензис зърната ужасно ме заболяват, направо имам чувството, че Ева има шкурка в устата, а детето си суче нормално и в друго време не ме боли. Единственото нещо, по което се ориентирам, е че често когато я попитам има ли млекце, тя регистрира съвсем спокойно, че няма, без да пуска гърдата Laughing Енергична съм и изобщо не забелязвам умора, макар че съм много по-натоварена, отколкото съм била през последните... 7-8 години примерно.
Явно усещанията при всеки са много индивидуални - ама аз никога не съм се замисляла дали настъпва инволюция и т.н., честно казано никак не ме вълнува. Нещата си вървят толкова плавно и естествено, че няма нужда да ги мисля. Инволюция не настъпва, преди детето да е готово за това - поне според моето разбиране за тези неща. По-скоро чисто писхически майката може да е готова за отбиване преди детето, което вече е различно от чисто физическата страна на инволюцията.

# 3
  • Мнения: 95
Извинявайте момичета,че съм толкова за невежа,но какво означава инволюция?
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 911
Извинявайте момичета,че съм толкова за невежа,но какво означава инволюция?
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

обратно развитие, отстъпване
Не е до невежество - аман от чуждици.

# 5
  • Мнения: 2 614
Хедра, при мен намаляването на кърмата започна от известно време, но все още имам значително коичество.
А това за болезнените зърна е нещото, което най-много ме измъчваше. Мислех, че Калина си е развалила захапването просто, и я карах да пуска и да захапва отново  Embarassed - сега вече разбрах, че причината е друга.
А въпреки, че не е сукала от събота и не съм цедила въобще, гърдите ми не се пълнят, което също означава, че всъщност кърмата ми значително е намаляла. И сега, като я вземем - не мисля да упражнявам натиск, искам да си досуче колкото има. Йосариан ме посъветва да направя отбиването съвсем плавно, без натиск. Тя и без друго отвреме-навреме заспиваше без сукане, докато се гушкаме и четем книжки.
А с лечението ще изчакам още месец-два

# 6
  • Мнения: 1 586
Като се замисля, вече почти 2 години съм в инволюция и се чувствам нормално. Затова и не се замислям особено по въпроса.  Laughing
И аз често питам малката дали има млекце и тя обикновено дръпва здраво няколко пъти и после ми отваря устя да видя, че има изсмукани няколко капки.  Grinning Колкото - толкова. За здраве и любов са достатъчно, щом детето има нужда от тях.  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 462
За мен темата все още си е актуална. Но, като ви чета май да взема и аз да не му мисля много. Притеснява ме факта, че яде мнооооого, много малко "човешка" храна. Пък и не съм сигурна суче ли достатъчно мляко, защото си чувствам гърдите меки, въпреки че ако стисна винаги пръска. Все пак тя е почти на две години. Не е ли вече непълноценно да се храним така?  Почнах да си мисля, че правя грешка с това кърмене на поискване на тази възраст.

А, иначе, периодът, в който бях писала първия си пост се оказа период на намалена имунна защита. Една съфорумка ми  подсказа,  че може да е това и, наистина, след 2 дена на малката й текнаха сополите. Забелязах, че винаги, когато не е добре, особено ако е с температура се лепва здраво за циците и почти нищо друго не яде.

# 8
  • Мнения: 532
За мен темата все още си е актуална. Но, като ви чета май да взема и аз да не му мисля много. Притеснява ме факта, че яде мнооооого, много малко "човешка" храна. Пък и не съм сигурна суче ли достатъчно мляко, защото си чувствам гърдите меки, въпреки че ако стисна винаги пръска. Все пак тя е почти на две години. Не е ли вече непълноценно да се храним така?  Почнах да си мисля, че правя грешка с това кърмене на поискване на тази възраст.

А, иначе, периодът, в който бях писала първия си пост се оказа период на намалена имунна защита. Една съфорумка ми  подсказа,  че може да е това и, наистина, след 2 дена на малката й текнаха сополите. Забелязах, че винаги, когато не е добре, особено ако е с температура се лепва здраво за циците и почти нищо друго не яде.

Поли,

прочетох поста ти преди няколко дни,когато направо бях смачкана от умора благодарение на нонстоп сукане през нощта.
От тогава все се каня да пиша,ама пуста слаба организация...
Та така де,ти ме наведе на мисълта,че може би суче от глад през нощта дивака.От няколко дни съм запретнала ръкави да готвя неща,които със сигурност знам,че обича(боб,картофи,ориз) и като че ли има резултат... newsm78

Аз никога не съм се притеснявала от това колко яде.Просто,защото си иска когато е гладен;освен това  ака редово и обилно  Simple Smile
..но явно не е било достатъчно.

Прегръдки и усмивки  Grinning

# 9
  • Мнения: 4 242
Поли, да вметна че Ива вече суче 1-2 пъти в денонощието и то няколко капки коластра, но все така не се храни добре с друга храна, с много мъки изяжда няколко лъжички. Не е заслабнала никак, все толкова пухкава си е. Преди смятах като теб че заради кърменето не се храни, но явно не е това.
Правдичка, аз не успях да усетя инволюцията, имах много кърма до към 3-я месец от бременността, а това и не мога да споделя опит.

# 10
  • Мнения: 462
прочетох поста ти преди няколко дни,когато направо бях смачкана от умора благодарение на нонстоп сукане през нощта.
От тогава все се каня да пиша,ама пуста слаба организация...

Ееех, мерси  Hug , радвам се да те засеча!

Цитат
Та така де,ти ме наведе на мисълта,че може би суче от глад през нощта дивака.

Наистина ли си мислиш така??? Защото на мен не ми беше минавало през ум точно такава версия. Странно, че така е прозвучало. Все пак, нощното сучене не е ли свързано по-скоро със спокойния сън. Откакто Хриси е здравичка вече иска много по-малко да суче и спи доста по-спокойно.  Но, пък днес се усетих като се беше лепнала за мен като пиявица, че може и да е гладно детето. Защото всички бяхме яли докато тя спеше, а тя беше хапнала само сутринта (освен кърмата, разбира се), а вече беше вечер. И й викам: "А, бре, маминце, ама ти да не си гладна, хайде към кухнята!" А тя ми вика "Да!" и веднага пусна цицата и действително си хапна след това.

Поли, да вметна че Ива вече суче 1-2 пъти в денонощието и то няколко капки коластра, но все така не се храни добре с друга храна, с много мъки изяжда няколко лъжички. Не е заслабнала никак, все толкова пухкава си е. Преди смятах като теб че заради кърменето не се храни, но явно не е това.
 


Аха, ами ОК. Няма да го мисля и аз това и толкоз...

Благодаря Ви, момичета за подкрепата. Аз, определено съм доста по-спокойна напоследък (откакто си нямам пиявица на гърдите  Party). И, въобще не мисля за края... Свекърва ми ме бъзика, че има време  - докато почна да си ги мятам зад гърба   Laughing .

Общи условия

Активация на акаунт