края на кърменето

  • 650
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
под подобни заглавия бол теми, но точно това ненамерих...
та идва момент в който кърмата намалява и бебе отказва са яде от мама... постепено с изцеждането млякото все повече намалява и става воднисто. та питам кога ще свърши и трява ли да спра с изважденето му???

# 1
  • Мнения: 1 172
Аз спрях да кърмя, защото рязко ми намаля кърмата и не можах да я възстановя. Всички опити да я възстановя бяха неуспешни, та стигнах до решението да я спра (не че имах избор, тя така или иначе все повече си намаляваше). Окончателно приключих с кърменето като разреждах все повече изцежданията, което допълнително намали количеството кърма ... за около 2 седмици тотално спрях кърмата.  При мен не се налагаше да вземам някакви лекарства за окончателно спиране и не съм имала никакви проблеми... Не знам обаче дали при всички се получава така бързо.

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Ох, и аз имам подобен проблем. Бебка се дърпа от цицата и се хили. Кърменето стана борба. Опитвам се да я натискам към цицата, ама не става. В резултат на това кърмата рязко намаля. Изчетох една камара материали в съседния форум, ама се чудя как да постъпя. Започнах да захранвам с плодово пюре от скоро, но определено не това е причината. Бебка стачкува от преди този момент.

# 3
  • Мнения: 4 915
Няма такъв момент, в който кърмата да намалява, ако бебето си суче. Количеството й се регулира според нуждите на бебето - дори и 1 път на ден да суче, организмът ще произвежда мляко за това единствено за деня хранене; ако бебето суче през 1 час, ще се образува достатъчно  мляко за това често хранене.

Ако бебето почне да се дохранва, захранва, да се разреждат интервалите на кърменето, съответно гърдите "откликват" на променения режим. Докато изцеждаш, вероятно ще имаш мляко - все едно бебето суче - и тялото ти "откликва" на това с лактация.

Най-вероятно млякото е "воднисто", защото изцеждаш само "първото" мляко - което първо изсуква бебето за утоляване на жаждата, а по-гъстото, мазно и хранително мляко остава в гърдите ти...

Аз не разбрах, искаш да спреш кърмата ли? Прочети в  Библиотеката на форума за кърмене - има статии по въпроса.

А и принципно темата е за посочения форум, там ще получиш повече отговори.

# 4
  • Мнения: 3 861
При мен млякото си намаля към втория месец и почти беше спряло...
С много чай, ядки и хапване си го възвърнах частично(станах 100 кила). И това продължи до 6-я  месец с дохранване. Тогава рязко намаля и аз реших да го отбия тъй като се връщах и на работа. За 1 седмица му давах само вечер да суче за приспиване след това през вечер, през 2 и самата аз не усетих кога млякото ми изчезна окончателно
Успех!!!
 

# 5
  • Мнения: 2 051
Цитат на: ts
под подобни заглавия бол теми, но точно това ненамерих...
та идва момент в който кърмата намалява и бебе отказва са яде от мама... постепено с изцеждането млякото все повече намалява и става воднисто. та питам кога ще свърши и трява ли да спра с изважденето му???

Докато бебето суче (или ти изцеждаш) кърма ще се образува.
А от двете гърди ли цедиш? Знам, че е голяма досада, но ако изцеждаш и от двете, производството ще се запази, а може и да се увеличи, както споделиха някои завърнали се на работа и изцеждащи се мами.
А иначе дори само с едно кърмене на ден можеш да изкараш много дълги месеци.

# 6
  • Мнения: 350
Цитат на: ts
кърмата намалява и бебе отказва са яде от мама... ??


и аз имах няколко такива периоди и много се протеснявах има ли мляко, хранително ли е и т.н.
Но стигнах до извода, че бебо преминава на един вид "акробатично сукане" - вече е много по-подвижен, харесва му да се заглежда по всички околни предмети, да ги хване, да се огъне на мост и др. подобни маймунджулуци. Но ако го оставя добре да огледнее и няма наоколо хора, звуци и мног светлини веднага се концентрира върху сукането.

При пониквне на зъби също често се мята, болят го венците, суче 1 мин и скача настрани, но после пак си иска.

Пожелавам ти търпение и успешно да преминеш през този период.

Общи условия

Активация на акаунт